Bir kitabı ne kadar zamanda ne şekilde okursunuz?

Mesela iki yüz sayfalık bir kitabı kaç saatte bitirirsiniz?

• Gözlerimle okurum
    96% (25)86% (12)92% (37)Oy Ver
  • Dudaklarımla okurum
    4% (1)14% (2)8% (3)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim

0|1
11|10

En İyi Erkek Görüşü

• 450 sayfayı geçkin bir romanı 3 saatt gibi bir sürede bitirmiltim

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 9

• Gözlerimle okurum.

1|0
    0|0
  • Gözlerimle okurum.

1|0
    0|0
  • Dudakla okumak nasıl oluyo, yiyor musunuz kitapları?:)

1|0
    0|0
  • Yani zaman olarak ölçmedim fakat psikoloji eğitimleri alırken ezber yapmamız gerekiyordu ve ben İngilizce bir kaynaktan ezber yapıyordum yani bir günde 3 kitap yutmuşluğum var 😆 hobi olarak okuduklarımsa genelde elektronik kitap okurum amazondan alıp 😊 bir günde biter yaklaşık 200 sayfa

0|0
    0|0
  • Çok kitap okuyan biri değilim. Fantastik ise bir haftada çalışıyorsam tabi. Onun dışında bir günde okurum o kadar sayfayı.

0|0
    0|0
  • Gözlerimle okurum mayk

0|0
    0|0
  • kendimi sıkmadan rahat rahat okurum. bitirmeye çalışmam. günde bir kaç sayfa gözlerimle

0|0
    0|0
    • Bu da güzel :)

• diğer türlü kısa süre sonra doygunluk durumu var ki bir süre ara vermek gerekiyo okumaya

• Kitabın tadını çıkara çıkara okurum. Arkamızdan atlı mı kovalıyo sanki. 😒

0|0
    0|0
  • ne saati apla en az 3 günde bitiririm. tabi kitabına da bağlı

0|0
    0|0
    • uzun değil mi :)

• bilmem öyle mi? ben biraz yavaş okuyorum galiba. bir de kitaba başladığım zaman en kısa sürede bitirmeliyim diye şartlandırmıyorum kendimi. kitap güzelse bitiresi gelmiyo insanın, geçen gün serenad kitabını bitirdim livanelinin, hala etkisindeyim tavsiye ederim:)

Kızlar Ne Diyor 11

• 2 saat

1|0
    0|0
  • Her zaman dudaklarımla okurum, içimden okuyunca hiçbir şey anlamıyorum :(

Her sayfa 1 dakika desek, polisiye romansa ve sürükleyici ise 200 dakikada biter, klasikse uzayabilir, düşünsel bir kitapsa 2-3 güne de uzayabilir.

0|0
    0|0
    • Soluksuz okuyabilirsin yani. Ben o şekilde okuyamıyorum. Arada bir tavana bakıyorum 😂

• Polisiyeler soluksuz bitiyor da klasikler ve düşünsellerde ben de bazen halı bazen tavan takılıyorum :D

• Güzelse gün icinde bitiririm bu arafa gözlerimle okurum.

1|0
    0|0
  • Gözlerimle okurum.

1|0
    0|0
  • Aslında kitaba göre değişiyor. Çok uzun zamandır aradığım bir kitap vardı 300 sayfayı aşkın. Aldığım gün bitirmiştim. Ama bazen 10 sayfa bile çok geliyor bazı kitaplarda. ^-^

0|0
    0|0
  • Hep değişiyor. Bazen 200 sayfalik bir kitabi bir kaç saatte bitirebilirken bazen de iki haftami alabiliyor. Benim için önemli olan ayin sonunda en az 7 kitap bitirmiş olmak.

0|0
    0|0
    • Mesela dün bir kitaba başladim ve hemen o gün bitti. Ama ondan önceki kitabim yine 250 sayfalikti ama bir hafta sürdü.

• Senede bir kitap

0|0
    0|0
  • gözlerimle.

0|0
    0|0
  • gözlerimle okurum

0|0
    0|0
  • yazının büyüklüğüne bağlı mesela monte cristo kontu'nda 200 sayfa saatlerle gelebileceğin bir yer değil, akıcı mı akıcı ama 200 sayfa gelmek için o gün işinin olmaması gerek

0|0
    0|0
  • Gözlerimle :)

0|0
    0|0
Yükleniyor...