Hiç kitap okumamış biri nasıl alışkanlık kazanabilir?

Veya mutlaka okumalı dediğiniz , okumayı sevdirecek bir kitap var mı?😊

0|0
18|14

En İyi Kız Görüşü

• Okuma alışkanlığı çocuklukta kazanılır. Yani bu ne demek oluyor? Okuması kolay, ince, çerez kitaplarla başlamak lazım.

Hiç okumayan bir insana kalkıp 500 sayfalık kitabı dayayamazsın, 'ohooo' der. Fakat ince olan klasikleri de önermem. Klasiklerin olay örgüsü genelde çok kuvvetli olmaz, orada mühim olan dil ve anlatımdır, fikirlerdir, karakterlerdir... sıkılırsınız.

Sürükleyici, macera kitapları başlamak için iyi fikir olabilir. Ben çocukken hep polisiye okurdum. Stephen King gibi hayalperest yazarlar da başlangıç için uygun olabilir. Ömer Seyfettin gibi kısa hikaye yazarları da okunabilir. Fakat bana kalırsa esas hedef her zaman klasikler olmalı. Türk ve Dünya Klasikleri mutlaka okunmalıdır. 10 klasik dahi okuyan adamın bakışının değişeceğine inanıyorum.

1|2
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• Sineklerin tanrısı; cocuk kitabı gibi gelebilir okurken ama sanayi cağıyla değişen insanları sembolize ediyor kitaptaki adada mahsur kalan çocuğun herbiri

Suç ve ceza ( klasiklerin babasıdır ama bence hiç bir zorlugu yok okurken. Oldukça sürükleyicidir.) morpa kültür yayınları çevirisi iyidir.

Koku / perfume ; kesinlikle okumalısın (kitaptaki koku imgesine başka anlamlar da yükle. Kokuyu bir sembol olarak düşün. Okurken kitabı anlarsın demek istediğimi)

Bilimsel şeylere merakın varsa " karanlık bir dünyada bilimin mum ışığı" mukemmel otesi olur. Tubitak yayınlarından

Biraz geliştirince kendini, machiavelli-prens i ve dante-cehennem i okumalısın

1|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 17

• nokta atışı yapabileceğin bir kitap seçmelisin sevebileceğin bir türde adım at o zaman sıkıntı yaşamazsn
    kürk mantolu masonna (aşk)
    peterpan ölmeli (polisiye)
    ikiz bedenler (gerilim)
    semerkant (biyografik)
    sevdiğin tarzda seç oku devamı gelir:)

1|1
    0|0
  • Ben de okumayanlardanım. Olasılıksız'ı ara vermeden okumuştum. Siyah beyaz seri kitaplar kendini çabuk okutuyor dediler. Ama okuyarak ne elde etmek istiyorsun? Siyah beyaz bütün serileri bitirip okumaya ısınırsın, sonra devamını okursun. Kitap okuyan arkadaşlar edin. Etkili olur.

0|1
    0|0
  • Once hangi tarz kitapları okumayı sevdiğini kesfetmn lazm mesela ben kisisel gelisim gibi kitapları çok severim bunn gibi bunn icinde e-kitap da biraz kitap oku yani wattpaat diye bir uygulama var mesela orda kurgu kitaplarını bulabilirsin sonra tarih kitabi okumayı dene bir de kisisel gelişim kitabi oku sonra en cok seni akışına birakan sevdigin kitap hangisiyse o tarz kitapları al

0|2
    0|0
  • Sevdiği türü bulması lazım önce.

0|1
    0|0
  • -icimzde bir yer- bu kitabi okumani kesinlikle oneririm cok guzel bir kitap

0|1
    0|0
  • Gunde sadece 1 sayfa okuyarak biyerden baslasin. Beyin kolay olduunu anlasin 20 gun falan oyle oyle artirsin

0|1
    0|0
  • Var. Burda söyleyemem ama herkes öğrenir. Özel ve güzel bir kitap güzel olan her şeyin eninde sonunda sıradanlaşması üzücü.

0|1
    0|0
  • İlgi alanına göre kitap seçmelisin ki, sıkılmadan okuyabilesin.

0|1
    0|0
  • Grinin elli tonunu oku zaten sonra devami gelecek

0|1
    0|0
  • Sürükleyici ve ilginç konulu kitapları oku devamında ne olacağını merak edip sürekli okumak istersin

0|1
    0|0
  • Ne tür kitaplarla ilgilendiginide yazsaydin keske :)

0|1
    0|0
  • çizgi romanla başla. eğlenceli hem.

0|1
    0|0
  • ben acıklı romanları sevmişimdir en sevdiğim roman sefiller

0|1
    0|0
  • Şeker portakalı

0|1
    0|0
  • Sefiller ile başla😃

0|1
    0|0
  • cin alinin topacı

0|1
    0|0
  • her gün 10 sayfa okumayı alışkanlık haline getir

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 13

• Taht oyunlarıyla başlayabilirsin.

0|1
    0|0
  • Sevdşği kştaplardan başlayabilir

0|1
    0|0
  • Sevdiğin ilgi duyduğun konulardaki kitaplar ile başla. Roman dan ziyade kısa hikayeler daha iyi olur

0|1
    0|0
  • Sefiller

0|1
    0|0
  • Bosver hiç bulasma asd

0|1
    0|0
  • askerde bol bol vakti olur, ben 7 kitap bitirdim. hiç kitap okumyan biri olarak,

0|1
    0|0
  • Kayıp gül

0|1
    0|0
  • hayvan çiftliği ve otomatik portakal derim

0|1
    0|0
  • ilgisini ceken ince kitaplardan baslasin

0|1
    0|0
  • Tutkulu kitaplar okumaya başlayarak