Okuduğunuz kitapta sizi etkileyen, düşündüren kelimeler nelerdir?

Sorum kitap okuyan arkadaşlara...

Okuduğunuz kitapta sizi etkileyen, düşündüren kelimeler nelerdir?

0|0
10|10

En İyi Kız Görüşü

• "Sen kimseyi sevmedin aslında, ne sevgilim dediklerini ne de arkadaşım dediklerini. Sadece onların seni sevmelerini, ilgilerini doymak bilmez bir ishatla istedin. Sevmeyi değil, istemeyi biliyorsun sadece. Ayrılık acisi dediğin şey de, senin doymak bilmez ilgi isteğine dayanamayıp, seni bırakıp gitmelerinden sonra duyduğun ilgi boşluğundan başka bir şey değil. Doymak bilmez ilgi isteğine karşılık bulamadığın zaman ne yapıyorsun biliyor musun? Doymak bilmez ilgi açlığını yemek yiyerek doyurmaya çalışıyorsun ve şişmanlıyorsun. Ama unutuyorsun, oburluk kibrin yavrularından sadece biridir." Bir yazarın romanı. (psikoloji)

1|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 9

• "Biran gelir birini seversiniz.o iyi ya da kötü olduğu için hissetmezsiniz bunu.. Sadece seversiniz. bu sonsuza dek birlikte olacağınız anlamına gelmez. birbirinizi incitmeyeceğiniz anlamına da gelmez. yalnızca seversiniz. bazen olduğu kişiye rağmen, bazense olduğu kişi yüzünden. ve onun da sizi sevdiğini bilirsiniz. kimi zaman sırf siz olduğunuz için, kimi zamansa size rağmen” Anita Blake

0|1
    0|0
  • Ruhu büyük bir güçle kendine çeken bir şey görülürse duyularsa, zaman bir çırpıda akıp gider,

çünkü zamanı algılayan yeti başka, ruhu içeren yeti başkadır, biri bağımsız, öteki bağımlıdır...

bu sözden cok etkilenmiştim ve dogrulugunu anladım zamanla.. ilahi komedya..araf 2 ci kanto

okumaya devam ediyorum..

1|0
    0|0
  • o kadar okudumki aklımda yok

1|0
    0|0
  • gece evi romanı diye bir seri var oradaki aşıkların kullandığı bir cümle biz damgalandık bu söz kitaba bağlılığımı arttırdı :)

1|0
    0|0
  • kitaplardan çıkardığım sözlerle ayrıca küçük bir kütüphane oluşturulabilir

0|0
    0|0
  • Değişir. Kitabına ve konusuna ve noktasına, virgülüne göre. :) demi ama?

0|0
    0|0
    • Önemli olan seni etkilemesi ya da düşündürmesi...

O nedenle bana fark yapmaz :)

• Hiçbir şey eskisi gibi olmaz

Olması da mümkün değil.

0|0
    0|0
  • gökle bir olmadıkça yer bir oluyor insan.

0|0
    0|0
  • gözlerinde yitirdim anlamını evrenin,başıboş kaldı dokunuşlarım.Şimdi bir mağbet arıyorum tenimin tabutunu gömecek..

Metal fırtına

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 10

• link

bir dergide rastlamıştım fotoğraf hali duruyor :)

0|1
    0|0
  • "Öyle kolay sanat değildir uyumak,onun uğruna bütün gün uyanık durmak gerek.." Bu sözü hiç unutamadım,sözün sahibi F.Nietzsche olması lazım

1|1
    0|0
  • Herşeye rağmen söz beni hep düşündürür..

Ama herşeye rağmen mi? 50 kadınla bile yatsamda sevgilim beni herşeye rağmen sever mi? dasdsada

1|0
    0|0
  • Bazı insanlar vardır aklıyla konuşur, anlarsınız. Kimileri vardır duygularıyla konuşur ve asıl önemli olanda duyguları anlamaktır.

0|0
    0|0
  • Sayısı 500 e yaklaşan kitabım var tozlu raflarımda..Hangi birini yazayım..Kenan evrenin anıları kitabından bir seçme..

Nü resim yapmayı kendine meslek edinen kenan evrene Picassonun resmini getirmişler el cevap: ''Bunda ne var bunu bende yaparım.''

0|0
    0|0
  • kaosun mum ışığında taocu sevişme

0|0
    0|0
  • yazım hatası yapılmış kelimelerin çok önemli yeri var hayatımda

0|0
    0|0
  • düşündürücü kelimeler çıkmadı karşıma

0|0
    0|0
  • şeytanlar ve meleklerde ki şifrelr enteresandı

0|0
    0|0
  • Kitaptan değil ama beni hep düşündüren bir cümle bu ve hala içinden çıkamadım ne derin bir cümledir bu.

''hiçbir şey gerçek değil herşey mümkün''

1|0
    0|0
Yükleniyor...