İstanbul'u neden seversiniz?

İstanbul'un taşına toprağına aşığım diyen var mı?

Bu istanbul neden bu kadar güzel?

0|0
2|4

En İyi Kız Görüşü

• Bir kere bogazi var masmavi bir denizi var.Topragi bereketli bu yuzden tarihte hep onun ugruna savaslar verilmis. Kaleleri var saraylari var bir masal sehri adeta.Her turden insan var.Farkli dinlerin birlestigi sehir hem sinegog hem kilise hem cami var. Semtleri farkli farkli hepsinde ayri bir hayat var ayri bir hikaye var. Sicak turk insanlariyla dolu. Gelismek icin can atan bir sehir burasi birkac askaklik var tabi heryerde oldugu gibi burada da seytanlar var.Ama burasi bir baska havasi suyu denizi kokusu bir baska.Hergun kopruden gecip her gun ayni hayranlikla izleyebilirsin o bogazin masmavi suyunu ve kenarinda dalgalanan ay yildizi minik kiz kulesini her gorusunde hikayesi gelir aklina. Istanbul istanbuldur iste tasi topragi altin olmasa da bir baskadir. Orhan Veli ne guzelde anlatmistir bu guzel sehri bir goz at o siirine "Istanbul'u dinliyorum gozlerim kapali"

1|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

• taşı topragı cennett olan bı yer burası havası bıle bı degısık gecen konyaya gıttım havası carptı yuzum yandı havaalanında bakn bı daha baktı hastalıklı gbı olmustum

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 4

• İstanbul u seviyorum ama çok fazla değil. sebebi güzelim istanbul u ranta çevirdiler. ulaşım sorunu deyip dururlar asıl sorun ulaşım ücretleridir. Günde kaç milyon insan taşınıyor ve taşıma işinin büyük kısmı belediyeye ait. misal halk otobüsleri şahsa ait ve bir ton masrafları var ama iett,metrobüs ,metro , tramway , ido vb. masrafları çok az olmasına rağmen aynı fiyatla taşıma yapıyorlar.

Belediye sadece halka hizmet için çalışması gereken bir kurum iken kar yapan şirketler

gibi çalışmaktadır. Bir kişinin ulaşımının normal maliyeti belediyeye tüm masraflar dahil en fazla 20- 25 kuruş arasında dır. belediye hizmet yapmak için kar yapıyorum dememelidir. Çünkü İst.Bel.

her yıl en az 10 milyar dolar devletten bütçe almaktadır. Ayrıca koyu bir BJK li olarak yeni stadlar yapılmasına karşıyım. Birçok Avrupa ülkesinde ezeli rakipler bile aynı stadlarda oynamakta. 600 milyon tl nin stada verilmesi yerine işsizlere iş sağlayacak girişimlerde kullanılması gerekirdi.

Ayrıca 80 bin kişilik bir stad daha önce yapılmıştı. Madem kötü diyorlar neden milletin parasını stad yapıp suruyorlar. Türkiyenin ve İstanbulun stadsızlıktan çok işsizlik sorunu var. İstanbul un ve Türkiyenin bir devrime ihtiyacı var. Öyle olmasaydı Atatürk Türkiye yi kurduğunda Sümerbank yerine stad yaptırırdı.

0|0
    0|0
  • Sevdiğimi kim söylediki ?

Şaka şaka tabiki :))

İstanbul gibi dünyada bir şehir var mı gelen herkes arkasına baka baka gidiyor :)

Yalnız şu var negatif yönleri pozitif yönlerini her geçen gün geçiyor :(

0|2
    1|0
  • Bu istanbul şehrinin eşi, benzeri yoktur

Tek bir taşına koskoca Acem mülkü fedadır

Öyle bir cevherdir ki iki deniz arasında

Evreni tartan en büyük tartıyla tartılsa haktır

Yerinde duramaz bir karektere sahip olunduğu için, canlılık ve maceraperest bir yapıya sahip olunduğu için, tek düze bir yaşantıyı can sıkıcı bulup değişikliğe önem verdiği için,Istanbulu iyisi ve kötüsü ile kabullenecek derecede alçak gönüllü ve iyimsr olunduğu için, Istanbuldan başka Istanbul olmadığının bilincinde olup, bu gerçeğe inandığı için, Gecenin ilerleyen saatlerinde herhangi bir yerde çorba içebileceği için.

Dahası bunlara ilave edilecek O kadar çok sebepler varki, yazmakla bitirmek mümkün degil, ne kağıtlar nede zaman buna yeterli olur.

0|0
    0|0
  • Yeniköy İstinye Kireçburnu Tarabya Kuruçeşme.

0|0
    0|0
Yükleniyor...