Tükenmez kalemler aynı kağıt olmasına rağmen neden bazen yazmaz?

hepinizin başına gelmiştir. Kağıdı karalamaya çalışırsınız yazmaz. Başka bir kısmında denersiniz yazmaya başlar. Sebebini bilen var mı?

0|0
3|8

En İyi Erkek Görüşü

• Tükenmez kalemlerin uç kısmında ufak bir bilya vardır ve bir müddet yazı yazılmadığı durumunda ucundaki mürekkep pıhtılaşır ve olması gereken akışkanlığını kaybederek bilyanın etrafında tabaka oluşturur ve dönmesini zorlaştırır. Yazamamak bu yüzdendir.

Farklı yerde yazması sebebi ise 2 ayrı etmene dayanır; birincisi ilk tutuş şekli değişmiştir ve bilyanın farklı bir yere dönmesi ve pıhtıdan kurtulması sağlanmıştır, ikincisi ise standart kağıtlar homojen değildir, her kısmı farklı lif gruplarından oluşmaktadır, eğer sürtünmenin daha fazla olduğu bir lif grubuna denk gelinirse bilyanın dönmesi için gereken sürtünme yaratılmış olacak dolayısıyla bilya dönerek mürekkebi kağıda taşıyacaktır.

Çok bilimsel oldu farkındayım.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 3

• Çakmak gibi düşün..İlk seferde yanmaz..Fakat sonradan açılır :D

1|0
    0|0
  • herşeye rağmen arada o da tükeniyor demek ki.:)

1|0
    0|0
  • kalemin uyuzluğu :)

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 7

• İlk başta kalemin mürekkebi gelmediyse eğer ve sen de yazmaya çalışırsan, kağıdı yazmadan çizersin. Böylece temassızlık olur. Sonra dikkat edersen yazmak istediğin kağıdın altına bir başka sayfa tomarı koyarsan aynı yere yazabilirsin. Ben bunu fark ettim. Ama doğru ama yanlış, benim tespitim böyle.

0|1
    0|0
  • Üstad soruyla alakasız ama Nickinin Red alert 2 ile bir alakasıvar mı?:D

0|1
    0|0
    • Direkt alakası var. Fransayı alıp o silahı kurduktan sonra çok hoşuma gitmişti. Gerçeği, bizdeki obüs toplarıdır tahmin edeceğin gibi.

link

• evet bende direk savunma amaçlı gelişiyorum spy falan sokup paranın dibine vuruyorum ondan sonra corap sökügü gibi geliyor :D

• Açık alanda bunlarla uğraşamıyorsun her yerden saldırıyorlar. Ben bu arkadaş dışında geçebilen birisine rastlamadım. Youtube da bile böylesi yok.

• o kısmın yağlanmasından

0|0
    0|0
  • Sabır ölçümü o dünya imtihan dünyası hahahha:D

0|0
    0|0
  • kaliteli değilse ondan olur

0|0
    0|0
  • Birini oç yerine koyuyordur.

0|0
    0|0
  • kalemin ucunda bir bilya vardır o bilya kağıttaki kir toz vs. dolayı kirlenmiştir..

kağıt kirlidir bilya dönmüyordur...

hava soğuktur kalemin mürekkebi kalınlaştığından bilyadan geçemiyordur...

kalemde kalitesiz mürekkep kullanılmiştır...

kalemi ters tutmuşsunuzdur mürekkep arkaya kaçmıştır...

bildiklerim bu kadar

0|1
    0|0
Yükleniyor...