Faslılar hakkında ne düşünüyorsunuz? Hiç tanıdığınız Faslı var mı?

Faslılar hakkında ne düşünüyorsunuz? Hiç tanıdığınız Faslı var mı?

0|0
2|12

En İyi Erkek Görüşü

• Fes kültürünün Fas'tan geldiğini biliyorum

Bir zamanlar en iyi denizciler oradan çıkıyordu

Fransa ve portekizliler sömüryor

Berberi nufüsü vardır

Fas krallığı olarak geçer

Ambarat ve İbrahim Afelay Faslı futbolculardır

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• gittim gördüm , çok güzel , , mutlular , türkleri çok seviyorlar , çok şaşırdım gittiğimde , siyasetçisinden oyuncusuna herkesi tanıyorlar bayılıyorlar , ama işte temiz değiller, sokaklar idrar karısık baharat kokuyor :))) sonra erkekleri biraz çapkın , sanata önem veriyorlar, samimiler , kimse de kompleks yok , ama biraz üçkağıtçılar - ama işte onlarınki de ekmek parası ,, saad lamjarred ^^ güzel insanlar.. turkum demeden anlıyorlar turk olduğunu ve misafirperverler masallah...

1|0
    0|0
    • yaaa çok güzeeell umarım ben de gidebilirim

• git ama tek gitme benden demesi , insallah gidersin ,, o guzellıklerı gorursun ins,, turkler bayaa meshur orda canlarım yaa -- sıkıntı cekmezsin

Erkekler Ne Diyor 11

• kendi halinde ufak bir ülke. fakir ama kendine yetiyor. konum olarak ta her yerden uzak olduğu için ve deniz iklimi aldığı için kendi halinde mutlu sayılabilecek bir ülke diye biliyorum

1|0
    0|0
  • Faslilar ile buydum diyebilirim :)
    4 kezde fasa gittim.

1|0
    0|0
  • Var pikachu

0|0
    0|0
  • Tanıdığım faslı yok, bir kez bir faslı ile birkaç günlüğüne aynı evi paylaşmıştım. Avrupadaki faslıların sıkıntılı, gangster tipli insanlar olduğunu biliyorum.

0|0
    0|0
  • Faslı bir abi vardı otelde animatör iyi biriydi.

0|0
    0|0
  • Tanıdğım yok ama.

yemek kültürleri ve Osmanlı etkisinin yoğun olduğu bir kültür diye biliyorum

0|0
    0|0
    • türkleri çok seviyorlar

• o çok büyük bir mesele gerçekten. arap bir hocamız var bana saatlerce çok eşliliği savundu. "türkler müslümanlığı kabul etmeden önce kadın erkek eşitti ve sadece tek eşlilik vardı. biz arap değiliz türküz" deyince bayaa bir afalladı. biz türklüğü unuttuk batılı desen değiliz doğulu desen değiliz ortada bir yerdeyiz

• Ben de müslümanım ve elimden geldiğince gerekliliklerini yerine getirmeye çalışıyorum. Ama şu bir gerçek ki Müslümanlık Türkler de olmadan önce kadınlar yönetim de bile söz sahibiydiler. Yüksek mertebe de bir saygı vardı.
      At-Avrat-Silah kavramı Türklerin as edebiyatıdır. Biz müslümanlıktaki çok eşlilik ile avrat söylemini kaybettik. Dünya savaşları ile beraber de at ve silah kavramını kaybettik.
      Şimdi tarihe baktığın zaman Türkler gerçekten kendi kuralları olan, özgürlük sahibi olan bir millettir. Ben aslın da bunu menfaate çevirmek gerekirse şöyle düşünüyorum.
      Madem bu kadar düzgün ataerkil, özgür bir toplumsun. Kimin bizi yarattığını ve nereden geldiğimizi unutmamamız gerektiği için müslümanlık bu kadar yüce bizde. Çünkü din de kadın erkek için yaratılmıştır ve ona bahşedilmiştir. Fakat Türkler de bu ayrım yoktu.
      Ama şu bir gerçek ki çok eşlilik bu toplumu yıkan bir unsurdur. Ve dinimiz asla sorgulanamayacak doglmalara sahip olduğu için bunu asla benimseyemezs

• Var. Nordin Amrabat var futbolcu

0|0
    0|0
  • Hiç bir şey düşünmüyorum. Kızlarının fotolarını atsan bir şeyler düşünürüm.

0|0
    0|0
  • Var nourdin amrabat futbolcu

0|0
    0|0
  • bunu görene kadar müslüman derdim

0|0
    0|0
  • inanamadım artık

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

• Arap milletlerini genel olarak seewmemmm klasik bir araptir onlarda

0|0
    0|0
    • aynen ben de senin gibi düşünüyordum ama tanıdıklarım beni çok acayip şaşırttı içimde bir sempati oluştu :(

Yükleniyor...