Siz de sinemada patlamış mısır yenmesine karşı çıkanlardan mısınız?

Tam filme dalmışsınız hevesle izliyorsunuz hemen ötenizde patlamış mısır yediği açıkca belli olan kişinin elini pakete daldırırken, ağzına doldurduğu mısırı yerken çıkarttığı gıcık sesle sinirleriniz inanılmaz bozuluyor. Bunu bir değil 3-5 kişi yaptığında ses gürültüye dönüşüyor adeta.

Bu ahval ve şerait içerisinde serzenişimle ilgili katı kurallar gelmesini isterim madem ülkemizde ona buna yasak var. O zaman sinemada patlamış mısırı ve konuşmayı yasaklamalılar.

Hadi saçma sapan komedi ya da hollywood filmleri olsa neyse avrupa sineması, bağımsız, festival vs. yani kaliteli işlerin olduğu bu tür filmlerde olmamalı bu. Mesela Kadıköy Moda Sahnesinin Sinema salonuna asla patlamış mısırla giremezsiniz zira mekânda patlamış mısır satılmıyor. Cafede zıkkımlandıktan sonra izliyorsunuz filmi.

Yiyen de nasıl rahatsız olmuyor onu anlamıyorum. Patlamış mısır yerken kulaklarda inanılmaz rahatsız edici bir gürültüye sebep oluyor. Ama zaten patlamış mısırla salona gelenin filme pek önem verdiğini düşünmüyorum. Maksat gün geçsin.

Çok gereksiz, çok saçma bir olay bu. Dediğim gibi yasaklanmasını çok isterim.

Güncellemeler:
Bakın çok katı düşündüğümü söylüyorsunuz ama böyle düşünen yalnızca ben değilim.
Ekşi Sözlük'te bunun için başlık açılmış, entry giren çoğu suser benimle aynı fikirde. Link veremiyorum ama ekşi sözlükte "sinemada patlamış mısır yemek" başlığı altında okuyabilirsiniz.

İngiltere'de abinin biri bunun için kampanya bile başlatmış. Sesi ve kokusunun rahatsız ettiğini, filme konsantre olamadığından bahsetmiş.

Bu durumun sizin için sorun olmaması, sorun olmadığı anlamına gelmez.

1|0
15|17

En İyi Erkek Görüşü

• soru başlığını ve
    detayın son cümlesini okudum.

geri kalan yazıların uzunluğuna baktım ve;
    diyorum ki sen manyak mısın.
    takıntılı olmuşsun resmen,
    ufacık 1 cm boyutunda bir patlamış mısır bir insanı bu kadar delirtebilir mi,
    eğer delirtebiliyorsa sen günlük hayattaki daha büyük sorunlarda
    kafayı yiyorsundur.

0|0
    0|0
    • Ufacık 1 cm boyutunda mısırın bir araya geldiği anda çıkarttığı sesten haberiniz yok sanırım. Sinemayla yakından ilgilenen biriyim. "Canım sıkkın, vaktim boş hadi bir film izleyeyim" minvalinde bir düşünce bende yok. Görselleri, replikleri, mimikleri, oyunculukları büyük dikkatle takip ederim. Önemli bir sahneye kendimi kaptırmışken çıkan o gıcık sesle ya da fısıldaşmalarla dikkatim dağılıyor. Ben bunları yaşamak için gitmiyorum sinemaya. İzlediği film hakkında hiç bir bilgiye sahip olmayan güruh yüzünden sıkıntı çekmek zorunda değilim anlatmaya çalıştığım bu.

• Üzgünüm, sizin gibi düşünemeyeceğim. Genel olarak "umursamama" tavrını çok takınırım ama sinema ya da tiyatro söz konusu olduğunda yapamam.

• valla o zaman resmin altında parantez içinde yazdığıma katlanıcan panpa.

En İyi Kız Görüşü

• Ben o sessiz ortamda yerken kendim rahatsız oluyorum. O yüzden de yemiyorum.

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 16

• Film kadar para getiriyor, yasaklanır mi hiç?

Müşteriyi düşünen kim?

0|0
    0|0
  • Aksiyon filmlerine gitmelisin.

0|0
    0|0
    • filmdeki gürültünün mısır sesini bastırdığından bahsediyorsunuz galiba. Fakat aksiyon sevmiyorum sırf insanların mısır yeme sesini duymayayım diye de sevmediğim tarzda filmlere gitmek zorunda değilim, değil mi?

• sınemaya gıtmıyom kafam rahat kanks

0|0
    0|0
  • Evet karşıyım. İyi para kazaniyorkar yasaklanmaz.

0|0
    0|0
  • Hayır

0|0
    0|0
  • O zaman derim ki sende ne kulak varmış dayı. Filmin sesinden ben duymuyorum bile.

0|0
    0|0
    • Gittiğin filme bağlı. Aksiyon, başka bir deyişle "vurdulu kırdılı" filmlerine gidiyorsan duymazsın elbet. Ama bahsettiğim şey her tür film için geçerli.

• Bana karışmasın ne halt ediyorsa etsin.

• İster istemez karışıyor. Sizin rahatça film izlemenize mani oluyor. Benim için önemi yok diyorsanız bilemem tabii.

• kanka gişede ziyade patlamış mısırdan para kazanıyor sinemalar;imkansız gibi ama haklısın bence de

0|0
    0|0
  • karsı cıkmam

0|0
    0|0
  • benim gittiğim tüm filmlerde yiyenler çoğunluktaydı çoğunluğa uymak zorundasın buna bişey demenin anlamlı olduğunu düşünmüyorum

0|0
    0|0
  • Ya geç onu, hele arkanda oturan senin koltuğuna bacağını dayaması ve sen her hareketinde belinden onu hissetmen var ya...

0|0
    0|0
    • Tabii ki sadece benim bahsettiğim durum da değil. Sen para vermişsin paranın karşılığını almak zorundasın en azından böyle düşün. Neden film izlerken rahatsız edilmek isteyesin ki? Koltuğa bacak dayamak, konuşmak, patlamış mısır yemek.. Bunlar serzenişlerimin bütünü aslında. Ben gürültü patırtı içinde film izlemeyi önemsemesem sinemaya gitmem ki, internetten izlerdim..

• Dimi? Çok saçma işte. Filimin ortasında kimisinin telefonu çalar kimisinin birden facede gezme ihtiyacı gelir birden. Ya abicim madem bunu yapacaksın affedersin çık git evinde ne bok yiyorsan ye. Beni rahatsız etme. Ama yok. Hele +16 filimlerine 15-16 yaşındaki ergenlerin gelip gülüşmeleri falan var ya... Düşündükçe sinirleniyorum

• Yooo adamlar bir kültürü devam ettiriyor
    Bizde sinema izlenirken patlamış mısır yenir
    Evde bile cumartesi sinema gecesinde mısır patlatıyoruz biz

0|0
    0|0
    • Evde yenilebilir ona lafım yok zaten. Evde film izlerken ben de yerim. Ama sinemada yanlış. Kültür falan da değil bu, apaçık para sömürme. Eskiden çekirdek vardı şimdi patlamış mısır.

• Kazıkla beraber mısır yemeyi eğlence olarak görüyorsan sana hayatta başarılar diliyorum. Saygıdan bahsediyorsan asıl patlamış mısır sesinden rahatsız olana saygı duyulmalı. Aç gibi önündeki mısırı salondakileri düşünmeden götürmesi, işte bu saygısızlıktır. Sinemadan zerre anlamayan birisin ben bunu anladım. Sizin gibileri sinema salonunda azarlayıp rezil etmek benim için büyük mutluluk. İyi akşamlar.

• İstediğin kadar çemkir
      O senin rezilliğin olur canım

• pek ohşnut değilim, ancak insanlar eğlenmeye geliyor

0|0
    0|0
  • Kim bulduysa çok küfür yiyor

0|0
    0|0
    • Kesinlikle. Bu konu hakkında şikayetçi olan tek kişi ben değilim. İngilterede bunun için kampanya bile başlatılmış.

• bence mısır sinemanın bir parçasıdır. aynı karpuz peynir ekmek gibi.

0|0
    0|0
  • Kesinlikle yenmemeli birde telefon yasaklanmalı

0|0
    0|0
  • filmlerde zevkli oluyor ama rahatsz verici
    bende patlamamış yesinler

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 14

• Hay allah razı olsun şunu dile getirdin. Yasak etmişken kuru soğanı ve yeşilliğide yasak et. Çok pis şapırdatıyplar uçuyolar uuuuu. Çekirdekte yasak olsun. Ya da şapırdatmason kimse sinirlerim gerim gerim geriliyo cinlerim tepeme çıkıyo orda gerilen sinirlerimle saz çalıyolar

0|0
    0|0
  • evet

0|0
    0|0
  • mısırsız sinema? saçma.

0|0
    0|0
    • Size göre öyle. Film izlerken bir şey yemek zorunda değilsiniz. Bana göre de bu.

• Aynen. Ben yerken disarkadi sesi duyamiyorum bazı sahneleri kacirmama sebep oluyor. Zaten yiyen de insan gibi yemiyor. Evde ciplak ayakla legoya basmamak için nasıl yuruyorsam çıkışta da öyle yürüyorum.

0|0
    0|0
  • Mısır yiyenler için ayrı yemeyenler için ayrı salon yapsalar çözülür aslında sdfsj ben tarafsızım

0|0
    0|0
  • Sessiz ortam da yenmesi uygun değil
    Saçma !

0|0
    0|0
  • Hatur hutur yiyenleri evet

0|0
    0|0
  • Katılıyorum tamamen biri atmış kuyuya bir taş... Zaten biletten pahalıya geliyo mısır kola

0|0
    0|0
  • Ben yasaklanmasına karşıyım.

0|0
    0|0
  • Karşı değilim ama hayvan gibide şey yapmasınlar

0|0
    0|0
  • farketmez yıyebılırler

0|0
    0|0
  • Benim sinir olduğum tek şey yağlı ellerin koltuklara sürülmesi. Midem kalkıyo ya 😷

0|0
    0|0
  • Hiç mısır gormemiş gibi saldirmasalar iyi olacak

0|0
    0|0
  • Evet kesinlikle

0|0
    0|0
Yükleniyor...