Evrim denen olaya inanıyor musunuz? İnanıyorsanız neye dayanarak inanıyorsunuz?

ben açıkçası inanmıyorum. Bu konudaki tezlerden ve antitezlerden bir kaç tanesini okudum. Hepsi neredeyse kendi kulvarlarında aynı fikirdeydi. Ama bana daha çok evrimin olmadığı doğrultusundaki tezler somut geldi. Evrimi destekleyen makaleler, kitaplar, araştırmalar.. Bunlara göz atınca, bilimsel bulgularla hiç bir alakası olmadığını gördüm. Oysa ki insanın türünün tek örneği olduğu hakkındaki görüşler, ki görüş olmakla kalmayıp ispatlanmış olgular benim aklımda kabul gördü. Sizin evrim hakkındaki görüşünüz nedir?

0|0
2|6

En İyi Erkek Görüşü

• Boş saçmaliklar bunlar. İsteyen inansın...
    Ben yutmam...

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 5

• evrim yasa değil tezdir; bunu mahallede ki manavın anlamasına da gerek yok bence. birisi çıkar bunu boşa çıkarabilir; niwton'un elmasını; einstein'ın çürütmesi gibi.
    bilim de böyle yürür zaten.
    bilimle uğraşmayan insan inansa ne olur; inanmasa ne olur?
    birde burada böyle sorular görmek gerçekten güzel

0|0
    0|0
    • Zaten buraya da bir manav yorum yapmaz herhalde :) bir fikri olan insanların yorum yapması gerçekten guzel

• sonunda hint sorularından başka başka bir soru gördüm
    yaşam koşullarına uyum sağlamak için değişim geçirmiş olabiliriz bunada adaptasyon denir zaten evrim bir teoridir

0|0
    0|0
  • Evrim adina inanmak veya inanmamak kelimesini kullanarak en bastan bu konuya ne kadar uzak olduğunu gostermissin, evrim bir olgudur ya vardır ya yoktur bir inanc sistemi değildir, sözum sana değil yanlis anlama ama Turkiye gibi yobazin cirit attigi bir ulkede asla bu tür seviyesi kiytiriktan da düşük platformlarda bilgi arama, burada sana cevap verecek olan kisiler sana herhangi bir makaleden arastirmadan kanıt getirmez kendi inancinin penceresinden anlatir herseyi, ikinci el bilgi cok tehlikelidir git dogru duzgun kitaplardan oku belgeselleri izle , richard dawkins neil grasse tayson lawrance krauss stephan hawking carl sagan tavsiye ederim. Esen kaliniz.

0|0
    0|0
    • Yanlış anlaşılmasın, ben sadece makale veya tez okumuyorum. Araştırmalar da tezlerin içinde yer alır sonuçta, değil mi? O insanlar da o yazıları kafalarına göre yazmıyorlar herhalde. Kaldı ki iki karşıt verileri değerlendirip böyle bir yargıya vardım. Ayrıca başında iyi ki bir inanmak demişim. Kelimenin kullanımı da yanlış değil. Evrim olayına inanmıyordum, araştırdım ve yanlışlığını doğruladım. Siz de ustunuze alınmayın efenim ama, muhafazakar-dindar insanların çoğunlukta olduğu bir ülkedeyiz, bu yobazlık değildir. İnancına sıkı sıkıya bağlanan bir Müslüman muhafazakar bunu tabii ki size dini yollarla açıklayacaktır, gidip bir başpiskopos ile bu konu hakkında tartışsanız, o da size incile dayanarak cevaplar verecektir, bubyobazlığa değil, farklı bakış açılarının da var olmasına yorumlanmalıdır. Siz de esen kalın.

• Bu evrende herşey bilim ile aciklaniyor dogmalarla hurafelerle mucizelerle degil, denizin yarilmasina peygamberin burak isimli binek ile uctuguna hava ile ademin ensest iliskisinden tureyen bir insanliga vs inaniliyor ama evrime inanilmiyor sizin tabirinizle :) bu konu bu platform için fazla agir kalir, kaldi ki karsimdaki insanlarin bilgi seviyesi zihniyetini bilmeden de munakasaya girme zahmetinde bulunmam, size tavsiyem eger gerçekten tarafsiz ve objektif iseniz cesaretinizi toplayip korkularinizi yenin calismalarinizi daha da derinden ilerletin dogru kisiler ile, harward oxford mezunu adamlari okuyun cubbeli bilmem ne hocayi degil, daha fazla yazmayacagim iyi gunler

• O bahsettiğin katolik din adamları falan evrimi kabul ediyorlar ise, kendi dinlerini direk reddetmiş sayılırlar Çunku onların dininde de evrim gerçek bir şey değil, bu açıkça yazmaz ama bir kaç cümle okursanız anlarsınız. Yani şu şu din adamları bile kabul etti demeniz başından yanlış, onlar artık o dinin adamı değildir. Bunu ben demiyorum, ama insan kendi dininde kabul gören bir şeyi reddeder ise dininden çıkmış olur, ve ayrıca olaya sadece islamcıların getirdiği yorumlarla yaklaşmayalım. Bu dünyada bir suru din var. Bir bak bakalım bunlar nasıl da hararetli reddediyor evrimi. Mesela yahudiler. Hoş, bunlar reddederse "bravo adamlar araştırıyor" dersiniz ama Müslüman bir çıkıp reddederse islamın dar gözlükleriyle bakıyor dersiniz. Sizin asıl bakış açınız budur. İnsanın neyi reddettiğine ve nasıl reddettiğine bakmadan önce Müslüman mı reddetmiş kuran da mı okumuş falan diye bakıyorsunuz. Nedir bu Müslümanların fikirlerine olan önyargınız? Yazık sizlere, ozgur duşunun, kasmayın.

• "Bilimsel bulgular" dediğiniz nedir?

0|0
    0|0
  • evrim denen "durum"a inanıyorum.

0|0
    0|0
    • Ne diyim ki... Ben ustume düşen görevi yaptim. Gormek size kalmış. Artık nesnel şeylerin bile reddedildiği bir dünya ya donuştu burası.

• Hıhı edersin :) bence de hiç uğraşma, vallahi enerjin eksilere düşer, hemde boş yere. Sağlıcakla

• neskafelenip sigaralanayım kendime gelirim... sende hazırlan.. ikna olmaya: )

Kızlar Ne Diyor 2

• Öncelikle inanmak soyut bir kavram ve kelimedir. Evrim bir teoridir ve teorilere inanılmaz onlar zaten vardır. Okuduğun tezlere dikkat et derim. Daha derin araştırmalara girmen gerek, bulabilirsen nasa uzantılı belgelere bak :) her yer zart zurt makale yazısı doldu, gerçek fosiller üzerinden yazışmıl tezleri bulmasın :)

0|1
    0|0
    • Kullandığım "inanmak" kelimesinin üzerine yaptığın yorum, seni ne kadar haklı yaptı bilmiyorum. Ben bilimsel bulgulara bakıp, makaleler ile düşünceyi güçlendiriyorum. İnsan hücresinin turunun tek örneği olduğu, bulunan insana benzeyen fosiller asırlar önce , insanım yaşamının başlamadan önce bulunduğu bir gerçek. Madem evrim geçirdik, nasıl o bulunan fosiller ile insanın dünya ya gelişinin arasında yüzyıllar var? Nasıl bu birden 'hınk' diye oldu? Çunku benim bildiğim, daha doğrusu dünyaca kabul gormuş olan evrimin bir süreç olması, hemencecik gerçekleşmesi gibi bir şey var. Burada takılıyorum. Bu konuda bilim nasıl iki farklı şey ispatlasın? Ayrıca insan beyninin sadece kuçucuk bir kısmını kullanıyor ve bu araştırmaları kendi ürettikleri kusurlu makineler ile yapıyorlar. Bence de bu konu iyice araştırılmalı. Herkes tarafından.

• Kast etmek üzerine konuşmuyoruz, inanmak yerine daha net ifade edebileceğiniz bir kelime kullanmak daha kolay olsa gerek :)

• Yok, ben rahatım böyle. teşekkür.

• Mal beyinler inanir ancak ona maymunmus ee hadi biz donustuk onlar neden ayni ayrica hic benziyor muyuz alakamiz yok

0|0
    0|0
    • alsana bir homosapien. insan düşünüyor bu cevabı nasıl yazdı toynaklarıyla diye :(

• @dogan22 hah. Zaten o da ispatlamakta zorlandıkları bir şey. Onlar gelişimini tam tamamlayamadı diye millete yedirmeye çalışıyorlar.

• Allah bunlara beyin vermis adamlar kullanamiyor yazik

Yükleniyor...