Bel kalça oranı meselesi?

Gizli Üye
bayanda bel kalça oranı sadece görsel olarak değil sağlık için de önemli biliyorsunuz. yapılan çalışmalarda bu oran 0,8 den daha büyük olması sağlık için riskli olduğu bulunmuş. 0,8 den büyük ne demek? kalçası 90 cm olanın belinin 72 cm den fazla olması demek

görsel olarak ideal oran 90-60-90 dan bildiğimiz 0,67 oranıymış

bir de altın oran diye birey duymuşsunuzdur, bu oran 1,618 ile belirtilir eğer altın oran gerçekse beli 60 olan bir bayanın göğüs ve kalçası 97 olmalıdır

ne diyorsunuz?

önemli not: bu konu bitirme tezim, heykel okuyorum :)
Bel kalça oranı meselesi?