Türk Devletrerinin birlesmesi

arkadaslar avrupa birligne.girmeye ugrastigmkz kadar türkbirligi kurmaya uhrasak karismizda kisme dirmaz birakin.amerikayi bütn dünya türklerin gücünü görür öyle degl mi

sizin fikirleriniz ?

0|0
4|20

En İyi Erkek Görüşü

• arkadaslar Avrupa birligine girmemizin bize pek bir faydasi olacagini sanmiyorum, simdiki duruma bakarsak avrupa ülkelerinin bagzilari ekonomik krizdeler, e bunlarin yükünede mi ortak olalim ?

ispanya, portekiz, almanya, yunanistan ve balkan ülkeleri.

bunlar kendilerine iyiligi dokunamiyor ki bize bir iyilig olsun.

biz zaten asya kitasinin avrupasiyiz, arap ülkelerinde ticaret,insaat vb islerde cok basaliyiz.

bence Türkiye türk devleri ile ve arap ülkeleri ile sirt sirta vermesi gerekyior

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 19

• Kaç yaşında olduğunu bilmiyorum ama zamanında bunu Turgut Özal yapacağını söylemiş.. Yapmak istediğini söylemiş. Hatta ne çaplı bilmiyorum ama müzakereler bile yapılmaya başlanmış... Sonuç = Turgut Özalı zehirlediler...Keşke yapabilsek böyle birşeyi Keşke diğer türk devletleriyle birleşsek..

2|0
    0|0
    • aslinda basimizdakiler yapsa cok güclü bir devlet oluruz avrupa borlogne ne.gerek war ama.oste basimizdakiler kürt acilimi derdindeler pkk eger baris istese neden daga cikson pkk nin jedefi zaten turkiyeyi bölmel

• Başındaki halkı daha fazla nasıl sömürürüm diye düşünüyor :)

• Biz önce kendi değerlerimize sahip çıkalım, kendi içimizde birlik bütünlüğü sağlayalım, sonra Türk birliği için diğer ülkelere bakalım. Bunun için de değerlerimize sahip çıkmamız gerek. Dilimiz bu değerlerden sadece birisi. Bu siteye yazdıklarımız çok önemli bir içerik olmayabilir, ama nereye olursa olsun, yazdıklarımızda dilimizi düzgün br şekilde kullanmayı alışkanlık haline getirirsek, bu inşaatta kendimizce bir tuğla da bizim katkımız olur. Daha düzgün bir Türkçe ile yazılmış içeriklerle karşılaşmak dileğiyle.

0|0
    0|0
  • dediklerin mantıklı ama bu iş uzun vadede yapılacak bir iştir. bu gün lap diye hadi birleşiyoruz dediğimiz taktirde hep beraber çökeriz. niye dersen şöyle açıklayayım. düşün türkmenistanda özbekikstanda filan maaşlar 30 dolar filan ekonomileri yerlerde ve halkın refah seviyesi çok düşük. türkiye ile bu devletler birleştiği an türkiyeye sadece ve sadece külfet olurlar (şuan için). ama zamanla bu ülkelerin ekonomileri belli bir seviyeyi aşar ve birbirimize denk olmaya başladığımız zaman ancak bu işin gerçekleşmesi bir işe yarar.

işe askeri olarak bakarsak savaşlar eskisi gibi kimin askeri çoksa o kazanır mantığıylada işlemiyor. kimin teknolojisi üstünse o kazanıyor. adamlar iki düğmeye basıyor hop dünyanın bir ucundan öteki ucuna bombalar yağıyor. adamların uydularında bile füzeler var uzaydan bombalayacak durumdalar.

ayrıca türki cumhuriyetlerde insanlar çeşitli gruplara bölünmüşler türkiye yanlıları rusya yanlıları ve kendi yağımızda kavrulalım yanlıları. bunlarında kafa yapılarının uyuşması gerekmekte. en basiti kktc'de bile türkiyeye söven türkler var. yok evine dön ayşe protestoları filan. içlerinde rumlarla birleşelim diyenleri sayıları hiçte az değilki referandumdada gördük %50'den fazlası birleşelim dedi.

en başta dediğim gibi bu iş güzel fakat günümüzde olacak birşey değil ancak uzun vadede olabilir artık bunu biz görürmüyüz yoksa çocuklarımızmı görür orasını bilemem.

1|0
    0|0
  • Büyük türk devleti kurulabilirmi bilmiyorum özalın niyeti hedefi buydu öldürüldü.avrupa birliğine gelince asla almayacaklar en büyük engel dinimizin farklı olması onlarla aynı dinde olursak belki ozamanda kesin değil.o nedenle avrupa birliğinin canı cehenneme girsek ne girmesek ne peh

0|0
    0|0
  • Niye Türkler dünyaya yakıp yıkmak için mi gelmiş. kendi ortamındaki herkesi sevebiliyorsan bu dediklerin bir gün olur.

0|0
    1|0
  • Hedef TURAN

3 hilalin anlamını bilmeyen cahiller okuyabilir.

TÜRK BİRLİĞİ

İSLAM BİRLİĞİ

TÜRK CİHAN HAKİMİYETİ

Türk Birliği

Türk Milletinin yoğun olarak yaşadığı bütün yurtların birleşerek ismi Turan olan devletin kurulmasıdır. Tek Vatan , Tek Devlet , Tek Millet ilkesinin gerçekleştirilebilmesidir.

İslam Birliği

Büyük Turan gerçekleştirildikten sonra Türk olmayan diğer Müslüman milletler de ümmet kardeşliği inancımıza uygun olarak birliğimize katılacaktır ve Türk İslam birliği gerçekleşecektir.

Türk Cihan Hakimiyeti

Nizam-i Alem , İlay-i Kelimetullah veya Türk Cihan Hakimiyeti. Türk-İslam birliği gerçekleştiğinde aleme Allah(c.c) ' in Nizamını yaymak ve Cihanda Türk hakimiyetini sağlamak.

1|1
    0|2
  • Sanada türkücü aşısı yapmışlar ablası. Doktora git kuduz aşısı yapsın bi' şeyin kalmaz.

0|3
    3|0
    • kes sesino havlama.türk olmatan gurur duyuorumm

• Yerim sizide asil kanınızıda. Bu zihniyet devam ettikçe daha çok sürünürsünüz abisi.

• sancar sana katiliyorum

• türk birliği kurmak için rusya ve çinle savaşman gerekir. eş zamanlı olarak ermeniler ve yunanlılar da dalar, eğer dünya savaşına dönüşürse sırplar bulgarlar da bize dalar. abd tarafı da kürtleri ayaklandırır. ayrıca birşey yapılmıyor sanma, birsürü öğrenci değişim programları var , kültürel paylaşım etkinlikleri var, bizim çoğu yatırımcımız oralarda özellikle tekstilciler. ama şuan kurmak mümkün değil hangi biriyle savaşcaksın. rusya çin onları sömürüyor, abd tarafı da bizim güçlü olmamızı asla istemez.

0|0
    0|0
  • ahahahaha... buna verilebilecek tek tepkiydi.

0|2
    3|0
  • avrasya ordu birliği kuruldu zaten :) aşşa yukarı nato gibi bişi.

0|1
    0|0
  • Türk birliğinden öte İslam birliğinin oluşması gerekir. Tabi ki Amerika ve Avrupa dan tamamen bağımsız olarak.. bugün ki manada değil

0|0
    0|0
  • Çok mu film izliyorsunuz, anlamadım ki!

0|0
    1|0
  • :) yıllarca neye ugrastı bu devlet halada ugrasıyo :) olucak bı gun be bende senın gıbı hayaller kuruyorum ama olucak olucak turk dunyası yenıden sahlanacak bop

0|0
    0|1
  • Hep gönlümüzde (millet olarak) yer almış büyük ülkü!

link

0|0
    0|2
  • ben bitmiş diye biliyordum :D artık böyle düşünceler nadiren bulunuyor...

0|0
    0|0
  • birleştirmezler öyle :)

0|0
    0|0
  • Fantazi..

Kurtuluş Çin / Hindistan / Rusya / İran / Türkiye Ortaklığı

0|0
    0|1
  • amerika?bütün dünya?malı hangi torbacıdan aldın?

0|0
    1|0
  • işler bizim bildiğimiz gibi değil bu dünyada

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 4

• Ütopik düşünceler...

0|1
    3|1
  • En iyi cevabı seçmişin sevgili gizli kullanıcı fakat inan dayanamadım görünce. Bir milletin ordusu en iyi olabilir. Sayıları çok olabilir. Fakat kültürünü kaybettiği an bütün bu güç kendi kültürünü bu güçlü ülkeye kabul ettirenin eline geçer.

Kültürün ana teması da o ülkenin dilidir..

0|1
    0|0
  • bence biz önce kendine güvenen güçlü bir devlet olalım, sonra kimlerle olacağımıza karar verelim!

kendine yakın kültürlerle birleşip bir kuvvet oluşturmakta tabi ki yarar görüyorum, yani Türki cumhuriyetlerin bir güç oluşturmasında.. ama birleştireceklerini pek sanmıyorum çünkü süper güçler arada tampon ülkeler oluşturma derdinde..

0|0
    0|0
  • Bu konuyu destekleyen milyonlar var burda hala ütopik saçma gibi yorumlar yapılıyor. TürkBirDev Projesi deniyor buna üyesi ve destekleyeni milyonlarca Özal döneminde gerçekleştirilmesi planlanan projelerden birisiydi fakat sonu malum ne Özal kaldı ne de projenin adı duyuldu. İmkansız değildi ama bu devirde çok zor artık.

0|0
    0|0
Yükleniyor...