Çanakkale Destanımızı tek kelimeyle nasıl anlatıp, ifade edersiniz?

Çanakkale Destanımızı tek kelimeyle nasıl anlatıp,ifade edersiniz ?

Tek kelımeye elbet te sıgdırılamaz ama

Nacizane dusunce ve yorumlarınız neler ?

0|0
5|30

En İyi Kız Görüşü

• Yıl 1915

18'indeyiz Martın.

Kendine gel biraz!

Pek tekin değildi Çanakkale'nin suyu,

Geçilmez bu boğaz...

Geçilmez bu boğaz...

Bizi

Ne topun yıldırır,

Ne kurşunun.

Çünkü artık

Başladı cengimiz.

Er meydanında bulunmaz dengimiz...

Sen misin Mustafa Kemal'im ileri diyen?

İşte fırladık siperden.

Sırtına yüklenmiş kahraman

Seyit 276 kiloluk mermiyi,

Koşuyor bataryasına ateşler içinden.

Bu mermi denizlere gömecek Elizabet'i Buvet'i...

Yanıyor bugün Anafartalar yanıyor,

Denizler yanıyor,

Dağlar yanıyor.

Zafer bizimdir artık

Düşman zırhlıları batıyor...

Türk'üm,

Muzaffer olarak doğmuşuz bir kere.

Bir karış toprak uğruna Kimimiz şehit oluruz.

Kimimiz gazi.

Hiç değişmez bu yazı.

Dünyada her yer geçilir belki

Lâkin geçilmez Çanakkale Boğazı..

1|6
    0|0

Kızlar Ne Diyor 4

• muhteşem

.

0|3
    0|0
  • hmmm :

-----------------------------------------------------------şehadet---------------------------------------------------------

1|2
    1|1
  • çanakkale savaşını kazandık ama 70.000 tane okur yazarımızı kaybettik. Geleceğimizi çöpe attık .

0|2
    2|5
    • ne kullanıyosun kızım sen o savaş kazanılmasaydı bu dangalak düşünceni lanet klavye tuşlarıyla bize aktaramıcaktım bu halde. kalk git yıka elini yüzünü kendine gel. Böyle cahil bir zihniyet rezalat ötesi.

• kendine gel bayan! o savas kazanilmasaydi su an sömürge olacaktin, sömürge!

• ben bir milliyetçi olarak konuşuyorum çok kayıplar verdik bu durumda kazandığımız söylenemez

• Iım okulda şiir okudum Çanakkale anlatılmaz yaşanır dostum ;)

0|2
    0|0

Erkekler Ne Diyor 30

• Tek kelime ile özetleyen hiç olmamış.

Tek cümle deseydin keşke ama oda yetmez.

Bazı olaylar değil kelime cümle hiç bir dile sığmaz

Mesela Çanakkale.

0|2
    0|0
  • Kahramanlık...

Biz Fatihin Torunlarıyız sonuçta yıllar farketmez her zaman Biz kahramanız Çanakkaledede böyle oldu ...!

1|3
    0|0
    • çanakkale ile Fatihin torunu olmak ne alaka aga ya...

• Her türlü biz kazanırız yani...

Yıl farketmez şimdi olsa şimdide aynı şekilde savaşırız ve kazanırız ..

• Şehadet

0|3
    0|0
  • Aslan yaralıda olsa inine girilirse ayağa kalkar paramparça eder.çanakkale inimizdi şehitlerimizde aslanlarımız.kalktık parçaladık ve iyileşmeyi bekledik.allaha şükür şimdi aslanlar ordusuna sahibiz...

1|2
    0|0
  • ...İnanç...

0|3
    0|0
  • Savaş sanatıyla ilgilenen arkadaşlarımız bilir de çoğunluk bilmez..Fişek ve barut bitince süngü takıp düşman mevzilerine saldıran kahraman ecdadımızın koşu yoluna ingiliz jetleri havadan sekizli çivi atmıştır..Bu çiviler yere nasıl düşerse düşsün sekiz çividen bir çivi illa ki ayak bastığı zaman delecek konumdadır..

Bu sekizli çivideki her bir çivinin içinde zehir bulunmaktadır bastığın zaman çivideki zehir insan vücudunu felç ediyor..Çanakkale de harp sonrası bu çivilerden 10 bine yakın sekizli çivi toplanmıştır arazide..

Mermiyle fişekle durdurulamayan süngü takıp düşmana saldıran bu şanlı ecdadı o çiviler bile durduramamıştır..

0|2
    0|0
    • evet 4lü olanlarıda var o çiviye basanlar zehir vücuda dağılmadan bacakları kesiliyordu ve savaşa devam ediyordu vietnamda da daha güçlü zehir kullanılmış devam etmesinler diye, alayı vicdansız o* çocuğu

• KODUKKK

1|1
    0|0
  • Çanakkale Geçilmez.

0|2
    0|0
  • alın teriyle kazanıldı yatak teriyle kaybediliyor

2|1
    0|0
  • FEDAKARLIK

0|3
    0|0
  • inancın zaferi olabilir mesela

0|2
    0|0
  • vatan sevgisi

0|2
    0|0
  • mahşer

0|2
    0|0
  • Tüm dünyanın hayranlık içinde kaldığı böyle büyük bir destanı tek kelimeyle nasıl anlatalım dostum 57. Alayın metrekareye 1000 mermi düştüğü bir savaşta gösterdiği askerlik dehasını düşmanı dahi hayranlık içinde bırakan bu zaferi tek kelimeyle anlatmak imkansız Ruhları şad olsun şehitlerimizin Allah hepsinden razı olsun...

0|1
    0|0
  • Kütük Çanakkale, tek kelime tek bayrak tek dil.

0|0
    0|0
  • ders

0|1
    0|0
  • Sadece 'GURUR' demem yeterli mi?

0|1
    0|0
  • Muazzam .

0|1
    0|0
  • mehmet akifin çanakkale şehitlerine yazdığı şiir bile 21 kıta öyle bir şair bile bunu 21 kıtaya ancak sığdırabilmişken ben tek kelimeyle nasıl ifade edebilirim ki

0|1
    0|0
  • Bizden Sonrakilere Ait Olan Yarınları Aktarmamız İçin Bize Bırakan Kahramanlar... Vatanın Unutulmaz Evlatları...

0|1
    0|0
  • KORKUSUZLUK

0|1
    0|0
  • Hacettepeye sormak lazım!

0|0
    0|0
  • O destani anlatacak kelimenin icat edildigini (ve sonsuza kadarda icat edilecegini) hic sanmiyorum

0|1
    0|0
  • inancın zaferi

0|1
    0|0
  • dünyada yeni bir çağ

0|1
    0|0
  • GEÇİLMEZ !

0|0
    0|0
  • vatan sevgisi ve inanç emparyalizmi yendi

0|0
    0|0
  • Bir avuç kan Bir avuç toprak

0|0
    0|0
  • Yav çanakkale destanı iyi güzel de daha okulda başladık bunları dinlemeye yazılmayan şiir kalmadı.Ben çıktım okudum ortaokuldayken şiirleri bağıra bağıra.Askerde bağırdım Müteşekkiriz.Ama başka muhabbet yok mu hacı üstünden 3 gün de geçti.Ve o duygular çok asil çok temiz de artık pek bir anlamı kalmamışki! Emperyalist güçlere karşı savaşmışız kazanmışız.Şimdi adamlar markalarıyla şirketleriyle ürünleriyle ağzından girip Bi tarafından çıkıp akdenize gönderiyorlar ürünlerini senin ya da babanın annenin çalıştığını emeğini emerek kendi ülkesindeki işsizin karnını doyuruyor.Sömürge değilde Emirge olmuşuz Zaten sömürülecek de neyimiz varsa Bor Bor diyolar senelerdir Bir bor çıkartıp buna göre bişey icat edip sokamadık bir taraflarına yani arabalarına filan :D habire bize giriyor çıkıyor.Üstümüze dolanıo çöp oluyor.Eskiden ne güzelmiş o kafalar hakkaten.

0|0
    0|0
  • Geldiklerigibigittiler.

0|0
    0|0
Yükleniyor...