İran sinemasından film önerebilir misiniz?

İran sinemasından film önerebilir misiniz? İran sinemasına yakın da olabilir.

0|0
6|8

En İyi Erkek Görüşü

• Bab aziz

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• The willow tree (söğüt ağacı) ağlamaktan ciğerlerimi söken film. Öneririm

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 7

• Baran, Davul Dengi Dengine, Elma ve Selma, Resim Havuzu.. gibi birçok güzel İran filmi var. İnternet sitemizden bakabilirsiniz:

http://www.yenikaynak.com/populer-filmler

Ben İran sinemasını çok sevdiğimden bu filmlere altyazı hazırlıyorum. Şu an ise "Her Gece Yalnızlık" adlı filmi Türkçe'ye çeviriyorum.

Her neyse. İyi seyirler.

1|0
    0|0
  • kaplumbağalar da uçar

0|0
    0|0
  • Mecid Mecidi'nin Baran filmini izler misin bir ara?

0|0
    0|0
    • İzlemiştim harikaydı teşekkürker :)

• Düz gözüken derin bir film

• Aynen

• Bir ayrılık, sarhoş atlar zamanı, karatahta, la passe (geçmiş), persapolis ilk etapta aklıma gelenler.

0|1
    0|0
  • Kertenkele :D

0|0
    0|0
  • sorayayı taşlamak, cennetin çocukları (3 tane var bundan ilk ikisini izledm çok güzeldi)

0|0
    0|0
    • Evet cennetin çocukları çok güzeldi. öbürüne bir bakarım :)

• Mesele işe gelmesi değil, mesele bunun Amerikan filmi olması. Filmin IMDB bilgilerine bakabilirsiniz, kim çekmiş, nerede çekmiş bu filmi. İran hakkında olan film ile İran filmi ayrı şeylerdir. Siz kalkıp Türkler aleyhinde propaganda yapan Oliver Stone'un "Geceyarısı Ekspresi" filmine Türkiye hakkındadır diye Türk filmidir diyemezsiniz. Aynı sebeple Amerikada çekilmiş İran hakkındaki filme İran filmi denilemez.

Dediğim gibi mesele "işe gelmemesi" değil. Bahsettiğin filmle benzer konulu -sizin tabirinizle işime gelmeyen- ama tercüme ettiğim İran filmleri mevcut: "Kızlar Bağırmaz!" filmine bakabilirsin mesela.

• Bu da idamları eleştiriyor ama filmi çeken İranlı ve film İran'da çekilmiş. Dolayısı ile bir İran filmidir:

http://www.yenikaynak.com/sss-kizlar-bagirmaz.html

• hint olmaz mı

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 5

• Ben de severin İran sinemasını. Size önereyim.

1. Cennetin Rengi
    2. Bir Ayrılık
    3. Persepolis
    4. Soraya'yı Taşlamak
    5. The Day I Became a Woman
    6. Khesht va Ayeneh
    7. Gāv
    8. Kirazın Tadı

0|0
    0|0
    • İzlemediğim 2-3 tane var tskrler

• gece yarısı sokakta tek başına kız gibimsi bir adı olan bir film vardı iran filmiydi sanırsam kız vampirdi adamın parmağını koparıyodu falan

0|0
    0|0
  • babıaziz süpermen neredesin

0|0
    0|0
    • Süpermen neredesin harikaydı izlemiştim teşekkürler :)

• aynen ama sanki yarıda bitti yani bir yere bağlanmadı film ya da bana mı öyle geldi

• izlediklerimden örnek verebilirim sadece, a separation ve children of heaven.

0|0
    0|0
  • Cennetin çocukları

0|0
    0|0
Yükleniyor...