Ülkemizde Bilim Nasıl?

Sizce bilime verilen önem değer nasıl bu ülkede. Milyar dolarlara saraylar binalar yaptırıyoruz ama uzaya 75 milyon dolara sonda yollayan ve yörüngeye oturtan 4. Ülke hindistan kadar bilime değer vermiyoruz bana göre sizce nasıl?

0|1
4|11

En İyi Kız Görüşü

• ülkemizde bilim tubitakin başına hayvanat bahçesi müdürünün geçmesi ile daha iyi yönlendirilen, ülkede değer görmeyen çalışmaların yurtdışında peşinden kosulması kadar ironik bir yolda. Bknz:İlayda samilgil örneği 😏

1|4
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• Arkadaşlar ülkemizde siyaset kadar bilim konuşulsaydı emin olun bir apollo' da biz yollardık ve haklı bir gurur yaşardık. Dediğiniz gibi değer verilmiyor güzel şeylere. Gelişmeli geliştirilmeli. Ama yokki öyle birileri..

1|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 3

• Değer mi veriliyor sanki

0|3
    0|0
  • Din ile ilgili bir şey yapılırsa bunu bilim sayıyor bizim ülkemiz.

0|2
    0|0
  • Ülkede bilim mi vardı?

0|2
    0|0

Erkekler Ne Diyor 10

• Olsun bizde, 5 dakikada nasa nın tüm çalışmalarını zaman harcama ve gereksiz olduğunu söyleyen cübbeli hocalara değer veriyoruz ne gerek var milyarlarca dolar harcamaya 100 000 dolar verseniz adam zaten herşeyi söylüyor

2|1
    0|0
  • Ülkeyi bok götürüyor

0|1
    0|0
  • Özellikle toplumsal ve siyasi açıdan bilime bakınca berbat bir haldeydik. Geçmişten söz ediyorum çünkü Şu an hükümetin bilimi destekleme için yaptığı çalışmalar ve projeler gerçekten umut verici. Özellikle akademisyenleri bilimsel çalışmalar konusunda daha da teşvik etmek için devlet akademisyenlere yayınları için, projeleri vs. için ek destekler sağlıyor. Geçenlerde master yapmakta olduğum üniversitede nanoteknoloji olarak açılan bölüme atanan bir hocama sordum o da oldukça güzel şeyler anlatıyordu. Özellikle devletin Şu an verdiği bu ve bu gibi destekleri. Eskiden bu çok kısıtlıydı. Ancak şimdi daha iyi ve teşvik edici yöntemler gelişiyor.

Halen "AKP hırsızdır diyenler" lütfen bu ülkeyi terk etsinler de kendi fitne fesatlıklarını başkalarına bulaştırmasınlar.

0|0
    0|0
  • Kimin umrunda yönetenler günü kurtarma peşinde

0|1
    0|0
  • ülkede eğitim seviyesi artınca oy oranı düşüyormuş adamlar haklı saray yaptırmakta :D

0|2
    0|0
  • Çok güzel bir soru, ve cevap veren arkadaşlarıda kutluyorum.

0|1
    0|0
  • Kuran dinletilerek büyütülen ağaçlar hızlı büyüyormuş... Ama Nasa Şeyda mıydı neydi onu seçmişti :S

1|0
    0|0
  • yok denecek seviyeler de

0|0
    0|0
  • Çarşanba akşamları teke keki izle ( celal şengör, ilber ortaylı) ve gör

0|0
    0|0
  • İslamfobi ile siyasetle ugraşana kadar eğitime önem verseydiniz. Şu an bu durumda degildik.

0|0
    0|0
Yükleniyor...