Kiz arkadasim cok bilgili?

Kiz arkadasimla aramda baya kultur farki oldugunu dusunuyorum bazen konusuyoruz sohbetin yarisinda bakiyorum o konusuyo ben dinliuorum sadece fikrim bile olmayan seylerden bahsediyor mesela ve ben ilerde benden bikmasindan korkuyorum ona yetismek icin neler yapabilirim?

Güncellemeler:
Arkadaslar kitap oku demek yerine ayni zamanda onwri de birakir misiniz? Boyle az bilinen guzel seyler falan yani onun bilmedugi birseye denk gelirim belki cunku ben de biliyorum kitap okumam gerek ama hangi kitaplari okumaliyim onu bilmiyorum
Guncel

0|1
9|9

En İyi Erkek Görüşü

• Genel kültürünü geliştirmenin yolları

1- Kaliteli ve doğru olan olabildiğince kitap okumak. Piyasada çok sayıda böyle kitap var. Ama boş kitaplarda var. Benimle iletişim kurarsan hangi kitapları okuyacağın, hangilerini okumayacağın hakkında sana uzun uzun bilgi verebilirim.

2- National Geographic ve Discovery Channel gibi belgesel kanallarını sıkılmadan, zevkle uzun bir süre izlemek. Bu 2 kanalda her konu hakkında belgesel veriliyor, hayvanlardan bilimsel konulara kadar. Örneğin, her gün bu kanalları izlemek için kendine 2 saat ayırmalısın.

3- Televizyonlardaki bilgi yarışmalarını sürekli takip etmek.

4- Sürekli bulmaca çözmek.

5- Bilimsel ve tarihsel konular hakkında sürekli bilmediğin ve ilgi çeken kısımlar bulup, bu bilmediğin yerleri hem internetten hem de ansiklopedilerden ayrı ayrı araştırman. Mesela hergün araştırma yapacak en az 1 konu bulmalısın kendine. Tarih derken de, sadece kendi ülkenin, milletinin veya yaşadığın bölgenin tarihini değil, dünyadaki tüm büyük milletlerin ve tüm bölgelerin tarihini bilmelisin. Örneğin; birisi sana Kamerun'u tarihte sömürmüş olan 2 ülkeyi sorduğunda, hızla hem de yanılmadan bu 2 ülkeyi sayabilmelisin.

6- İnternetten hem Türkçe hem de bildiğin yabancı dillerde olan bilim sitelerine girip, bu sitelerdeki bilimsel yazıları, makaleleri sıkılmadan, zevkle okuman.

7- Bilimle ilgili çıkan dergileri alman ve dergilerdeki yazıları anlayarak okuman. Mesela Bilim ve Teknik dergisi gibi. Bu dergi ağır gelirse; çocuklara hitap eden Bilim ve Çocuk dergisinden de başlangıç yapabilirsin :D

Sağlam bir genel kültür kısa sürede yapılmaz. Sağlam bir genel kültür düzeyi olmasını istiyorsan, hayatındaki boş uğraşları çıkartıp, sana saydığım bu 7 maddeyi uygulamak için hergün kendine geniş zaman ayırmalısın. Bu dediklerimi hergün düzenli bir şekilde yaparsan, anca birkaç yıl sonra genel kültür düzeyinin çok ilerlediğini fark edebilirsin.

0|1
    0|0
    • teşekkür ederim biraz işim var bittiğinde mutlaka iletişime geçeceğim

• Xper'ın yetince mesaj atarsın. Birşey değil kardeşim.

• Aslinda profilimi biliyorsun atabilir misin musaitsen?

Kızlar Ne Diyor 9

• Bol bol kitap oku popüler bilim olabilir genel kültür yatışmaları izle ve kare bulmaca tarzı bhlmaca çöz her gün sözlümten 5 kelime bak ve onları tekrar et işe yarayacaktır

0|1
    0|0
    • Su kitaplardan isim olarak onerir misin?

• Ben ince olarak yeryüzünğn kısa tarihi ve biraz kosa olarak dünyayı değiştiren 1000 fikir di sanırım bunları oku

• bir de bunları biliyor musunuz filan yazınca internete çok bilgi çıkıyo onları çok oku

• Kitap oku onun bahsettigi seyler hakkinda bir kac sey ogren ya da konulari sen aç bundan sonra :)

0|1
    0|0
  • Valla kesin bıkar ne yapmalsın bilmiyorumda bişeyler yap

0|0
    0|0
    • Evet haklisin yapmaya calisiyorum :/

• Kitap oku belgesel izle sevdigin bir konu uzerine arastirma yap tarih edebiyat siyaset olsun kobusu acikdiginda fikrin olabilecek seviyeye gelmelisin

0|0
    0|0
    • Onerir misin?

• Ng man vs wild belgesellerinu izleyebilirsin oncelikle yuz temel eserden okumaya basla ufkunu acacaktir okumani gelistirecektir daha once hic kitap okumadiysan kebdi sevdigin turden oku bir iki kitap okumayi sev oyle temel esere gec

• Bu arada ogrendiklerini baskalarina anlatmaya calis yoksa unutursun

• Kitap oku

0|0
    0|0
    • Onerir misin? Nereden baslamaliyim?

• Siz ayrı dünyaların insanısınız

1|0
    0|0
  • Sen de oku arastir bir seyleri

0|0
    0|0
  • bol kitap oku

0|0
    0|0
  • Kültürünü gelistirmeyi dene

0|0
    0|0
    • Iste nasil? biraz oneride bulunun

• Niye birakayim ya seviyorum onu hem bulmusum oyle birini birakir miyim

• Ozaman bol bol kitap oku bide kim milyoner olmak isterdeki sorulara falan bak araştırmayi sev

Erkekler Ne Diyor 8

• Kitap oku herseyi bilmene gerek yok onun ilgi alaninda kendi geliştir yeterli

0|1
    0|0
    • Ilgi alanlari cok ya kizda oyun kulturu de var o bende de var ama digerleri sikinti :/ onerebilir misin birkac kitap falan?

• Dagin ardina bakmak Bejan Matur kesin bilmiyordur

• Tamam cok tesekkurler kardesim

• onun sana bahsettiği konular hakkında oku. ilgi alanlarınız farklıdır belki. sen tarih seversin o coğrafya vb gibi. tarihe odaklan. magna cartayı öğren ihtilallere bak ne bileyim edebiyatta akımlardan bahset. tevfik fikret oku orhan veli oku geniş düşün

0|0
    0|0
  • Araştır, kitap oku. Ama ilgini çeken şeyleri araştır öyle zorlama olmasın yani. Keyif alırsın emin ol.

0|0
    0|0
  • Boş teneke çok ses çıkarır diye bir laf var. ama bilemem tabi.

0|0
    0|0
  • ot, kafa gibi dergileri oku. orada geçen olayları kişileri araştırmaya çalış. öyle öyle birikim yaparsın.

0|0
    0|0
  • Genel kultur kitapları oku

0|0
    0|0
  • sıkıntı.

0|0
    0|0
    • Ever kardesim o yuzden cirpiniyorum :(

• ne yaptın :)

• ayak uydurmaya çalışıyorum :) şu anlık herşey iyi gidiyor

• Bol bol espiri yeteneğini kullan laf arasında patlat bir espiri kaynasın gitsin muhabbetin içine

0|0
    0|0
    • Hic hoslanacagini sanmam ama iyi fikirmis

Yükleniyor...