Kapat

Müzik listenizi karıştıran herhangi birisi, sizin kişiliğinize dair ipuçları sağlar mı?

Müzik listenizi karıştıran herhangi birisi, sizin kişiliğinize dair ipuçları sağlar mı?

Müzik...
Müzik listenizi karıştıran herhangi birisi, sizin kişiliğinize dair ipuçları sağlar mı?Herkes için evrensel bir yayılım ve şüphesiz ki, hayatımızı yaşanılır kılan en önemli etken maddelerden biri!
Her insanın yaşamı boyunca dinlediği müzikler o kişinin kendisine de bir şekilde etki etmiştir.

Diyelim ki, hayatınız boyunca dinlediğiniz müzikleri topladık ve büyük bir liste yaptık.
Peki, bu listeye biraz göz ata şansımız olsaydı ve dinlediğinizi biz de dinleseydik sizin hakkınızda bir fikrimiz olabilir miydi?

Her şarkının, her şarkı sözünün ve sanatçının size ve benliğinize kattığı renkleri sayma imkanımız olabilir miydi?
Kıssadan hisse:
Karşınızdaki insanın müzik listesine göz gezdirseniz ve biraz dinleseniz onun benliği ve kişiliğine dair ipuçları sağlar mıydınız? Onu anlamanızda ve tanımanızda herhangi bir avantaj kazandırır mı müzik zevki? Yoksa bu sizce koca bir palavradan mı ibaret?

2|0
18|11

En İyi Kız Görüşü

• uzun zamandır müzik zevkinin insanları tanımada, onlarla tanışmada önemli bir ayrıntı olduğuna inanır; olabildiğince insanların dinlediği şarkılara dokunmaya çalışırım. aynı (veya yakın) müzik zevkine sahip olduğum insanlarla daha iyi anlaşabildiğimi fark ettim. hala büyük bir eksiklik hissederim; müzik zevkleri ipucu veriyor fakat asla tam olarak açıklamıyor. çünkü her müzik her insanda aynı şeyleri canlandırmıyor. yaşadığı o büyük tecrübeyle çok severek, hissederek dinliyorsa o tarzı; gözlerimi onun gibi kapattığımda onun hissettiklerini hissedemiyorum. karşındaki insanı hissedebildiğin kadar tanıyorsundur. bir insanı tanımaya müzik zevkiyle başladığımda hissettiğim eksiklik budur.

0|1
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• günde yaklaşık 8 saat müzik dinlerim haliyle az buçuk bir şeyler öğrenir

0|0
    0|0

Senin görüşün var mı?

0/2000

Gönder
Sponsorlu

Kızlar Ne Diyor 17

• Aslında bir derece evet, ama biraz moduma göre bir insanım.. ve bazı ritimler vardır onları genelde her şarkı da severim. Ama benim playlistim baya karışık.. Rock, Blues, jazz, ispanyolca şarkılar, türkçe şarkılar hatta slow ve damardan bile eklenebilir bu listeye... Türk sanat müziği.. Metal ve rap dışında ne ararsak var aslında. Eğer burdan yola çıkıp bir saptama yapacak insan varsa helal olsun :D

0|1
    0|0
  • Evet en küçük noktaları bile analiz ederim listeden kişilik analizine katkı olur. Benim listemi gören benden ipuçları yakalayabilir.

0|1
    0|0
  • Ben çok karışık dinliyorum her telden çalıyo, ne düşünür bilemedim şimdi😁

0|1
    0|0
  • Evet.

0|1
    0|0
  • Kismen olabilir bence

0|1
    0|0
  • Karanlık bir kişilik olduğumu

1|1
    0|0
  • İnsana dair ipuçları verebilir

0|1
    0|0
  • Şarkı listesinde Ahmet kaya da var, Justin bieber da, şebnem ferah da sanırım kişiliğim hakkında zor bir karar verir :D

0|1
    0|0
  • Kesinlikle beni çözmüş olur.

0|1
    0|0
  • Mumkun degil. Kafamdakiler khanate, kulaklarimda chopin.

0|1
    0|0
  • Melankolik takılmadığımı ve yabancı müzik dinlediğimi öğrenirdiniz.

0|1
    0|0
  • Gerçekten denesiz olduğumu düşünür

0|1
    0|0
  • Karıstıramaz kimse benim müzik listemi.

0|1
    0|0
  • Evet kesinlikle. Her telden biri olduğum kanısına hemen varılabilir mesela :)

0|1
    0|0
  • Evet kesinlikle

0|0
    0|0
  • Pek sanmıyorum :D

0|0
    0|0
  • Çok karişiğım ya her telden çaliyorum. Bişey çalamaz 😄

0|0
    0|0
Sponsorlu

Erkekler Ne Diyor 10

• sanırım bunu yapmaları zor olur
    muzik listem karmaşıktır.. çok damar dinlerken bazen çok hareketli moduna geçiyorum
    pek bir çıkarım yapmaları zor

0|1
    0|0
  • Sağladığını sanar ama sağlamaz.

0|1
    0|0
  • İstediği kadar baksın, bir yorum yapabileceğini sanmıyorum. 😊

0|1
    0|0
  • Evet ipucu sağlar
    Müzik insanın kimliğidir
    Ama listemde sadece bir tane şarkı varsa ve onu yineliyorsam sıkıntı büyük

0|0
    0|0
  • fazlasıyla

0|1
    0|0
  • Benimkini gören genelde şasiriyo içinde gülsen, irem derici, mustafa ceceli, murat boz vb lerin olmadigi için

0|1
    0|0
  • Evet.

0|1
    0|0
  • hayır yakalayamaz

0|0
    0|0
  • Her türlü parça var tabisi

#Bulutlarınüstündedansedenadam

0|0
    0|0
  • Aslında evet lakin ki öylede değildir :)

0|0
    0|0
Yükleniyor...