Kendime hakim olamıyorum! Sürekli almak istiyorum! Özenle koruyorum. Onlara Sahip olmak harikaa! Sizde aynısı oluyor mu?

Kitaplarrr!!!

Kitap okumayı çoook seviyorum. Yeni kitaplar satınalmaya bayılıyorum. Satın almış olduğum kitapları ilk benim açtığımı okuduğumu bilmek keyif ve büyük bir haz veriyor.
Kitaplığımda yüzlerce kitabım var. Kitapçıya ne zaman gitsem en az 5 kitap almadan çıkamıyorum. Bitirmediğim bir kaç kitap olmasına rağmen içimdeki ses bu kitaplarıda almalısın ne kadar güzeller diyor.
Kendime hakim olamıyorum! Sürekli almak istiyorum! Özenle koruyorum. Onlara Sahip olmak harikaa! Sizde aynısı oluyor mu?

Arkadaşlarıma kırıştıracaklar, üzerine birşey dökülecekler, cildini ikiye ayırıp bozacaklar ya da zarar verecekler ya da kaybedecekler endişesi ile kitaplarımı arkadaşlarımla paylaşmak istemiyorum
Takıntı haline geldi mi bilemiyorum fakat her kitabıma ayrı değer veriyorum. Sık sık kitaplığımı temizliyorum. Kitaplığımı aydınlatması için tavana bir kaç spot ışık dahi yerleştirdim. Kitapta sevdiğim bir bölüm olduğunda altnı çizmek yerine yazının bulunduğu sayfaya postit (yapışkanlı not kağıdı) yapıştırıp üzerine kitabın ismini, sayfa numarasını ve o sayfada bulunduğu satırı yazıyorum. Postite daha sonra yerde ya da başka bir yerde rastladığımda kitabın ismi ve sayfası yazdığı için yerine tekrar koyuyorum.

Amazon. com'dan dahi kitap sipariş ediyorum. Kendime hakim olamayıp bir sürü kitap sipariş ettiğim için maalesef her birini okuma fırsatı bulamıyorum. Şu an okunacak 6 kitabım daha var. Fakat hala kitap almak istiyorum.

Evimin büyük bir odasını barok kütüphaneye çevirme fikrim var. Duvar kağıtları, oymalı kitaplıklar ve tavanda desenler...
Barok stilini bilmeyenler için Örnek görseller:

Sen bu konuda ne düşünüyorsun? Kitap sana ne ifade ediyor? Gece yatmayıp saatlerce kitap okumak hakkındaki görüşlerinizi alalım? Kitaplığınız var mı? Kitabınızı ya da söyle diyelim kitaplarınızı genellikle nerede okuyorsunuz?

Gençler canlanın haydi fikirlerinizi göüşlerinizi paylaşın! dökün içinizi merakla görşlerinizi bekliyorum

Güncellemeler:
Bu konu hakkında görüşlerinizi bekliyorum

0|0
2|0

En İyi Kız Görüşü

• tsundoku olmuşsun canım sen. kitaplığım var. kitap okurken altını çizmeyi severim. bana yaşıyormuş gibi gelir çünkü. genelde yatağımda ve sessiz bir ortamda okumayı seviyorum. çok rahatsız edici sesler varsa etrafta hafif klasik ya da enstrümantal müzik dinlerim. ne tür okuyorsun?

0|1
    0|0
    • Kişisel gelişim, sanatsal (fotoğraf, mimari, resim, sanat tarihi, sanatçıların hayatı ve eserleri ile ilgili vb) ağır olmamak kaydı ile felsefe, hikaye, anı. toman ve şiir yani özellikle okuduğum bir tarzım yok. Fantastik ve bilimkurgu filmlerini sevmeme rağmen okumayı tercih etmiyorum. Hayat hikayelerini okumak hoşuma gidiyor. Özellikle anıları okumak insana karşı bakış açını genişletip ön yargımızın kalkmasına sebep oluyor.
      Yazımı okumaya vakit ayırıp cevapladığın için teşekkür ederim

• Tiyatroyu okumayı bende sevmiyorum izlemeyi tercih ederim Polisiye roman sık sık okumasamda filmde gerilim ve polsiyeye hayır diyemem =). Fantastiğe pek ısınamadım romanlar uzun olmasına rağen akıcı olduklarından çabuk bitiyorlar ayrıca içinden diğer kitaplar gibi alıntı yapabileceğim cümlelere sık rastlayamıyorum =)
      Peki Türkmü yoksa yabancı yazarları mı ağırlıklı okuyorsun?
      Ben yazar seçmiyorum. Önemli olan kitabın konusu

• kitaba bakış açına bağlı bence altılı çizili sözcükler ya da sana katan şeyler. ortaya karışık. ama genelde yabancı tercih ederim. günümüz yerli kitaplara pek ısınamadım.

Kızlar Ne Diyor 1

• güzel bir tarihi roman tavsiye eder misin akıcı ve heyecanlı, bende tarihi roman meraklısıyım :)

0|0
    0|0
    • Tarih ile alakalı kitap okumak hoşuma gitmiyor. Daha doğrusu konsantre olamıyorum. Sanat tarihini çok seviyorum fakat kitabı iki kere okumadan anlatabilecek duruma gelemiyorum. =) ancak izlediğim belgeselde cengiz han'ı anlatan belgesel hoşuma gitmişti

Erkekler Ne Diyor 0

Erkekler görüş yazmamış.

Yükleniyor...