Klasik müziğin modası geçmedi mi?

Kim evinde oturup Beethoven gibi adamların senfonilerini dinliyor?
2016 yılında klasik müziği övenleri anlamıyorum

0|0
15|13

En İyi Erkek Görüşü

• Adı niye klâsik hiç düşündün mü?

0|1
    0|0

En İyi Kız Görüşü

Erkekler Ne Diyor 12

• Ben dinliyorum.
    Müzik bir moda değildir. En azından klasik müzik moda değildir. Klasikte anlatılanlar zamanla eskir mi? İnsanların duygularını ve düşüncelerini anlatan güzel eserlerdir. Bunları anlamıyor olmanız onların demode olduğunu göstermez.
    Klasik müzikte dönemler vardır. O dönemdeki gelişmeler edebiyata, müziğe kısacası sanata yansımıştır. Örneğin klasik romantik dönemden kim etkilenmez ki.
    Sizin anlamıyor olmanız klasik müziğin değerini düşürmez. Bu hayatın içerisinde anlamadığınız çok şey var. Kuantum fiziğini ne kadar biliyorsunuz ya da kurallarını bile bilmediğiniz spor dalları var. Keşke siz de benim gibi klasik müzikten zevk alabiliyor olsaydınız. Bu güzelliklerin tadına varıyor olsaydınız.

1|1
    0|0
  • Artık kesinleşti!
    Gizlilik perdesinin arkasından klasik müziğe, satranca ve Beethoven'a iki de bir cins sorular açan kişinin siz olduğu bariz belli!
    Siz, o insanları anlayamazsınız. Zira, sizde bu tür hakiki kültür barındıran olguları özümseyecek bir idrak yetisinin olduğuna inanmıyorum.
    Siz gidin mışmışlar, aman amanlar, bangır bangırlar, falanlar filanlar bilmem neler, ıvırlar zıvırlar dinleyin!

0|0
    0|0
    • Satrançla ilgili soru sormadım ve sakin olmanız daha iyi olur

• Beethoven ile ilgili son sorum süper soru seçilmiş 4 xper kazandığıma dair mesaj geldi. Demek ki sorularımın kötü bir yanı yok

• Aman da aman ne güzel!
      Güle güle kullanın o 4 xper puanınızı...

• Emin ol şimdi dinlediğiniz o pop müziklerin modası daha çabuk geçer. Klasikler her zaman önemlidir ve daha anlamlıdır.

0|2
    0|0
  • Klasik dememizin sebebi modasının olmaması. Ben her akşam elimde vişne likörüm şömine başında röptöşambırla otururken Vivaldi beethoven dinlerim.

0|0
    0|0
  • ders çalışrken dinleyen arkadaşlarım vardı

0|0
    0|0
  • Adı ğzerine klasik. Asla modası geçmez. Pop ve rock dinleyen biri olarak klasik müziği de çok severim. Ama tabi zevk meselesi...

0|0
    0|0
  • Ben de müziğe moda etiketi yapıştıranlari anlamıyorum. Ne alaka müzik ve moda?

0|1
    0|0
  • cok fazla cahilsin. bence bu konuyu tartismayalim, lasik muzigi sevmiyorsan ayri. ama moda falan dersen cehaletin esirisin derim

0|0
    0|0
  • klasik zaten modası geçmeyene denir , adı üstünde.

0|0
    0|0
  • Geç onu ya... Herkes arabesk dinliyor😊😊😊

0|0
    0|0
  • bunun modası mı olur? https://www. youtube. com/watch? v=gO8S2Mup2Ic

0|0
    0|0
  • Modası geçmez klasik tir zaten

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 14

• Ben dinliyorum. Saçma sapan, tüm sözü 1 kıta etmeyen şarkılardan zevk almıyoruzdur belki. Moda için dinlemiyoruzdur belki.

0|4
    0|0
  • Bu senin anlayamıcagın birşeydir. Klasik müziğin teknikleri günümüze ışık tutmuşturki senin bunu anlayabilcek kapasitede oldugunu düşünmüyorum. Klasik müzik sevmek zorunda değilsin ancak artılarını görememek en büyük cahilliktir.

0|3
    0|0
  • Ben bazen ruh halime göre dinliyorum klasik müzik. Yılla ne alakası var anlamadım. Sözleri "bitch, ass, weed.." diye dolu ya da bayık bayık ergen aşkı kokan şarkıları dinlesek daha mı iyi.. ben özellikle hasta hatarken falan dinliyorum çok dinlendirici oluyor.

0|0
    0|0
  • Ben dinliyorm arada kanks.

0|0
    0|0
  • Dinlerim. Bundan yillar sonra da dinleyecegim. Sahi, alip veremediginiz nedir Beethoven ile? Daha önce de söyledigim gibi ruhsuz dinlenilen her tür müzik insana zaten anlamsiz gelir.

0|0
    0|0
  • Klasik müzik hiç bir zaman moda olmadı. moda geçici bir şey. moda ve klasik müzik aynı cümle içinde kullanılamaz

0|0
    0|0
  • ben dinliyorum ne var bunda?

0|2
    0|0
  • Otur bir Beethoven Fur elise dinle eger kulagin varsa anlarsin klasik farkini ;)

0|1
    0|0
  • Ben çok zeverim bethoven mozart

0|0
    0|0
  • Klasik olan seyler asla bitmez😊 ayrica ben dinliyorum

0|1
    0|0
  • geçtii

0|0
    0|0
  • Ben dinliyorum