Alkışlanmak neden önemlidir, neden alkışlarız?

Alkışlanmak neden önemlidir, neden alkışlarız? Sizin görüşleriniz?

Güncellemeler:
Doğumdan önceki süreçte dış dünya ile ilgili tek bağlantımız annemizdir.İçinde bulunduğumuz ortamda tam olarak sırtımızda kalp atışı gibi bir atış hissedermişiz.Doğum gerçekleştikten sonra bebek hazımsızlık çektiğinde huzursuz olduğunda, korktuğunda ürktüğünde, kucağımıza alarak sırtını sıvazlamak ve hafifçe vurmak ona huzur verir.Bilinçaltında var olan "anne karnındasın" hissinin canlanmasına sebep olurmuş.
Biraz büyüdüğümüzde bir şey yapmak istediğimizde ya da bize gaz ve motivasyon vermek istediklerinde, hadi koçum, hadi aslanım kralsın sen yaparsın diyerek sırtımıza vururlar.Daha da büyüdüğümüzde ve birileri için ulaşılmaz olduğumuzda ya da insanlarla aramızda resmi bir sınırlama olduğunda ona güven hissini vermek mutlu etmek için içgüdüsel olarak alkışlarmışız.Bütün bu dokunsal durumun nedeni ise anne karnında geçirdiğimiz 9 aylık süreçmiş.

0|0
6|6

En İyi Erkek Görüşü

• yırtınır en iyisini yaparsın bir ödül beklersin alkışta ödülü işte..

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 6

• çoğu yalakalıktan alkışlar o yüzden alkışlanmanın pek bir değeri kalmadı aslında bir başkaldırıydı ama suyunu çıkardılar

0|0
    0|0
  • takdir ve beğeni gösterisi olmalı, ama

valla sıradan bir vatandaş olarak sadece doğum günlerimde mum üflediğimde alkışlandığımdan "EVET ÜFLEYEBİLİYORUM :P"

kafamın karıştığıda olmuştur.. aman sevinsin işte gariban :)

0|0
    0|0
  • Alkışlarla yaşıyorum.

Tutkunun reklamındaki siyah küt saçlı ablalar gibiyim.Onların taklidini felan yapıyorum evde:((

0|0
    0|0
  • mecburiyetten.

0|0
    0|0
  • benim için pek önem arz etmez ama başarılı bir çalışmayı da alkışlarım.

0|0
    0|0
  • heyecanın,sevincin dışa vurumudur belki eskiden. Ama şimdi öğrenilmiş bir refleks olma yolunda :)

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 5

• Tek amaç motivasyon. Karşıda ki kendini daha iyi hissetsin diye alkışlanır. Gerçi şimdiki alkışlamaların çoğu sürü psikolojisine göre oluyor.

0|0
    0|0
  • alkış bir tebriktir

0|0
    0|0
  • alkışmalak bence begeninin ya da yapılan birşeye saygının göstergesidir

0|0
    0|0
  • Emeğe saygıdan duygu patlamasından.

0|0
    0|0
  • Alışılmış kutlama şekli.