Türkçemi geliştirmek istiyorum ne yapabilirim arkadaşlar?

Ben yurtdışında yaşıyorum. Türkçem iyi ama daha da geliştirmek istiyorum. Türkçe diziler izliyorum, evde Türkçe konuşuyorum. Ama Turcemin daha daha gelişmesini istiyorum.

Bana programlar önerebilirmisiniz? Veya başka şeyler :).

Teşekkürler.

Güncellemeler:
Zaten arkadaslarimla bol bol Türkce konusuyorum :) ama daha da iyi olmasini istiyorum :).
Arkadaslar, yorumlariniz icin cok tesekkur ederim. Zaten her yaz Turkiye'ye geliyoruz. Türkcem iyidir, ama Türkiyeye gelirsem insanlar sivemden farkediyorlar yurtdisindan geldigimi, malesef. Butun yorumlarinizi iyi degerlendiricem :).

0|0
4|28

En İyi Erkek Görüşü

Erkekler Ne Diyor 27

• Birileriyle tanışırsan rahatca ögrenirsin. telefonda olsun, msn de olsun bir sekilde bol bol konuşman ve anlamadıklarını sorman yeter.

programlarla zor

0|0
    0|0
    • daha iyi diye bir kavram mı var ya? Kimse türkceyi mükemmel konuşuyorum diyemezken sen mi mükemmel olmayı umuyorsun?

O zaman Üniversitede Türk dil ve edb. bölümü oku belki işine yarar. ama kesin yarar demiyorum

• yeterince gelişmiş bence daha daha iyisini bizde konuşmuyoruz zaten dah daha fazlasıda lazım değil bence TRT de spikerlikmi yapacaksın

1|0
    0|0
  • tv falan izliyorsan gelişir zaten başka bir şey yapmaya gerek yok... çok iyi yazıyorsun zaten , Türkçen gelişmiştir fazlasıyla ...

Türkiye' den selamlar :)

0|0
    0|0
  • önce nickini değiştir bana mı dedin? diye ;)

0|0
    0|0
  • yazları filan türkiyeye gel ama akrabağziyareti tarzında değilde kendi başına dolaşabileceğin insanlarla diyalog kurabileceğin şekilde.

0|0
    0|0
  • Türkçe filmler izle,kitaplar oku,mümkün olduğunca Türkçe konuş olur bu iş.

0|0
    0|0
  • nickindede anlasıldıgı üzere Türkçen zayıf geliştir bencede

0|0
    0|0
  • Benden iyi yazmışsın daha ne kadar gelişmek istiyorsun ki.

0|0
    0|0
  • Türkçe kitaplar; Edebi nitelikteki kitapları okumanı tavsiye ederim. özellikle türk yazarlardan.

0|0
    0|0
  • ben türkiyede yaşıyorum ama ben de geliştirecem :D kpss kitabı alıp dilbilgisi çalışcam, deyimler ve atasözleri sözlüğü alıp hepsinin anlamını öğrenecem :D

0|0
    0|0
  • orada türkçe diksiyon yeri yoktur değil mi? eğer türkiyeye 3 4 aylığına gelebiliyorsan o tarz bir kursa git. ve türkçe kitaplar oku sesli olarak.

0|0
    0|0
  • Bu kadar iyi yazabildiğine göre Türkçen iyi..Asla anlaşılmıyor..Diksiyon diyorsan bol bol tv izle..Türklerle konuş bol bol..

0|0
    0|0
  • bulunduğun ülkede Tükçe kursları varsa gidebilirsin

0|0
    0|0
  • Türklerle konuş

0|0
    0|0
  • hanzolarla takılmadığın sürece türkçe seni bağrına basacaktır.. :D

0|0
    0|0
  • Bol bol Türkçe kitaplar okumalısın .

0|0
    0|0
  • kursa gidebilirsin

0|0
    0|0
  • türkiyeye gelme ımkanın varsa gel tatillerde falan

0|0
    0|0
  • dilin dile değmesi olabilir mesela:))

0|0
    0|0
  • asl please

0|0
    0|0
  • kıbrısta mısın

0|0
    0|0
  • şemsipaşa pasajında sesi büzüşesiceler bunu hızlı bir şekilde okumayı başarabilirsen geliştirirsin.

0|0
    0|0
  • türkçe dizi izlersen harap olur senin türkçen :)

0|0
    0|0
  • bir türkle konuş genelde en güzel yöntemdir türkiyeye tatile gel. nerede yaşıyorsun _?

0|0
    0|0
  • dil dile değmeli demiş atalarımız daha hızlı öğrenmek için :)

0|0
    1|0
  • şarkı dinle söyle

0|0
    0|0
  • Basit. Turkce konus.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 4

• burda gelişir

0|1
    0|0
  • Daha iyi konuşmayı neye kime göre kiyasladiğini bilseler belki yardımci ola bilirler

0|0
    0|0
  • zaten konusuyorsan ozaman zamanla kendiliginden gelisecektir :)... anlamadigin birsey olursa internetten anlamina bak ya da sor ben böyle gelistiridim :)

0|0
    0|0
  • Bende yurtdisinda yasiyorum :) türkceni en iyi türkiyedeki akrabalrinla telefonlasarak ve türkce kitap okuyarak gelistirebilirsin :)... haaa bide burda var senin nerde kaldigini bilmiyorum ama ben eskiden tükce kursuna gidiyordum yani sadece türklerin oldugu bir kurs öyle yabancilar degil daha cok gelistirmek icin :)

0|0
    0|0
Yükleniyor...