Arkadaşlar mustafa kemal Atatürk'ü sevmeyip ardından atıp tutan birine cevabınız ne olurdu?

Atatürk'ü sevmeyenler genelde 'o savaşmadı' lafı dolaşır agızlarında. Siz olsanız nasıl cevap verirsiniz?

0|0
8|19

En İyi Erkek Görüşü

• Gazi unvanini neden almış hiç düşündün mü derim.

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Putlastirmaya gerek yok

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 18

• 4000 kitap bitir 2 dil öğren hayatını ülkene ada cepheden cepheye Canın pahasına koş yıkılmış ülkeden vatan inşaa et sonra eleştir kardeşim derdim not: ülkücüyüm bizde Türkeş ne ise atatürkte odur ve Atatürk en teşkilatçı liderlerdendir!

2|1
    0|0
  • herhangi bir şey hissetmiyorum sevmek veya sevmemek vs.
    darbe yaptığı , putlaştırıldığı , ilahlaştırıldığı ''olmazdı olmazdık '' sözleri ona karşı düşüncemi olumsuz etkiliyor abdulhamitin güzel bir siyaset işlediği halde neden darbeyle 1000 yıllık bir köklü devleti tamamen silip dilini değiştirp , avrupalılaştırma cabasılarını ben hiç samimi karşılamıyorum , ve bir çok şeyler var videolar var , yazılar var niye bunlara yasaklar konuldu ve devletin özel arşivinde gizli tutuluyor hiç anlam veremiyorum :) ölmüş bir adam bir vatanı hani kurtarmış ya gizli tutulacak bir işleri neden olsun ki , yoksa osmanlıyı darbe yapmadıki amaç başka nedenler olmasın.. her neyse ilkokul 1 den beli beyinleri yıkanılan insanlara bunları söylesem bile anlamayacağı ve hainlikle suçlaarlar , ama benim atalarım osmanlı pahisahlarıdır.

ve bu ülke mustafa kemal değil , binlerce şehitlerimizin kanıyla ve ALLAHIMIZIN desteğiyle kurtarıldı ,

0|0
    0|0
    • Tabiki hersey Allahtan asil o olmasa olmazdik haklisin ama bir dili degistirip osmaliyi kapatilmasi konusuna gelirsek osamli zaten biitmisti ataturkte tuzu biberi oldu sadece. Bence her insan degisiklik yapmali adam insanlari kulture yoneltti dil devrimi getirdi kendimize ait bir dilimiz oldu? Daha sayabilirim ama cok uzatmaya gerek yok putlastiranlara falanda onlari ataturk yaratmadi sadece milletin onune isik acti aydinlatti herkesi. Her insanin ozel pldugunu ogrtti turk milletine ben boyle dusunuyorum

• Birini sevip sevmemek kişisel terciktir. Onun hakkında konuşmakta öyle

Fakat iftira atıcı her söylem için Allahın adaletinden bahsedebiliriz

1|0
    0|0
  • Seven sever sevmeyen sevmez beni ırgalamaz kanks

2|1
    0|0
    • nedemek ırgalamaz ya. nasıl insanlarsınız siz kültürünüze falan sahip çıkın biraz atamıza laf ediliyor ve banane diyorsun gerçekten anlayamıyorum bu becilliğinizi

• Allah aşkına herkes dediğin senin atan ya nasl laf bu gerçekten bişey demiyorum haklısın

• Atatürk ü çok seven biri olarak katılıyorum adamsın kanks.

• Sadece Mustafa Kemal için değil; başkaları için de atıp tutan insanlarla fazla konuşmamak lazım. Boş insanlarla uğraşıp yorma kendini.

- Hele ki M. Kemal'in durumunda işin içine kin/nefret gireceği için hiç bulaşmamak lazım.

0|0
    0|0
    • aynen oyle ama susuncada iyice abartıyorlar vallahi sinirimden oluyorum

• Valla, bütün belgeler, tutanaklar ortada. Buna rağmen "o savaşmadı" diye zevzek zevzek konuşuyorlarsa zaten konuşmaları hiçbir zarar veremez.

• aynen

• İlgilenmiyorum öyle kişilerle 😊

1|0
    0|0
  • Öyle bir insanlar tenezül edip tartışmaya bile girmem

1|1
    0|0
  • Nasıl o savaşmadı?
    31 Mart İsyanı'nın bastırılması.(Gerçi onlar meşrutiyete karşı isyan edenlerin torunlarıdır.) Arnavutluk İsyanı'nın bastırılması, Trablusgarp Savaşı, İkinci Balkan Savaşı,1. Dünya Savaşı dahilinde:Çanakkale Savaşları, Doğu Cephesi, Sina ve Filistin Cepheleri, Kurtuluş Savaşı...
    Bunlar epey yüzeysel. Savaşmadı diyenler kaynak göstersinler. Gtlerinden uydurmasınlar lütfen.

0|1
    0|0
    • gelde anlat işte anlamıyorlar

• Mustafa Kemal Cevaplarını zaten verdi gerisi öter durur :)

1|0
    0|0
  • Siktiri çak yolla, beyni yıkanmışı

1|0
    0|0
  • Ben sevmiyorum ama savaşmadı da demiyorum. Sana nedenlerini sebeplerini de uzun uzun bir şekilde anlatırdım da yatacağım şimdi.

0|0
    0|0
  • Onlara malımı gösterip masaya vuruyorum. Canları cehenneme hepsinin.

0|0
    0|0
  • Beyni hortumla yikanmis zavalli aciz bir Yobazdir , cenemi kipirdatmaya degmez onun icin, hepsinden nefret ediyorum

0|0
    0|0
  • Deccalın neyini seveceksin neyini?

1|0
    0|0
    • ne diyon sen ne konuşuyon ya

• Tam cahil ve ergen muhabbeti

Ataturk un adini bari kullanmayin

1|0
    0|0
  • Ondaki zekanın 4/1i sende olsaydı Şu an ona saygı duyuyor olurdun. Onun en büyük silahı zekasıydı ancak görüyorum ki sen silahsızsın. Boşuna ateş ediyormuş gibi yapma..

3|0
    0|0
  • Gözüne dikkat etmemişler sanırım iki gözü aynı değil yaralanma sonucu, Çanakkale yi anlatmaya gerek yok, Fatih sultan mehmet te savaşmadı ordu savaştı kendi ganimete kondu desen kıyameti koparırlar :)

0|0
    0|0
    • savaşmadı mı? cehalet akıyor sozlerinden. araştır gel cahille tartışamam herzaman haklı çıkarlar çünkü cahillikleri ile

• @gizemlikari :D fatih sultan mehmeti kattıya neden kattıki :D

• Atatürk savaşmadı diyenlere, Fatih sultan mehmet ile ilgili dediğimi dersen anlarsın ne demek istediğimi, benzer olaylar birinde asker savaştı diyenler birisinde fatih sultan Mehmet'i öve öve bitiremez, ikiside bence aynı olay, sencede aynı olay sanırsam , ama karşı tarafın tepkisini ölçmen için söyledim,

• şu olurdu, "sevmeye bilirsin, sevmek zorunda da değilsin. saygı duyuyorum" der susarsın bu kadar. olması gereken bu fikirlere düşüncelere saygı göstermek zorundayız

0|0
    0|0
    • saygı göstermek zorundayızda sevmemelerini gerçekten anlıyamıyorum sevmemezi gerektirecek ne yaptı gerçekten merak içerisindeyim

• bilmiyorum ya on usevmeyen bana saygısız gibi geliyor nedense

• saygı aşka sevgi başka kavram. kimse kimseyi sevmek zorunda değil. adam iyi ya da kötü müslüman ya da değil faydalı ya da faydasız kim olursa olsun Yaradana sebep saygı duyarım. Fakat sevmek kişisel bir durum. Sevmezsin ama saygı duyarsın, duymalısında ama tabii ki bu her insana ya da kötülere bile saygı duy anlamına gelmiyor. Kimi zaman da iyilik üstüne iyilik yaparsın ama yine birileri seni sevmez. Hiç başına gelmedi mi benim çook geldi. İnsanlar farklıdır.

Kızlar Ne Diyor 7

• Muhattap olmayın öyle kişilerle bence. Ben artık böyle insanlara laf anlatmaktan bıktım.

1|0
    0|0
  • İstedikleri kadar yırtınsınlar, bu ülkeyi kuranın Mustafa Kemal Atatürk olduğu gerçeğini değiştiremezler.

0|2
    0|0
  • Pek muhatap olmamak gerekir

1|0
    0|0
  • Herkes sevmek zorunda degil. illaki farkli fikirler olacaktir

0|0
    0|0
    • onu sevmemek bana saygısızlık gibi geliyor bilmiyorum

• Küfüre basvurup cirkeflesmedigi sürece, düsüncesini söylemekte bir sakinca yok

• tabiki, aynen oyle

• Aslında bazen hak veriyorum oyle diyenlere çünkü sadece Atamız savaşıp kazanmış gibi gösteriliyor silah arkadaşları konusulmuyor gazilerimiz sehitlerimiz bunlar bir hiç olarak gösteriliyor

1|0
    0|0
    • evet oyle ama biz okulca bir başarı alsak adını duyuran mudurumuz olmazmı? ya da sınıfca basarılı olsak teker teker adımız geçmez ogretmenimizin adı gecip o yuksek gorulur

• Soruya bile hakaretler eden insanlar olduğu sürece Atamız ın kemikleri sızlar 😔

• :( :(

• Aferim kardo gek sarilak derim

0|0
    0|0
    • neden peki onu sevmemen için sebep soyle veya neden sevmediğini açıklarmısın

• Hic tartışamam biliyon mu sana saygi duyarim sevmek zorunda değilim

• :D peki

• varlığın çevre kirliliği olurdu

1|2
    0|0
Yükleniyor...