Kitap Okuma Sıklığınız?

Haftada en az kaç kitap okursunuz? Ve günde en az kaç sayfa okumaya özen gösterirsiniz?

0|0
11|13

En İyi Erkek Görüşü

• Hapishanedeyken akil sagligimi korumak icin gunde 3 kitap okurdum.3 yilda 3000 kitap okudum. Dil ogrenmeye basladigim zaman kitaplarin orjinalleriyle turkce cevirilerini karsilastirdim. Ve hayatim boyunca bidaha turkce ceviri kitap okumadim. Cunku turkce cevirilerine baktigim zaman. Adeta kusasim geliyordu. Kitaplarin orjinallerini okumak icin ana dilim haric 8 dil ogrendim. Yabanci bir yapiti orjinal dilinde okumayanlari kitap okumus saymiyorum. Sicilimde f tipi ceza evinde mahkum olarak yattigim icin 8 dilimin olmasina ragmen kimse is vermek istemiyor... M tipi ceza evinde yatanlara devlet kolaylik sagliyor ama f tipi ceza evinde yatanlarin devlet gozunun yasina bakmiyor...

0|0
    0|0
    • Vay be.. Söyleyecek söz yok gibi. Kesinlikle katılıyorum kitaplar orijinal dilinde okunmalı. En sevdiğim kitaplar Rus Edebiyatındandır ve ben de şimdi Türkçe çevirilerini ve Rusça asıllarını karşılaştırmak için okuduğum kitapların orijinal ilk basımlarını okumak ile zaman geçiriyorum. Durumun için gerçekten üzüldüm. Çok şey söylerim başlarsam o yüzden susuyorum şimdi. Kitap yazmalısın.

• F tipi ceza evi suclulularin evlerine baskin duzenlendiginden haberin yok sanirim. Anarşizm ile ilgili evde en ufak bir ipucu bulurlarsa bu sefer 3 yil degil, 10 yil yatarim.

• Zaten ailem benim yuzumden yeterince magdur oldu. Ben artik is sahibi olup hayatima devam etmek istiyorum.

En İyi Kız Görüşü

• 2 günde 400 sayfalık kitap bitti. bir başlarsam bitiyo.

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 12

• Fırsatım olduğu takdirde, bir günde kitap bitirmişliğim oldu. Fırsatı genelde yatmadan 30 dakika öncesi gibi bulabiliyorum ki, sayfa sayısı 40-45 civarında oluyor. Toplumumuzun kitap gibi bir nimetten daha fazla yararlanmaları dileğiyle.

0|0
    0|0
  • Ayda 2-3

0|0
    0|0
  • Sayfa takıntım yok. Günde bu kadar sayfa okuyacağım diye kendimi kısıtlamam. Haftada bir kitap okurum.

0|0
    0|0
  • Okumam hiç

0|0
    0|0
  • Eskiden çok okurdum ama sonra sağlık problemleri nedeniyle okumayı bıraktım.

0|0
    0|0
    • Geçmiş olsun. Ne tür bir hastalık kitaplardan vazgeçirebilir ki?

• Gözlük, lens, ameliyat. Bunlar işe yaramadı mı?

• Retina yırtılması geçirdim 2 gözümden de ve bu olay gözdeki en tehlikeli hastalık. Başlangıcında direkt ameliyat olmanız gerekiyor ve geçen her "saniye" gözün kaybına neden oluyor. Böyle bir aciliyet söz konusuyken ben 3-4 ay geciktim. Hastaneler yüzünden. Şimdi yakın gözlüğü kullanıyorum bilgisayar ve telefon için ama gazete bile okuyamıyorum.

• Uzun zamandır okumuyorum

0|0
    0|0
    • Her kitap kurdunun bu tür dönemleri vardır bence. Ben kitap okuyamadığım dönemlerde kendimi çok şey kaybediyormuş gibi hissediyorum. Ki zaten çok şey kaybediyorumda o dönemlerde.

• @nonlineer hacı hayat rutinini bırak hayatın feleginden geçiyoruz bazen ama okuma isteği olmayınca olmuyor bazen

• Ben hapse girmeseydim bende bu bakis acidinda olurdum. Yani seni ayiplamiyorum. Diledigin gibi yasa.

• Elimde 10 kitap var ve 2 ayda bitirmeyi hedefliyorum.

0|0
    0|0
    • Aynen. Benim de Şu an için 10 kitap var. Klasik hepsi. Ben 1 ay süre koydum.

• Ben şu ara tarihi romanlara takmış vaziyetteyim. Yeni sipariş etmiştim, bugün geldi. 1 ay çok kısa bana :)

• okumuyorum

0|0
    0|0
  • Ortalama uç kitap bulamazssan okumuyorum almaya param yok..

0|0
    0|0
  • hergün okurummmm

0|0
    0|0
  • haftada 1 yeter

0|0
    0|0
    • Bence de en az haftada 1.

• bu aralar okuyamıyorum elim hiç gitmiyor ama nedenini de anlamış değilim. çok güzel kitaplar var aslında

• En son ilkokulda cin ali okumuştum

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 10

• Genelde hergün okuyorum. Sayfası belli değil sıkılana kadar. :D

0|0
    0|0
    • Kitabın ağırlığına göre değişiyor bende şuanda. Klasik ve ağır anlatımlı ise günde 20 sayfa okuyup tadında bırakıyorum ben. Umarım çok daha artar bu sayı

• İnşAllah artar. :) Kitap hayattır , candır ya. ♥
      Ben bir günde normal kalınlıktaki bir kitabı bitirdiğimi hatırlıyorum. Önemli olan kitabın sürükleyici olması. :)

• Haftada bir kitap

0|0
    0|0
  • Haftada 10-30 sayfa arasi.. bazende hic :D zamanim olsa bol bol okurum da. Trenlerde otobüslerde anca okuyabiliyorum

0|0
    0|0
  • Her gun okurum canım sıkılana kadar bazen aşırı begendigim bir kitap oldumu bitirene kadar okurum :))

0|0
    0|0
  • Son zamanlarda hiç kitap okumuyorum

0|0
    0|0
  • Kitaba bağlı. Arda Erel'in kitabını neredeyse 2 günde yarılayıp bitirdim :)

0|0
    0|0
  • Kitap sevilmez mi? Her gün okurum.

0|0
    0|0
  • Yılda o kitabı bitirene kadar

0|0
    0|0
  • hafta sonlari okurum bir kac saat

0|0
    0|0
  • Nadiren hatta hiç.

0|0
    0|0
    • Kaldı mı ya böylesi?

• Çok isterim kitap kurdu olmak ama kitap okumak sıkıcı geliyor. keşke ben de alışsam ama.. uykum geliyor :D

Yükleniyor...