Acık sözlü olmakla ukala olmak arasındaki fark

acık sözlü olmakla ukala olmak arasındaki fark nedir ?.

0|0
13|8

En İyi Kız Görüşü

• doğru yerde doğru lafı etmek önemlidir.aklından geçenleri samimice paylaşırsın açık sözlü isen..ama ukalalığın temelinde hep "ben" vardır.lafın başında ,sonunda,ortasında onun ağırlığını hep hissedersin.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 12

• Açık sözlü olmak bildiklerini ve hissettiklerini doğrudan söylemek, ukala olmak farkında bile olmadan söyleme amacının karşındakini g.t etmeye uğraşmak olması.

0|2
    2|0
  • Ikisinin arasında hiç bir fark yok :)

1|1
    1|1
  • Açık sözlü olmak "saçını pek beğenmedim" demektir,ukala olmak "saçın köpek tüylerine benzemiş" demektir.Kırıcı olmak ve olmamak.

0|1
    0|0
    • aslında örneğiniz çok açıklayıcı ama maalesefki bu her şeyde sözzkonusu olmuyor yani bazı doğruların ispatlanması için direnen kişiler var.

• ukalalık bilmişliktir yani kıyafetin olmamış şunlar şunlar olmalı yani bir şekilde karşıdakinin bir şey bilmediği varsayarak yapılan yorumdur açık sözlülük ise yaptığın yanlış yapmamalısın demektir ama kişi bunu bir ukalalık olarak alır ve genelde açık sözlü insanlar sevilmez ben severim ama <3

0|1
    0|0
    • ben bu kişilerden biriyim ama sevilmekten yana bir sıkıntım yok ama insan bir yerde de düşünüyor belkide bende bir hata yaptım farkında olmadan onun için sordum tesekkür ederim.

• fark yok.

1|1
    0|0
  • ukala ınsan herseye muhafelt olan kendını bır halt sanan ..

acık sozlu ıse gordugunu oldugu gıbı soyleyen

0|1
    2|0
  • açık sözlü de olsa o kişi karşıdan bakılınca ukala görünür

yani aynı kapı

0|1
    2|0
  • üslup farkı var ortada. ukala insan kendini beğenmiş bir ifadeyle konuşur

0|2
    2|0
  • zihin fukara olunca akıl ukala olurmuş... açık sözlü olmak demek yalaklık yapmadan beğenmediği bişeye ben bunu beğenmedim diebilmektir. ama ukala olmak ne bu böyle be b.. gibi ıyk die yorum yapıcak kadar salak olmaktır

1|0
    0|0
  • Ukala olmak lakayıt sımarık patavatsızlık olabilü

0|1
    2|0
  • ukala çok farklı bişey

0|1
    2|0
  • Acık sozlu icnde art nyet olmayan ukala art niyetli

0|1
    2|0
    • niyet önemli diyorsun ama ben ne bileyim karsıdakinin niyetini

• bayraklar hiç bir ırkı temsil etmezler bunu unutma bölgesel yönetim olabilir o halde ülkemizde farklı ırklardan bir sürü insan yaşıyor hepsininde varlığından memmmunum ben şahsım adına ama yanlıs biliyorsun bayraklar ırkı temsil etmez.Bayrak, bir ülkenin veye bir devletin manen temsil ederve o toprak bütünlüğünü tanıtan belirli ölçü ve kumaşlarla kararlaştırılmış,değişik şekillere sahip bir semboldür.Her ülkenin bağımsızlığını simgeler.

• Ben oyle dusnmyrm bayraga benzeyblr.bzm byragmz belli.ozman turk bayragi sdce trklern mi.

Erkekler Ne Diyor 8

• ukala yerli yersiz söyler..açık sözlü yerinde söyler..

0|1
    2|0
  • Bazı şeyleri söylerken karşındakinin incinecegini biliyor ama onun iyiliği için illada gerçekleri söylüyorsan açık sözlü, gerçekleri söylerken karşındakini aşağılayarak konuşuyor ve onu incittigin umurunda değilse bu da ukalalıktir...

0|1
    0|0
  • haklı yere sözünü esirgemeyene açık sözlü... laf diye laf konuşana karşısındakinin kalbini kırıp açık sözlülügün arkasına sıgınana ukala derim ben

0|1
    2|0

• ukalalık: kendine doğru yontarak nemalanmak

açık sözlülük: dürüstçe ve mertçe kayırmadan olduğu gibi konuşmaktır

0|1
    0|0
  • çok ince bir çizgi, ben bazen kaçırıyorum ayarı:))

0|1
    2|0
  • sözü iğneleyerek kırıcı bir şekilde söylemek ukalalık,

sözü kırmadan düzgün kelimelerle söylemek açık sözlülüktür.

0|1
    2|0
  • "tequilashot" isimli üye yeterince net açıklamış..

1|1
    2|0
  • Ukala olmak herşeyi ben bilirim havası taşır ama açık sözlü olmak sonucu ne olursa olsun düşüncelerini gizlememektir

1|1
    2|0
Yükleniyor...