Aranızda nuri bilge ceylan'ın filmlerini seven biri var mı?

Bu adam sinema kültürümde çok geniş yer tutuyor, siz neler düşünüyorsunuz.

0|0
2|3

En İyi Kız Görüşü

• Filmlerini severek izlediğim bir yönetmen. Filmleri herkese hitap etmediği için, maalesef gereken ilgiyi görememis bir yönetmen.

0|1
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

Kızlar Ne Diyor 1

• mmm, kış uykusu en sevdigimdir ama mekan görnüntü açısından çok iyi iş başarılmış. nuri bilge ceylan ın filmlerini genel olrka sevmem çünkü tarkovsky ye benzemeye çalışıyor tamam ama haltını çıkarıyor. tarkovsky yi anlamamış bile bence.

0|0
    0|0
    • sanıyorum katılamayacağım.. çünkü ona benzemeye çalıştığını hiçbir zaman hiçbir filminde ben görmedim. Uzak filminin bir sahnesinde tv de tarkovski'nin stalker filmi oynar ve filmdeki karakterler filmi manasız gözlerle izlerler. Yönetmen bana kalırsa orda bir mesaj vermektedir.
      Çok incedir,, taşradan gelen bir adam ve tüplü tv de stalker'ı izleyip ona benzemeye çalışan ona öykünen bir fotoğrafçı..

Bence yazdıklarında bir daha düşünmelisin..

• oo bunu herkes bilir de söyler de. adam kesinlikle tarkovkylik yapmaya çalışan biri. nerden çıktı bu kadar farklı bir tarz oluşturma fikri ceylanda peki? yavaşca akan olaylar ve sahneler artı sorgulama ağırlıklı yapımlar. her şeyi ile tarkoviskyilik yapmaya çalışıyor ama tabi o beyin ceylanda yok. kış uykusu mesela görüntü yönetmeni harika bir iş çıkarmış ama konu? soruyor soruyor edebiyata giriyor, felsefe yapıyor kendince ama son derece iç boş işler. fakat tarkovsky sorarken bile cevap veriyor. tarkovsky derin. ceylan ise çakmasını oynamaya çalışıyor.

Erkekler Ne Diyor 2

• Üç Maymun ve Kış Uykusunu izlemiştim... Gayet başarılıydı...

0|1
    0|0
  • Ben seviyorum. Şahane yönetmen.

0|1
    0|0
    • Arkadaşlar ben şöyle düşünüyorum bilmiyorum katılır mısınız ama ; bu adamın filmleri çok soyut ve sırf bu sebepten sevmeyeni çok ama sevenleri de az değil.. bundan belki yüz yıl sonra unutulmazlar arasına girecek bir yönetmen ki bence öyle olacaktır. KIŞ UYKUSU ve BİR ZAMANLAR ANADOLUDA FİLMLERİ diğer filmlerinden daha maliyetli ve daha uzun soluklu filmlerdir. Bu da yönetmenin sürekli yeni şeyler üretme isteğinden kaynaklanır.

Yükleniyor...