NEDEN OSMANLI TORUNUYUZ DENİLİR?

Arkadaşlar bizler Osmanlı soyundan gelmiyoruz. Böyle bir şeyin mümkünatı yok. Osmanlı hanedanın adıdır. Hanedan adı millet ismi olamaz. Bu bütün dünyada kabul görünür. Osmanlıyı sevelim tarihimizi öğrenelim ama yüce TÜRK milletinin torunları olduğumuzu söyleyelim.Öteki türlü hepimiz aynı hanedan geliyormuş gibi bir anlatım ortaya çıkıyor. Belki aramızda bu yerilmez ancak yarın bir gün bir yabanı ile konuşulduğunda size alttan alta gülerler. Sizin ırkınız Türk milletinizin adı Türk. Nitekim bu durum o dönemde de ünlü yazarlar tarafından dile getirilmiştir. Kısacası osmanlı torunuyuz demeyin artık lütfen siz büyük ihtimalle osmanlıda çifçilik yapan emekçi insanların torunusunuz

0|0
4|2

En İyi Kız Görüşü

• Güzel olmuş.

Bak aklıma başka bir şey geldi... Hani tarihte asimile olmuşlar diye bazı milletlerle dalga geçeriz ya... eee biz ne olmuşuz? Bugün Muğlalı isen Menteşe torunusun, bak dağı bile var orada. Samsunlu ise Caniklerden, Trabzonlu isen Rumlardan, Antalyalı sen Teke beyliklerinden, Manisalı isen Saruhanlılardan olabilirsin. Ha, olmayadabilirsin ama her halükarda asimile olmuşsun.

Buna destek verip yoo hayır ben gene osmanlıyım diyenler o zaman Rusya'nın sosyalizm esnasındaki ruslaştırma politikasına laf etmesin. Osmanlı toprak bütünlüğünü sağlamaya çalışıyorsa Rusya da çalışıyordu. Ben fark göremiyorum.

1|1
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• galeri7.uludagsozluk.com/.../...%B1klar_473005.jpg

Aha şu resim olayın özeti.

Ki bu osmanlıcılar Hanedan-ı Ali Osman üyelerinin nasıl hayatları olduğunu da pek bilmiyorlar.

Hakiki ataları anca tımarlı sipahiye ırgat olurdu Osmanlı zamanında.

Ki Osmanlı türk idealine en uzak türk devletidir. Selçuklu çok daha türktü Osmanlı'dan.

0|2
    0|0

Kızlar Ne Diyor 3

• Büyük dedem kırım hanlığında tüccardı aslen Ukraynalıyız biz.

0|1
    0|0
    • Demek ki sende Osmanlı torunu değilsin :D

• Oyle mesela Adem in de cocuklari oldugumuz soyleniyo cunku onun soyundaniz ilk insan oydu oyle bir sey

• @KızılErik2 hasta mısın yahu espriyi de mi anlamıyorsun

• Ne desende sen anlatamazsın bosuna konuşma ikna olmazlar

0|1
    0|0
  • Atalarimiz osmanli dan

0|1
    0|0
    • Elbetteki hepimizin ataları Osmanlı devletinin hükmettiği yerlerde yaşamış. Ancak devletin adı osmanlı insanlar milletleriyle karıştırıyor. Torun olduklarını düşünüyorlar :D

• Daha önceki atalarımızda Selçuklu'dan, Göktürkler'den, Hunlar'dan ve İskitler'den? Niye onları 1 kere bile ağzınıza almıyorsunuz? İşinize mi gelmiyor?

Erkekler Ne Diyor 1

Yükleniyor...