#İnsan Derisi Kaplı Kitaplar Olduğunu Biliyor muydunuz?

#İnsan Derisi Kaplı Kitaplar Olduğunu Biliyor muydunuz?
Harvard Üniversitesi’nin kütüphanesinde tuhaf görünümlü deri kapları olan üç kitapla ilgili yapılan araştırma sonucunda, kitapların insan derisiyle kaplı olduğu ortaya çıktı. İnsan derisi kaplı kitap şoke etti. Roadtrippers'ın haberine göre birkaç yıl önce Harvard Üniversitesi'nin kütüphanesinde tuhaf görünümlü deri kapları olan üç kitap fark edildi.

Yapılan incelemeler sonucunda kitap kapaklarının aslında insan teni olduğu anlaşıldı.

Hatta kitaplardan birinin cildi, halen hayattayken derisi yüzülmüş bir adamdan geliyordu. Aslında kitapların insan derisiyle ciltlenmesi 17. yüzyılda oldukça popüler bir uygulamaydı.

Antropodermik kitap ciltçiliği şeklinde adlandırılan bu uygulama, anatomi ders kitaplarında yaygın şekilde kullanılırdı. Tıp mesleğiyle uğraşan kişiler genelde üzerinde çalıştıkları kadavraların tenlerini kullanırlardı.

Fransa'nın ilk yazılı anayasası olan 1791 Anayasası'nın ilk kitabı da insan derisiyle kaplanmıştı.

Bilim Adamı Tarık Zafer Tunaya, "İnsan Derisiyle Kaplı Anayasa" isimli kitabında Fransa'nın bu ilginç kaplı anayasasından söz etmişti.

#SerKan1923

@Hüzün_Kovan_Kuşu @NeOlsun55insonu @_Öcüü_ @Sonra_danGurme @UntilTheGrave

@adıyook @AsetonAşkına @Asmalı-mescit @benaslındayoğumm @blackcurse @Kızılcıkk @minik_şirine @omubenmi @pizzaşığı @чαğмυяeятešı

• Evet Biliyordum.
    A seç
  • Hayır İlk Defa Öğrendim.
    B seç
  • Bizim Kitaplar Daha Güzel.
    C seç
  • Şöyle ki:
    D seç
Cinsiyetini belirt, oyunu kullan:
KızımErkeğim

0|0
75

En İyi Kız Görüşü

• Hayır ilk defa öğrendim ve gereksiz bir şey olarak gördüm. Kitabı değerli yapan derisinin kalitesi, ilginçligi, caniliği olmamalı. Her şeyi geçtim yaşayan bir insanın derisini yüzmek nedir? İnsanlığı 17. yüzyılda öğrenemeyen bir Avrupa var.

0|1
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• bilmiyordum.. bu nasıl bişey olurmu öyle :S

0|1
    0|0

Senin görüşün var mı?

Kızlar Ne Diyor 6

• Bir filmde görmüştüm

0|1
    0|0
  • Biliyordum ve çok ürkütücü geliyor bana.

0|1
    0|0
  • Biliyordum. Ben dokunamam o kitaplara 😂

0|1
    0|0
  • Bu sefer beni çok şaşırttın.
    Çok ürkütücü ve ilginç.
    Bakalım yarın bizi nasıl şaşırtacaksın ?
    Merakla bekliyorum.

0|1
    0|0
  • tarih ruh hastalıklarıyla dolu bence uydurmacadır ya insan derisi nasıl sağlam kalabilir bilmiorum :S

0|1
    0|0
  • Antropodermik kitap ciltçiliği.
    Haberi ilk gördüğümde çok ilginç gelmişti ama hiç korkunç bulmadım.

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 4

• Bilmiyordum ama hiç hoş bir durum değil.

0|1
    0|0
  • Kitap gibi karı sözü burdan geliyor demekki..

0|1
    0|0
  • İlk defa duydum :)

0|1
    0|0
  • kitaptan soğudum

0|1
    0|0
Yükleniyor...