Resim Yaptığımı Öğrenen Herkes Sipariş Veriyor?

Eminim benimle aynı durumda olan insanlar vardır. Akrilik ya da yağlı boya tablolar yapıyorum ve her biri kendimi bir tık öteye götürmek için yaptığım resimler. Toparlayacak olursam işin manevi yönünü anlamışsınızdır umarım, ilham ve hayal gücü ile boyarım tablolarımı. Maddi yönden de her bir tablo en az 100 ₺ ye patlıyor bana. Ama resim yaptığımı öğrenen herkes bana internetten buldukları birşeyleri gösterip bana bunu çizer misin diye soruyorlar. Ve kendim için tablolar çizip onlara çizmediğimde darılıyorlar. Nasıl net olabilirim onlara karşı?

0|0
4|13

En İyi Erkek Görüşü

En İyi Kız Görüşü

Erkekler Ne Diyor 12

• Bu sadece maddiyatta değil aslında sanatı icra eden kişi istediğini kendi içindekini yansıtmak ister. Ne diye sipariş veriyorlar ki. Ben olsam terslerim başka eserlerimden isterse alsın hatıra olarak..

1|0
    0|0
    • Zaten olay orada. O manevi kısmı resim yapmayıp anlayan çok çok az kişi var. Anlamayanlar için maddi yönünü gösteriyorum. Yoksa sanattan hakikaten anlayan biri için hiçbirşey değil o maddi kısım.

• Olması gereken de bu zaten. Herkes bu bilince sahip değil maalesef.

• Daha katedeceğimiz çoook yol var.

• Ben de kendime yapıyorum ve bizimkiler al millete sat diyor. Ama o kadar emek, o kadar çaba, o kadar hayal gücü harcayıp özene bezene yaptığın bir şeyi bambaşka birine vermek garip geliyor bana...
    Kısa ve net yapmıyorum deyip geçin...

1|0
    0|0
    • Şimdi zaten bir resme başlarsın ve kafanda ondan maddi birşeyler kazanacağını belirlersin o başka. Ama kendin için herhangi bir amaçla ( koleksiyon, kendini geliştirme.. vs.) çizdiğin o resmi satmak insanın kendine, hayal dünyasına saygısızlığıdır. Ve kendine saygısı olmayan bir insana sanatçı diyemeyiz bence.

• Akriliği biz diş dersinde kullanıyoruz :D

İyi yapıyorsun demek ki. Yapamam de, net.

1|0
    0|0
    • Zaten öyle durumlara sokuyorlar ki kibarlığı bırakıp net olmak zorunda kalıyorum :D

• ne sanat sanatcı için ne sanat toplum için sanat sadece benim için yaz

1|0
    0|0
  • ne güzel sende karını koy ve resim sat bu iyi bisey

1|0
    0|0
    • Sanatsal kaygılarım çok. Tüm resimlerim bilinçaltımın tersyüz edilmiş hali. Tarzım dışına çıkmaya cüret edemem sanırım.

• Bilmem aslında belki bir gün denerim dediğin gibi.

• bence dene birsey kaybetmezsin eger hoşnut duyarsan devam edersin ve müsterileri geri çevirmezsin :)

• 100 lira verin yapim maliyeti bu dicen

1|0
    0|0
  • Para ile net olabilirsin.
    Çizerim ama 250 TL dersen herkes net olur.
    Herkes de abuk subuk istekte de bulunmaz.
    Parayi vermeyi göze alan gelir...

0|0
    0|0
  • Onların istedikleri tabloyu çiz maliyetin 2 katına sat.

0|0
    0|0
    • İşte maddi yönünden zorda değilim ama manevi yönden kaygılarım var ve o yüzden benim tarzım olmayan birşeyi yapmak sahte geliyor. O yüzden net bir cevap vermek istiyorum bu tür isteklere.

• Yapamıyorum demek yeterli olur sanırım : )

• ben içimden geleni çizebiliyorum bakarak çizmeyi sevmiyorum de

0|0
    0|0
  • Çok arayan var yoğunum derslerimde var zaten yapamam de 😊

0|0
    0|0
  • bilmem. babanızın uşağı değilim demelisin bu ne yani demelisin

0|0
    0|0
    • Aslında ben de böyle düşünüyorum ama tam sorduklarında bu kadar net davranamıyorum. Problemim o maalesef.

• Kim isterse hıyar çiz ver :)

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 3

• Açık açık söyle. Pahalıya geliyor bana de. Ve kendim çizmek istediklerim de oluyor vakit kalmıyor de. Çok istiyorsan malzemeleri söyleyim al de :)

1|0
    0|0
    • Ben de böyle düşünüyorum aslında. Sorun sanırım benden resim isteyenlerin tümünde. Dediğin şey bana gayet normal ve kibar geliyor ama onlar ters anlıyorlar nedense..

• Ya çünkü istediklerini yaptırmak istiyorlar. Ama senin de bir hayatın kendine ayırman gereken zamanın var. Yeri gelince hediye olarak yaparsın. Ama özel istek hoş değil. Onlar nasıl açık gözlü olup istiyorsa hemen sen de cevabını ver

• Çok haklısın. Bu yönden düşünmek en mantıklısı zaten.

• Ben terslemiyorum net oluyorum. Yapamam okulumla ilgileniyorum diyorum.

1|0
    0|0
    • Aslinda ben de terslemeden net olmaya calisiyorum. Ama sanirim ters anliyorlar benimkiler.

• Parayi veren dudugu calar
    Ak akce kara gun icindir
    Skm hyr ister yeyin ister gdn

1|0
    0|0
Yükleniyor...