İnsan Vücuduna Dair Büyüleyici 5 Niteliğe İnanıyor musunuz?

İnsan Vücuduna Dair Büyüleyici 5 Niteliğe İnanıyor musunuz?
Beynimiz, 10 Watt’lık bir ampulün kullandığı miktarla eş değer bir güçle çalışıyor.

İnsan beyni günlük 200 kilokalori kullanır. Yani, beynimiz uyurken bile küçük bir ampülün ürettiği kadar enerji üretir.


Vücudumuz her yedi yılda bir kendini yeniler.

Siz bu cümleyi okurken 25 milyon tane hücreniz öldü. Bu bir sorun değil çünkü vücudunuz bugün 300 milyar yeni hücre üretti bile. Hücre ölümleri ve yeni hücre üretimi o kadar sık meydana gelir ki, yedi yılda bir vücudumuz yenilenmiş olur. Fakat, kemik, kalp ve beyin hücreleri çok sık yenilenmediği için onlara iyi bakmakta fayda var.


Vücudumuzda, bir galaksideki yıldız sayısından daha fazla hücre vardır.

İnsan vücudundan 75 trilyon hücre bulunur. Bu hücrelerin her biri, bizi hayatta ve biliçli tutmak için birbirleriyle etkileşim halinde olan binlerce molekülden oluşmuş küçük şehirlere benzerler. Bu durumu, galaksimizde bulunan 400 milyar yıldızla kıyaslarsak, varlığımızın ne denli büyüleyici olduğunu anlarız. Bir dahaki sefere, kendinizi değersiz hissettiğinizde hatırlayın: vücudunuzda 75.000.000.000.000 hücre var ve bu durum ‘önemsiz’ olmaktan çok çok uzakta.


Vücudunuzdaki hücreler düşüncelerinize tepki veriyorlar.

Frank Outlaw der ki: “Düşüncelerinize dikkat edin; kelimelere dönüşürler. Kelimelerinize dikkat edin; davranışlara dönüşürler.” Beynimiz tüm vücudumuzu kontrol eden güçlü bir makine gibidir. Fakat iyi haber şu ki, düşüncelerinizi kontrol etmek sizin elinizde! Örneğin; pozitif düşünceler bağışıklık sisteminizi güçlü tutarken; negatif düşünceler sisteme zarar verir.


Yıldız tozundan meydana geldik!

Carl Sagan’ın söylediği gibi: “Hepimiz yıldız tozuyuz.” Dünya’daki neredeyse her element, bir yıldızda oluştu. Vücudumuzdaki karbon, nitrojen, oksijen atomları, diğer elementlerdeki atomlar da dahil, 4.5 milyar yıl önce bir önceki yıldız jenerasyonunda var oldu. <- #HasShickThree :)

#SerKan1923

@HalidBinVelid @Hüzün_Kovan_Kuşu @kaptanpırays @NeOlsun55insonu @_Öcüü_ @Sonra_danGurme @TheKerim54 @UntilTheGrave

@adıyook @AsetonAşkına @Asmalı-mescit @benaslındayoğumm @blackcurse @Kızılcıkk @minik_şirine @omubenmi @pizzaşığı @vuslat_vakti @чαğмυяeятešı

 • Evet İnanıyorum!
  A seç
 • Hayır İnanmıyorum!
  B seç
 • Kısmen Bazılarına İnanıyorum!
  C seç
 • Şöyle ki:
  D seç
Cinsiyetini belirt, oyunu kullan:
KızımErkeğim

0|0
53

Senin görüşün var mı?

Kızlar Ne Diyor 4

Erkekler Ne Diyor 2

Yükleniyor...