"Cehalet Mutluluktur!" Siz bu ifadeye katılıyor musunuz?

"Cehalet Mutluluktur!" ifadesi sizce doğru mu, neden?

0|0
14|11

En İyi Erkek Görüşü

• 1984:) evet gerçekten de doğru, çünkü ne kadar az bilirsen o kadar basit şeylerden mutlu oluyorsun ve kendi sebep olduğun kötü şeyleri bile mantıklı sebeplere bağlamayıp kader diyor rahatlıyorsun

1|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 14

• cahil olan bi insanın hayattan çok beklentisi yoktur

hayatı bulunduğu yerden ibaret hayalleri saf temizdir

bi hikaye vardı kısaca bahsedeyim

bi adam bi hastalığa yakalanıyor diyolar ki dünyanın en mutlu adamının gömleğini yüzüne sürersen iyileşeceksin adam arıyo arıyo

en sonunda bi çobana soruyu çok mutluyum hiç sıkıntım yok diyo

adam da gömleğini bi yüzüme süreyim versene diyo çoban hangi gömleyi hiç gömleğim olmadı ki diyo

:))hikayede yanlış yerler olabilir ama anafikirii umarım anlatabilmişimdir:))

1|1
    0|0
  • Aslında kötü bir şey cahil olmak. Ama yerine göre, bazı durumlarda cahil oldun mu evet gerçekten mutlu oluyorsun.

0|1
    0|0
  • bnce doğru :) cahil insan bi çok seyden mutlu olabilioo ... eee büyüklerimiz ne demişler çok bilenin çok başı ağrır :) bilmiceksin arkadaşşş.. bakcaksınnn keyfinee

0|1
    0|0
  • Tam olarak doğru da değil, tam olarak yanlış da değil.

0|1
    0|0
  • sonunu düşünmeden hareket ettiğin için olay karşısında beyin sadece yaşadığı hazza bakar yada kendini korumaya bakar vs vs bu yüzden mutluluk olabilir.

0|1
    0|0
  • doğru yada yanlış olan şeylerden haberi olmadığı için cahil insan mutsuz olmak için bi muhakeme kurmaz bu yüzden kısmen mutlu olduğunu söyleyebiliriz bence

0|1
    0|0
  • birinin senin arkandan kuyu kazdığını, olur olmadık şeyler söylediğini bilmektense cehalet mutluluktur evet. hayatta bişeylerde başarılı olmak için bilgin yoksa cehalet mutsuzluktur.

0|1
    0|0
  • bütün olumsuz anlamlarına karşın, (sözlere karşın) cahillik bir kültürel eksiklik durumudur.. okumakla, egitimle elde edilebilecek şeylerle düzeltilebilecek bir durumdur.. hatta ünlü bir söz vardır. “egitim cehaleti alir eşeklik baki kalir” diye..

0|1
    0|0
  • mutluyum.

0|1
    0|0
  • Hayır.

0|1
    0|0
  • kötü ve rahat hissettiren birşey..

0|1
    0|0
    • Kötüyse nasıl rahat hiss ettirebiliyorki yahuu...?

• işte ne kadar çelişkili değil mi?:) rahatsızlık duyuyorsun,ama aynı zamandada rahatsın,birşey düşünmüyorsun.kafana takacak birşeyin yok:)

• bazen dogru bazn yanls

0|1
    0|0
  • evet dgrdr cahıl ınsanlar mutludr cunku dunydan bır haber yasarlar kotu olylarn farknda degılerdr

0|1
    0|0
  • bilmek sorumluluktur.

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 10

• CEhalete bakış acısına göre değişen bir olgu.

Mesela ikili ilişkilerde cehalet iyidir. cünkü senden başkasını sevmez. Ama cahil olmayanalrı göruyoruz 100 bin tane kalbi varmış gibi alayını seviyorlar

Tabi cehaletin bazı kötü yonleri yok degil.

Ama kendi kendine ögrenmedik mi yıllar önce oku yayı kendini korumayı sevmeyi?

O zamanlar kitap da yoktu.

ORtacagdaki aşklar nasıldır merak eiyorum. gerci o zamanlarkadınlar köle gibiydi de neyse. Ama Çin ya da orta asyada yine avrupaya göre iyiydi kadınların mevkiisi

1|1
    0|0
  • Bilinçsizlik mutluluk olabilir .

0|1
    0|0
  • hani derler ya "akıllı olup dünyanın derdinin çekeceğine, deli ol dünya senin derdini çeksin" onun gibi bir söz işte. belki bazen bilmemek daha iyidir. ama bilmek her zaman bir çare aramak için önemlidir.

1|2
    0|0
  • Dünyadaki en mutlu insan hiç bir derdi olmayan insandır derler.

ki zaten cahilinde pek derdi olmaz. çünkü çoğu şeyin farkında değildir :)

0|1
    0|0
  • Yok öyle birşey.

0|1
    0|0
  • kesinlikle dogru bence :)

0|1
    0|0
  • Cahil kral taç giydirilmiş eşektir

Demek mutlu

0|1
    0|0
  • eğitim şart :))

0|1
    0|0
  • doğru ama ben o yolu seçmedim, depresif oldum ama aştım artık mutluyum :)

0|1
    0|0
  • Hiç bişe bilmeyen insan her zaman mutludur

0|1
    0|0
Yükleniyor...