Kültürlü insan tabiri size göre nedir?

Kültürlü müsünüz? Ne kadar kültürlüsünüz?

0|0
16|26

En İyi Erkek Görüşü

• Bir mühendis olarak diyorum. Kültürü tahsille doğru orantılı düşünürler ancak değildir. Nice tahsili yüksek olup eşşekliği baki olanlar olduğu gibi nice tahsili düşük ama aydın insanlar var. Kültür bir insanın hem kendini geliştirmesi oturması saygılı davranması kimseyi görüntüsünden sosyal durumundan inancından dolayı ayırt etmeme iyilik için çabalama kötünün karşısında durma yeme içme adabına dikkat etme çok okuma öğrenme azmi gibi şeylerin toplamıdır.

1|1
    0|0
    • aynen oyle abı , bende cevremde boyle insanlara rastlıyorum üniversite okuyan bırınden daha kulturlu olmasını beklıyorsun ıster ıstemez ama demek kı haksızlık edıyoruz :)

• Aynen kardeşim. Meslektaşlarımız arasında var odun gelmiş odun gidecek olanlar.

En İyi Kız Görüşü

• Okumuş gezmiş görmüş bilgili insan

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 25

• Bana göre kültürlü insan nerde susup nerde konuşacağını bilen, bildiği bir konu üzerinde bile bilmişlik yapmayan ve konu hakkında çok fazla konuşmayan, insanların görüşlerine, düşüncelerine saygı duyabilen, insanları din, dil, ırk, mezhep, renk ayrımı yapmadan insan olduğu için seven ve hoşgörüyle yaklaşabilen insandır kültürlü insan.

1|0
    0|0
  • Mantar yer.

haşırt.

2|0
    0|0
  • En az;
    1 yabancı dili çok iyi konuşan
    1 enstrüman çalan
    1 dergiyi takip eden

Düzenli olarak kitap okuyan, dünyadan haberdar olan
    Anadilini etkin konuşabilen, yazabilen
    Ortamda konuşulan konu hakkında birkaç kelam edecek kadar genel kültür sahibi olan
    Pahalı değil fakat şık giyinen. Karizma sahibi olan
    Farklı tatlara, kokulara, yerlere ve seslere açık olan, tercihen bunları yaşamış olan

insandır.

1|0
    0|0

• Maalesef ülkemizde kültür algısı farklı. Kültür, insanın yaşam biçimi, bilime, ilime, sanat, edebiyat, ahlak ve dine verdiği değerlerin tamamıdır.
    Eğer bireyin kültürlü olduğunu anlamak istiyorsak bence ne kadar sorguladığını ve içinde var olanı çıkarıp ne derece dışa vurduğunu düşünmek gerekiyor.

1|0
    0|0
  • burda yazmayla nasl anlayacaksın!, kültürlü olmak zaten belli edilemeyen bir tanımdır. kültürlü olan bir insanla konuşulunca o güzel duygu hissedilir,

1|0
    0|0
  • Ben de şahsen Şu an bulunduğum yaşa göre kültürlü ve bilgili olduğumu düşünüyorum. Ama bu beni daha değerli kılar mı? Kılmaz. Ya siz mühendis hanım? Siz kültürlü müsünüz?

1|0
    0|0
    • neden degerlı kılmasın sevgılı benjamın ben de kültürlü bir birey oldugumu dusunuyorum arkadaslarımda oyle der

• Şahsi fikrime göre beni değerli kılacak şey kültürlü olup olmamam değil, kültürümü kamuoyunun yararına kullanıp kullanamadığımdır. Yani eğer kültür birikimiyle halkın lehine fikir dahi üretebiliyorsam bu kullanım beni değerli yapar ama kültürüm değil.

• kültürünü yanlıs yollar icin mı kullanıyorsun o zaman :P ,, saka bı yana anlıyorum senı tabıkı görüyoruz kötuye kullananları da haklısın ancak iyi niyetli olanların da günahını almayalım sımdı :)

• Yaşıma göre kültür seviyemin iyi olduğunu düşünüyorum. Çok kapsamlı bir konu bu uzun uzun açıklamak gerekir

0|0
    0|0
  • atatürk ilkelerinde işaret edilen ve kuranın örnek gösterdiği türden insanlar...

1|0
    0|0
  • kültür seviyesi ortamdaki saygısına, duruşuna ve konuşma tarzına bağlıdır

1|0
    0|0
  • kültürlü olmak kültürlü olduğunu düşünmemektir bence

1|0
    0|0
  • Bana göre edep bilen her konu hakkinda az çok bilgisi olan bilgisi olmasa bile üzerinde düşünüp fikir yürüten bir kişiliktir

0|0
    0|0
  • tabiri yok

0|0
    0|0
  • müzik alanında evet. sanatın, politikanın veya benzer kişisel gelişime katkı sağlayacak alanı bir ucundan yakalayan adam toplumda bir adım önce çıkar.

0|0
    0|0
  • Kendini fazla gelistren

0|0
    0|0
  • Kültür doludur

0|0
    0|0
  • öhmm 😎

0|0
    0|0
  • Yapmaya değil yapmağa derse bir insan tamamdır 😁😁

0|0
    0|0
  • Her şeyin göreceli olduğu yaşam da, ne kadar kültürlüsünüz diye sormak kusura bakmayın da çok abes. :)

0|0
    0|0
  • Gecenin karanlığında bile parmağını burnuna sokmayan insan.

0|0
    0|0
  • Sen mühendis misin

0|0
    0|0
  • kitap okuyan biri kültürlü diyemem ama ne bileyim hayat konusunda bilgim ve tecrübe sahibi biri benim için kültürlüdür

0|0
    0|0
  • neye gore. işe , cevreye. ben şimdi mühendiz mimara cahıl gelebılırım. ama ameleyede kralım.

0|0
    0|0
  • Kültürlü yü küfürlü diye okuyanlar +1 :)
    Cehaleti tokat olup yüzüne carpan +2 😀

0|0
    0|0
  • Milleti semedigi kadar kültürlüyüm

0|0
    0|0
  • kültür mantarıyım

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 15

• Kendini yetiştirmiş, dünyaca önemli ve belirli konularda genel bilgiye sahip, sohbet edilebilecek, güncel ve kendince hobisel ya da amaç güden uğraşımları olan ve tabii ki de okuyan insandır :) yani boynuna şal atmak değil :)

1|0
    0|0
  • Kültürlü insan deyince aklıma gelen ;
    www.google.com.tr/search

0|0
    0|0
  • Çok okuyan. Ama sadece kendi düşünceleri doğrultusundaki şeyleri değil herşeyi okuyan iyi veya kötü.

Değilim olmak istiyorum çabalıyorum

2|0
    0|0
  • kültür kelimesini yanlış kullanıyoruz aslında. dolayısı ile bu soruya verilecek tüm cevaplar yanlıştır belki de.

Kültür= bir milletin maddi ve manevi değerlerinin bütününe denir. Burada “maddi değerlerden” kastımız, bir milletin yeme, içme, yaşama, geçimini sağlama gibi etkinliklerini kapsamaktadır. “Manevi değerler” ise, milletin duygu, düşünce, ahlak, gelenek ve göreneklerini içeren özellikleridir.

ve hiçbir milletin kültürü bir diğeri ile karşılaştırılamaz. ör: amerika yerlileri ile newyork ta yaşayan insanlar mesela, yerlilere, bize göre farklı bir kültürleri olduğu için gelişmemiş ya da kültürsüz demek yanlış bir kullanım olur.

bu yüzden bilgi dağarcığı açısından sorunun ele alınması gerekir. o konuda da kendimi eleştirim şöyle, henüz öğrenecek çok şey var. ve maalesef insan ömrü bu dünyadaki her bilgiyi öğrenmeye yetecek kadar bile uzun değil.. ne kadar çok bilirsek bilelim hepsini bilemeyeceğiz hala eksik sayılacağız biraz...

0|0
    0|0
  • Bana göre kültürlü insan belli konularda kendini geliştirmiş ve geliştirmeye devam eden, diğer konularda da ufaktan da olsa bilgi sahibi olan kişidir. Ben çevremdeki çoğu kişiye göre kültürlü oldugumu düşünüyorum ama kültürlü olmak durağan bir kavram değil yani sürdürmek gerekiyor.

1|0
    0|0
  • karsisindaki kisinin soylediklerine deger veren dikkate alan dedikodu yapmak yerine daha kaliteli konularda konusan asil insanlar bence

1|0
    0|0
  • Bazi konularda yeterli d3gilim kulturlu bulmam kendimi

1|0
    0|0
  • Okuyan.

0|0
    0|0
  • gelişime açık ve kendi değerlerini savunduğu kadar diğer değerlere de saygılı olan insandır

1|0
    0|0
  • Okumuş iyi yerlere gelen insan

0|0
    0|0
  • Kültür mantarı yemiş insan.

0|0
    0|0
  • Pozitif olmak, objektif olmak, okumayı araştırmayı bilmek, mütevazı olmak, sığ düşünmemek, evrensel bir görüşe sahip olmak. Ama en önemlisi çoğu konuda kulaktan dolma değil gerçek bilgi sahibi olmak..

0|0
    0|0
  • aynı ben

0|0
    0|0
  • Çok kültürsüzümdür.

0|0
    0|0
  • Çok okuyan bilgili falan

0|0
    0|0
Yükleniyor...