Sami yusuf kürtçe ilahi yaptı dinlediniz mi?

Evet arkadaşlar ırkçılık peşinde olanlar yorum yapmasın...

1|0
5|9

En İyi Kız Görüşü

• dinlediğim en güzel ilahi 😊

0|1
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

Kızlar Ne Diyor 4

• Site boyle degildi. Cok sacma sapan sorular kalkarken. Kufurler oldugu yerde duruyor.
    Onceden gercekten boyle degildi.
    Sahsen @pentin nickli kullanicinin yonetime girmesiyle, muhafazakar ve milliyetci tutumuyla degistine inaniyorum.
    Iyi niyetli bir insan olduguna suphem yok fakat boylesine bir degisimi baska turlu aciklamak mumkun degil.
    Ne dine elestiri yapilabiliyor ne kurtler turkler gibi yazilar yazabiliyor.

0|1
    0|0
    • Kizlarsoruyor ailesi ırkçılığa, küfüre, polemiğe her zaman karşıdır. :) Söylemekte fayda var. :))

• @ArtistSerseri adam cinsel fantazisinde çok iyi bahsedip kalkmazken bu tür tartışma ve yorumların kalkması iyi değil adamın sorusu bile kalmamalı madeem aykırı bir cümle varsa yönetim onu düzeltme yaptırmalı

• @ArtistSerseri
      Onceden bende oyle dusunuyordum evet.
      Fakat degisim gozle gorulur durumda. Adam kufuru basa basa guru olmus. Bu tip insanlar cokca gorulur olmus sitede.
      Kurtlerin en ufak bir soylemi aykiri bulunup ucuruluyor filan.

• Dinlemedim

0|1
    0|0
    • Hmm ilahi Allahın zikredilen bir yerdir. Tavsiye ederim

• Allah allah bak bende ilahinin ne olduğunu bilmiyordum. Iyiki söyledin

• :D ya yazdım öyle kusura bakma yanlış anlam yükleme yanı :)

• Dinlemedim, dinlemeyi de düşünmüyorum.

0|0
    0|0
    • Ben sadece yazdım karar sizindir. Allaha inancı olan bir kişi ise çok yanlış dusunce dine aykırı çünkü Allahi zikir eden bir ilahi ve sen kalkıp ırkçılık yapıyorsan Allah affetsin ama müslüman değil farklı bir dinde isen yine siz bilirsiniz sonuçta bir duygu bir ifade

• Ben kürdüm her dilden ilahi müzik dinlerim teklilik değil çok kültürlü olmak daha güzel hele sen dil bilirsen o şarki sanatın tadı ayrı olur. Adele nin Ahmet kaya şarkısını nasıl taklit etmiş anlamak için o dilleri bilip dinlemen lazım ama bazen ise o dili bilmeyip anlamı nedir google hz araştırıp dinlemekte var mesela hindistanda bir kız arkadaşım var bana hint şarkıları yollar aile resimleri medeniyet kültürlü ol. Medeniyet saygı gösterip at gözlülüğünden kurtulup bilgiye kültürlere açılmak insanı insna yapar kardeşim

• Yeterince kültürlüyüm yabancı dilde biliyorum zaten, sürekli Abd'ye giden biri olduğumu düşünürsek. ama Kürtçe öğrenmeye gerek duymadım. Anlamını bilmediğim şarkıları dinlemekten de hoşlanmam.

• Ülkeyi terkederseniz bir zahmet

0|1
    0|0
    • Espiri yaptın galiba güleyim içinde kalmasın 😂😂😂

Erkekler Ne Diyor 8

• ne güzell.. helal olsun Valla Sami Yusuf a

0|1
    0|0
    • Eywlallah anlayışlı yorumunuz için.

• biz ırkçılık yapmıyoz bizim düşmalığımız pkk-ydg-pyd-hdp-ypg gibi içinde dış ülkelerden Türkiye düşmanı barındıran hristiyan ve ateis olan kürtlerle ayrıca ermeniler oluşturuyor çoğunluğu ve bu terör örgütlerine sempati duyan insalara düşmanız bizim Kürtle meselemiz Müslümanız çünkü kardeşiz hepmiz mesele hak ve batılın savaşı haç ve HİLALİN.

0|1
    0|0
    • Kürtle değil meselemiz yazcaktım sona doğru

• bir şey anlamıyorum dostum dediğinden

• Gavurun dili ırkçılıktır. Seni beni dilleri yaratan Allahtir. Sen dillere saygı göstermezsen Allaha karşı çıkmış olursun. Gavurun dili İngilizce olmuyor Allahin yarattığı bir dil. Ancak ırkçılık gavurun yanı inanmayan insanın dilidir.

• Dinlememe gerek yok ki

0|0
    0|0
    • Sizin bileceğiniz bir iş Allah zikredilen yerdir ilahi...

• ben küfür etmem zaten. o öyle diyordu. bu konuda hep soru açıyordu. Allah'la küsmüş o öyle diyordu

• @asdfghjty hmm anladım arkadaş bizimle yazismak iserse bir soru da bizide etiket yapsın birlikte konuşuruz. Dinin hassas olduğu kadar çözüm önerdiği yollar...

• Dinlememiştim ama sevdim ilahiyi. Irkçılığın dinde yeri yoktur kardeşim.

0|0
    0|0
    • Irkçılığın dinde değil insanlıkta yeri yoktur. Dün kürtçe sözlük yapıldı google artık çeviri de kürtçe sözlük paylaştı isteyen yararlanabilir dedim sorum 5 dakika sonra kaldırıldı. Neymiş proaktif paylaşım diye bu da birazdan kalkar

• Kürt değilim ama kürt müzikleri güzel oluyor. Ben bile beni terörist sanacaklar diye kulaklık dışında dinlemeye korkuyorum

0|1
    0|0
    • İşte biraz algı sorunu var insanlarda ulan de sizi İngilizlerden kurtardık İngilizlerin dili bile zorunlu kürdün niye yasak anlam vermek imkânsız oldu

• Boşver ırkçıları ben bakıyorum çoğu ya ilkokullu oluyor ya da liseli.

• Univeristeli olunca gerçeği görüyor çünkü orada cidden Türkiye oluyor üniversiteler farklı kişiler farklı diller renkler zihniyetler. Cidden şart eğitim

• bende var sanırım biraz kürt düşmalığı

0|0
    0|0
    • İmanda biraz zayıflık vardır secdeye kapıl Rum suresi 22 ayetine itaat et.

• yok yahu ondan değil. herhangi bir kürtle konuşsam içinde hem kürdistan hayali oluyor adamın %80 i böyle ondan dolayı. yoksa ne problemim olacak

• Olacak o kadar yok edene sessiz kalarak destek vermiş oldunuz ister gönüllü ister bilmeyerek. Sen bu davranışın ile becerdin

• Kürt lük ayrii, terorist lik ayrı benim gözümde.
    Irkçı değilim, mhp miyim.
    Sana sorayım şimdi kurt musun pkkcimsin?

0|0
    0|0
    • Ben kürdistanim
      Dilim Rengim dinim kültürüm mücadelem herşey orada. Kısa ve net açıklama

• Tamam o zaman üstte yorum yazdım?

• Devlete itaat Allaha itaat değildir. Bu devlet Allahın ayetleri ile mi hadisleriyle mi devlet yasaları var?
      Allahin yasaları Devletin kanunlarında olsun miras hakindan dillere saygı ve özgürlüğe kadar kültürlere özgürlük laik kavramından çıktıktan sonra Dediklerin doğru olur. Ancak avrupanın yasalarını getirip bahsettiklerin dinle alakası yok kalkıp bunu diyorsan sende eğitim şart eğitim ile bir düşünce özgülüğüne sahip olman lazım eğitim devletin değil senin tarafsız olarka bakıp kendini geliştirmenle sorunların başladığını anlamanla olur. Ornegin 10 maddelik Dolmabahçe mutakabatti ana problem ve sorunların başlığıdırm senin böyle ana maddeler çıkarıp sorunlar bunlar diyebilmen lazım yan konulara değil ana problem sorunlar nedir bunları öğrenmen lazım buda ancak eğitim ile olur senin sürekli farklı kaynaklardan araştırıp görmen lazım

• sami yusufta gözümde bitti

1|1
    0|0
    • Güzel açıklama koş koş şeytan seni daha fazla esir alsın...

• Abdülhamit han iyi bir müslümandır sözlerine bir bak baş kaldıranın diye başlkıyor

• Abdülhamit zamanında çok sorun yoktu yanı adamların bildigi sorun yoktu. Bugün zulüm eden çok farkı kişi oluyor. Mesela intikam duygusu ile doğuya giden bir polis orada zulüm ettiği zaman sen bunu bilmezsin o zamanlarda öyleydi. Halkın başında çok farklı laik sevdası olan zilan katliamının başı olan ata ismet gibi insanların zulum yapmakla öldürmekle başladı. Halende var. Sorunların temel başlarına git temel. sorunlara bak

Yükleniyor...