Nevruz bayramını kutluyormusunuz?

yoksa etnik bir bayram olarakmı görüyorsunuz

0|0
15|14

En İyi Kız Görüşü

• Bazıları kendilerine mal etsede bunu fırsat diye kollayıp halkı provoke etsede kutlarım , bayramsa hepimize bayram , gerçi bana hergün bayram ...

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 14

• bahar bayramıdır, eski türk geleneğidir," hoşgelmiş bahar" derim.

ancak biz balkan kökenli olanlar genelde hıdrellez kutlarız bahar bayramı olarak, o da 6 mayıs'ta olur.

milli bayramlarla alakası yoktur zaten bunların. baharı karşılamaktır amaç. her topluluğun kendine göre karşılama ritüelleri vardır. ateşten atlamak, gül ağacına dilek bağlamak, çiçeklenmiş dallarla banyo yapmak vs..

"provakasyonlar, geleneksel ritüelleri asıl amaçlarından uzaklaştırmamalı" kanısındayım. kutlamalar da kimsenin tekelinde olmamalıdır.

1|0
    0|0
  • Hayır nevruz bayramını kutlamıyorum :) hiçte kutlamadım.

2|0
    0|0
  • nevruz bayramı ulusal bayram değildir. dini bayramda değildir. KUTLAMIYORUM.

BDP liler apo için ancak halay çeksin...

nevruz baharı müjdeler... ama amaçlar başka olmuş artık.

KUTLAMIYORUM.

KUTLAMIYORUM.

KUTLAMIYORUM.

KUTLAMIYORUM.

2|3
    2|1
    • orta asyada yaşayan halkların bayramıdır

• evet haberlere çıktı bdp apoo nun bayramı nevruzdur kürtlerin kürt devletinin bayramı nevruz kutlu olsun diye yırtıyordu kendini..

• boş ver sen onları

• Nevruzu birak biz ramazani , kurbani kutliyamiyoruz :( biz noeli paskalyeyi kutluyoruz mecburen !

0|2
    0|0
    • ve taksimde pandik yiyolar değil mi o gece...eskiden gece ateşler yakıp kutlanırmış ateş üstünden atlar demir döverler vs..kadın erkek..zaten Türk toplumunda kadın erkek yanyanadır,bizim öz bayramımızdan kime ne zarar gelmiş..

• olsun bu şekilde ifade etmesen bence daha iyi tabiiki istediğin bayramı ktlayacaksın ama tr de isen ve arkadaşşlarında türk se müslümansa kutlamıs olursun cunki bizde bayram gelenekseldir ve toplum ca kutlanır seninde bir ramazan şekeri baklavası yediğin veya kurban bayramında kurban eti yediğin illaki olmuştur. doğla olarak herkes bunu yapıyor sende kutalamıs oldun farkında olmadan

• Farsça da yeni anlamına gelen "nev" ile gün anlamına gelen "ruz/roz" un birleşimiyle bir araya gelmiştir ve "yeni gün" anlamına gelir. nevruz bahar bayramıdır. Türki cümhuriyetlerde Azerbaycan, Kirgizistan gibi ülkelerde de kutlanmaktadır. kimse kusura bakmasın da provakatörlere bırakacaz değiliz bu bayramı.

1|1
    1|0
  • Bayram olarak görmüyorum.

0|1
    1|0
  • bu ülkede milli bayramları kutlatmayanlar, bir taraflarını yırtanlar vakti gelince olayı etnik bir bayram havasına bürüyenler için canı gönülden çalışıyor..ne kadar manidar bir durum değil mi? yapsana yurdumun her yerinde kutlamaları , sadece iki peşmergeye mal etmesene olayı..ama yok olmaz..

1|0
    0|0
    • bayram bizim biz sahip çıkarız

• Nevruz Bahar bayramıdır güzel bir bayramdır aşagıda arkadasın dediği gibi provakatörlere bırakılmamalı. Azerbaycanda çok önemli kutluyoruz

0|1
    0|0
  • Kutlamıyorum, dilek gibi etkinliklerini yaptığım oldu ama.

0|0
    0|0
  • kutlamıyorum . bayramın şekli değişti.. eskisi gibi değil.

1|0
    0|0
  • aman bana hergün bayram zaten :D

0|0
    0|0
  • Kutlamıyorum herhangi bir sebebi yok benim için..

0|0
    0|0
  • Kutlamadım Kutlamıyorum Kutlamam da..

1|0
    1|0
  • Hıdırellez olarak kutluyoruz. Baharın gelişi.

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 14

• Türklerin bayramıdır nevruz bir kere bunu bir ana hatlarına koyalım yani orta asyadaki Türki Cumhuriyetlerde Azerbaycan'da falan baharın gelişiyle kutlanan bir bayram ama bizim ülkede çeşitli unsurlar bu bauramı kutlarken kendi propagandalarını yapıp olaylar çıkarıyorlar kendi emellerine alet ediyorlar bu unsurlar da bölücü unsurlar. haa bu bayramı herkes kutlar ırkı ne olursa olsun bu ülkedeki herkes kutlar tabiki ama sen gidip bölücü örgüt sloganları atıp eylem yaparsan olay çıkarıp kolluk güçlerine saldırıda bulunursan o zaman iş değişir tabi.

1|0
    0|0
  • ramazan kurban bayramlarını bile doğru düzgün kutlamıyoruz ki.ne ziyaret ne bişey..nevruz ya da hıdırellez adı neyse ne,baharın gelişini,demirden dağın eritilip özgürlüğe bağımsızlığa kavuşmayı imgelmiş atlarımız..özbeöz Türk bayramıdır gelgör ki Türklüğünden utanır olmuş bazıları.. link

hoş Türklük ırktan ziyade bir felsefedir,medeniyettir,anlayıştır...aptal insan boş insan istese de Türk olamaz

0|0
    0|0
  • bence kutlanmalıdır, türkiyedeki olayı anlamış değilim. temelde türk bayramı aslında. türki cumhuriyetlerde ulusal tatildir nevruz :)

1|0
    0|0
    • işte bize dayatılmaya çalışılan saçmalığı hepimiz bir anlayabilsek nevruz insanlığın bayramıdır

• çeşitli türki cumhuriyetlerden tanıdıklarım nevruzu kutlamadığımızı öğrendiğimizde oldukça şaşırmışlardı. bu ülkede bazı amaçlar doğrultusunda çok yanlış şeyler oluyor.

• bugün diyarbakır'da newrozu kutlamak isterdim

0|1
    1|2
  • Nevruz TÜRK bayramıdır. Kutlu olsun

2|1
    0|0
    • aslında orta asyada yaşayan halkların bayramıdır

• amacının dışında kutlandığı için kutlamıyorum, bayram olarak da görmüyorum

0|0
    0|0
  • benim için bayram değildir.

mantığımla terstir.

çünkü:

bayram dediğin mutluluktur.sevgidir,saygıdır.

bunda ise provakasyon var çatışma var olumsuz herşey var.birşeyi kanıtlama derdi var.

hiç gerek yok bu tür şeylere

0|0
    0|0
  • Şerefine bir kahve ıctım yanında da cigara daha nolsun.. Ha bıde Ahmet kaya dınledım..

0|1
    0|1
  • Normalde kutlanır ama bazı kesimle kendine malettiği için kutlamıyorum..

0|0
    0|0
  • artık terörist bayramı olarak kutlanıyor

0|0
    0|0
  • ne diye kutlayacağım?

0|0
    0|0
  • Kutlayacağım tek şey Dünya' ya meteor çarpmasıdır.

0|0
    1|1
  • link görmenizi istedim, burda daha olumlu bir mesaj var ve türkiye'nin her bölgesinden insan var

0|0
    0|0
  • Ben nevruz...başkaları newroz kutluyor sıkıntı burada

0|0
    0|0
    • isminin ne önemi var ki ismi(nevruz)dur önemli olan anlamı

Yükleniyor...