Neden bir yabancı dilin en iyi öğrenme yolu o dili konuşan ülkeye gitmektir?

Bu bana hep saçma gelmiştir. Yabancı ülkeye gidince, birden beyniniz söylenen kelimeleri algılamaya, kelimeleri taklit etmeye mi başlıyor? Bence yabancı bir ülkede ne kadar kalırsanız kalın, bir dili öğrenemessiniz.

0|0
2|8

En İyi Erkek Görüşü

• Öncelikle dil dile değmeden öğrenilmez.

İşin özüne gelirsek, elinde bir sözlükle japonyaya git. Karnın acıktığı zaman o sözlüğe bakarak öyle bir japonca konuşursun ki sen bile şaşırırsın :)

Son olarak TR de 25 yılda öğrenemediğim ingilizceyi USA da 1 yılda öğrendim o yüzden ezbere konuşma derim ;)

0|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Yeni doğmuş bebek gibi oluyorsun yeni doğmuş bebek zamanla konuşmayı öğreniyor sen de orada kala kala aşina oluyorsun gibi bir mantık var galiba ama yanlış düşünüyor da olabilirim. Saygılar 😁

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 7

• Katılmıyorum size

#TürkErkeğii

0|0
    0|0
  • Cunku karsinda ana diluni konusan insanlar var

0|0
    0|0
  • Hayır , günlük ihtiyaçların için bile mecbur o dili konuşmak zorundasın , markette wc de otobüste... Onun için

0|0
    0|0
  • Mecbur kaluyorsunda ondan

0|0
    0|0
  • Konuşmak zorunda kalıyodun, mecburen öğreniyosun.

0|0
    0|0
    • Mesela sen tek kelime bile japonca bilmiyorsun. Ama japonya da gidersen, beynin birden japonca kelimeler üretmeye başlıycak ve konuşmaya başlıycaksın öyle mi?

• Hayır tabiki ama orda yaşarken o dili konuşmak zorundasın. Ya 1 2 ay ingilizceyle idare ettin diyelim o arada mecbur öğreniyosun.

• dil dile değmeden dil öğrenilmez

0|1
    0|0
  • dil dile değmeden dil öğrenilmez o yüzden

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

• Neden araba kullanmayı öğrenmenin en iyi yolu araba sürmektir demek gibi olmuş. Pratik her şeydir.

0|1
    0|0
Yükleniyor...