Dünyada Hiçbir Virüsün Barınamadığı Yeri Gördünüz mü?

Dünyada Hiçbir Virüsün Barınamadığı Yeri Gördünüz mü?

Hindular, Ölüleri Yakarak Küllerini Ganj Nehri'ne Dökerler!

Hinduizm İnancında Ne Olursa Olsun Ganj Nehri'nin Kirlenemeyeceği İnancı Vardır. Bu Nedenle Yıllarca Kirlilik İçin Önlem Alınmamış, Birçok Kanalizasyon Hattı ve Fabrika Atıkları Nehre Boşaltılmıştır.

Aşırı Kirlilik Yaratan Deri Sanayii İle Birlikte Nehre Her Gün Tahminen 1 Milyar Litre Lâğım Akmaktadır.

Ayrıca Hindular Hamile İken Ölen Bayanları ve Çocukların Cesetlerini Ganj Nehrine Atarlar, Ganj Nehrinde Çok Sayıda Cesetin Kıyıya Vurup Kuşlar Tarafından Parçalanarak Yendiğini Görebilirsiniz.

Hindular Bunun Kutsal Olduğunu Düşünürler.

Devlet Şimdiden Arıtma ve Engellme Çalışmaları İçin 33 Milyon Dolar Harcamışsa da Bugün Ganj, Dünyanın En Kirli Su Kütlelerinin Başında Geliyor.

Fakat Hindular Bunu Kabul Etmemekte ve Her Kutsal Ayinde Nehre Girmeyi Sürdürmektedir. Üstelik Bu Suda Yıkanmanın Yanı Sıra İçenler de Olduğundan Sarılık, Tifo Gibi Birçok Hastalık Kapılmaktadır.

Aynı Zamanda Bu Kirlilik Uzun Yıllardır Nehir Çevresinde Yaşayan Halk Üzerinde Alışılmadık Bir Etki Yaratmıştır. Halk Kutsal Olduğuna İnandığı Nehir Suyunu Günlük İşlerinde Kullanmaktadır ve Bu da Nehirin Barındırdığı Hastalıklara Karşı Zamanla Bağışıklık Kazanmalarını Sağlamıştır.

Yerel Halk Bu Yüzden Nehirin Suyunu Şifalı Kabul Etmektedir.

Ganj Nehri, Hinduizm İnancına Göre Kutsaldır. Hindular Nehri Tanrıça Ganga'nın Kişileştirilmiş Formu Olarak Kabul Ederler ve Bu Nedenle İnsanlar Nehre Taparlar. İnançlara Göre Belirli Günlerde Nehirde Yıkanmak Günahların Affedilmesi ve Tövbelerin Kabul Görmesini Sağlar. Hinduzimdeki Ölü Yakma Geleneği Nedeni İle Birçok İnsan Hindistan Gibi Büyük Bir Ülkede Binlerce Kilometre Yol Katederek Yakınlarının Küllerini Bu Nehre Serperler.

Hindu İnançlarına Göre Nehrin Suyuda Kutsaldır ve İnsanlar İçin Kurtuluş Yoludur. İnanışa Göre Bu Sudan Bir Yudum Bile İçmeden Ölmek Tamamlanmamış Bir Hayattır.

Bunun İle Birlikte Ölüm Döşeğinde Bir Hastaya Son Nefesinde Nehrin Suyundan İçirmek Cennete Gitmesinin Garantisidir. Bu Nedenle Birçok Hindu Evinde Ağzı Kapalı Kaplarda, Gerekli Zamanlarda Kullanmak İçin Sular Bulundurur. Nehrin Çevresinde Ganj Suyu Satan Birçok Satıcı Bulunmaktadır.

Hinduizm'deki Birçok Dinî Gün ve Festival Ganj'ın Kıyılarında Kutlanır, Dünyanın En Kalabalık İkinci Ülkesi Olan Hindistan'da Yapılan Bu Tür Kutlamalara Milyonlarca İnsan Katılır.

Bugüne Dek Dünya Üzerinde Toplanmış En Büyük Kalabalık 70,000,000 Kişi İle Ganj Nehri Kıyısında, Prayaga'da Toplanmıştır.

#SerKan1923

@mehcab @aerolite @Hüzün_Kovan_Kuşu @NeOlsun55insonu @_Öcüü_ @Sonra_danGurme @UntilTheGrave

@adıyook @AsetonAşkına @Asmalı-mescit @benaslındayoğumm @blackcurse @Kızılcıkk @minik_şirine @omubenmi @pizzaşığı

0|0
11|8

En İyi Kız Görüşü

• Değişik ve ilginç bir paylaşım.
    Teşekkür ederim ve devamını bekliyorum.

0|1
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

Kızlar Ne Diyor 10

• Ne garip ya. İlkellik resmen

0|1
    0|0
  • Ölüm döşeğinde ölümün garantisi gibi birşey sanırım bu sudan içmek..

0|1
    0|0
  • soruların çok güzel de neden hindistana takıldın gittin anlayamadım :D insanları cahil belli ki türkiye de bir gün böyle olmaz umarım..

0|1
    0|0
    • Çok İlgi Çekici Kültür ve Olayları Var. 😉

• geçmiş olsun. anladım peki şimdiden iyi yolculuklar dilerim o zaman :D :)

• Eyvallah Sağ Olun. :)

• Göz var nizam var /= nasıl içebiliyolar o sudan? 😖😖

0|1
    0|0
  • Midem bulandı ama sonuna kadar okudum yine ilginç bir paylaşım.

0|1
    0|0
  • Berbat bir şey ya gerçekten

0|1
    0|0
  • Kafayı siyirmis bunlar..

0|1
    0|0
  • Bu hintliler kafayı yemiş ama kendi inançları saygı duyuyorum

0|1
    0|0
  • Bu nasıl gelenek ıy olmaz olsun

0|1
    0|0
  • Kötü bir durum ama bir taraftan baktığımda ise inançlarından vazgeçmemişler.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 7

• 21 YY ve çok acı bir tablo.. hala orta çağ kafası tam gaz devam ediyor..

0|1
    0|0
  • O suya girip kendince hacı oluyorlar sözde. İğrenç. Bide içiyorlar.

0|1
    0|0
  • Bunlarında inanış yaşayış tarzı bu kimse bunları adam edemez

0|1
    0|0
  • Adamlar haklı ganj kirletilmez atılan cesetler lagimlar vs cennet iksiri aroması :D

0|1
    0|0
  • Ne güzel inanıyorlarmış.

0|1
    0|0
  • Bozuk bu hintliler

0|0
    0|0
  • Okumadım ama mantıklı bence.

0|0
    0|0
Yükleniyor...