Hiç bitmesini istemediğiniz, yazara neden bu kadar kısa yazdı diye sitem ettiğiniz kitaplar var mı?

Bazen bir kitabı bitirdikten sonra o kadar etkisinde kalıyoruz ki bittiğinde acayip üzülüyoruz. Kitap okuyanlar bunu iyi bilir. Peki siz de bu etkiyi yaratan kitaplar oldu mu?

Benim çok oldu. Ama bir tanesi var, en ağır basanı. Onu da dile getirmeyecek kadar sahiplendim:)

6|2
68|26

En İyi Kız Görüşü

• Şeker Portakalı. Bitmesini istemediğim bir kitaptı. Ve beni ağlatan ilk kitap.

2|1
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• Kücük prens kesinlikle devam etmeliydi farklı gezelerler ve farklı insanlarla karşılaşma olabilirdi :(

2|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 67

• Acikcasi harry potter ve yuzuklerin efendisi hayraniyim. Yuzuklerin efendisi zaten cok cok onceden yazilmisti ama harry potterin bittigine uzulmustum zamaninda.

1|1
    0|0
  • çok oluyor ya tam karakterlere ısınıyosun böyle tüm gün nolck diye merak içinde kalıosun tak bitio ölüm gb bişeydi ama kimse ölmedi moduna giriyorum

0|1
    0|0
  • Etkisinde kaldığın kitabı çok merak ettim, lütfen söyler misin? :) Suç ve Ceza mı yoksa? Kullanıcı adından yola çıkarak bunu düşündüm.
    Reşat Nuri Güntekin'in "Bir Kadın Düşmanı" isimli kitabı en çok etkisinde kaldığım kitaplardan biridir.
    Bende büyük etki yaratmış çok fazla kitap mevcut lakin isimlerini anımsayamadım şu anda... :)
    Bu arada, Dostoyevski'yi seviyorsun sanırım, fikrimce müthiş bir düşünür ve yazar kendileri. :)
    Goethe okumanı da tavsiye ederim.

0|1
    0|0
    • Söylesem sanki herkesin diline düşecek ve benim gözümdeki önemini kaybedecek gibi bir his var içimde. Hani herkesin dilinde dolanan şeyler önemini yitirir ya, öyle bir şey işte. Bu kitap ilk defa cansız bir varlığı ama bir o kadar da değerli olan bir varlığı kıskanmamı sağladı.

Reşat Nuri Güntekin'in Çalıkuşu kitabını okumuştum daha önce. Bahsettiğin kitabı hiç duymadım daha önce. O kitaba gelince Suç ve Ceza değil. Etkisinde kaldığım en çok sevdiğim ilk beş kitap arasında ama o değil.

Evet Dostoyevski harika bir yazar. En son okuduğum kitap da onun kitabı. Beyaz Geceler.

Tavsiyene uyacağım benim de niyetim var Geothe'yi okumaya. Özellikle Genç Wertherin Acıları.

• Judith Mcnaught'ın yazdıkları hiç bitmesin istiyorum nedense, bazılarını tekrar tekrar okduğum oluyor. Ve Leyla, kitap çok güzel acıklı bir hikayeydi devam etmesini isterdim.

0|1
    0|0
  • Uçurtma Avcısı tabi ki..
    Özellikle yaşanmış bir hikaye olması beni çok etkilemişti. Sonu beklediğim gibi bitmedi ama yine de çok güzeldi.
    Bu kadar kişi yorum paylaşmış sizde şu kitabı söylesenizde bizde okusak. Kitap okumayı sevenler adına söylüyorum bu isteğimi.. :)

1|1
    0|0
    • Uçurtma Avcısı'nı okumadan önce filmi izlediğim için kitabı bitiremedim maalesef. Ama keşke filmi izlemeden önce okusaydım diyorum çoğu zaman.

Bu kadar merak edileceğini tahmin etmiyordum açıkçası:) O kitabı okumak isteyen, okumayı hak eden ona rast gelir elbet bir gün.

• İnternetim gitti bir süre kusura bakmayın. Evet kıymetini bilirim.. Gereksiz kitapları okumaktansa beni etkileyecek kitapları okumayı ve kütüphanemde saklamayı tercih ederim. Ne demiş Franz Kafka :"Eğer okuduğumuz bir kitap bizi kafamıza vurulan bir darbe gibi sarsmıyorsa, niye okumaya zahmet edelim ki?" Çok yerinde bir söz değil mi sizce de?

• Sorun değil. Evet aynen öyle. Kafka'nın dediği gibi.

• Öyle birçok kitap var benim için. Ama en son okuduğum öyle hissettiğim kitap Kırmızı Eroin di sanırım. İpince bir kitap iki günde bitti yatarken okuyarak.. bitmeseydi keşke ^-^

1|1
    0|0
  • Günaydın gece 😔

0|1
    0|0
  • Merak ettim sen söylemezsen bene söylemiycem😒😒😒

0|1
    0|0
  • Fatih murat arsalin tüm kitaplarinda aybi duyguyu yaşıyorum.

0|1
    0|0
  • suç ve cezanın yeri bir başkadır... 22 sene önce okuduğum kitabı dün okumuş gibiyim.. :)
    Öte yandan 'Lâ' gibi şiir tadında bir kitap görmedim... Tadı damağında kalıp da tekrar tekrar okunulacak şiir tadında bir kitap..

0|1
    0|0
  • Aşk ve Gurur - Jane Austen 😍 Çabuk bitirdi yazar =/

2|1
    0|0
    • Aynen ya bitiyorum bu kitaba😊 Filmini izledim bbc 6 bölümlük dizisini izledim ama hiçbiri kitap olamaz tadı damakta kalıyor bildiğin😊 Hemen bitti sanki😊

• Şimdiden iyi okumalar o zaman :)

• Teşekkür ediyorum:)

• En son okuduğum kitap iyiydi ama adı aklıma gelmedi bir türlü.

0|1
    0|0
  • Stefan Zweig tüm kitapları...
    Ve tabi ki Laurall Hamilton'un Anita Blake serisi.

0|1
    0|0
  • Azra Kohen Fi Çi Pi kitapları çok güzeldi :)

0|2
    0|0
  • Neredeyse bir çoğunda oluyor bu bende ama biri var ki harikaydı. Ben iyi bir kızdım.

0|1
    0|0
  • Fısıltı serisi. Son kitabını yavaş yavaş okumuştum hemen bitmesin diye. Ama bitti :/

0|1
    0|0
  • stephenie meyer alaca karanlık kısa geldi

0|2
    0|0
  • Oldu çok sevdiğim yazar amin maalouf un bütün kitapları bitmesin istiyorum özellikle dogunun limanları ve afrialı leo göz Bebeklerim 😀

0|1
    0|0
  • Kafka mileneya mektuplar:) ahmet batman soguk kahve

0|1
    0|0
  • Tüm kitaplar için öyle düşünürüm ama en çok etkileyeni Alev'den Küle Eroinle Dans oldu. Hiç bitmesin istedim, hep sürsün... Sürsün ki yaşayabileyim Eylül olabileyim istedim

0|1
    0|0
  • Ejderha dövmeli kız 3lemesinde çok yaşadım bunu keşke bitmeseydi😊

0|1
    0|0
  • Kaiken..

0|1
    0|0
  • var ama en net hatırladığım SUÇ VE CEZA! ahaha aslında kısada değil oldukça uzun ama ben sonunu pek beğenmemiştim keşke devam etseydi...

0|1
    0|0
  • On Bir Dakika'nın sürmesini çok istemiştim..

0|1
    0|0
  • Böğürtlen Kışı- Sarah Jio o kadar etkilemiştiki kahramanların duygularını kahramanlarla birlikte bende yaşıyordum :))

0|1
    0|0
  • Piraye :)

0|1
    0|0
  • Ahmet ümit - beyoğlu rapsodisi
    Sarah jio- Gündüzsefası
    Bitmesin diye az az okumuştum ama bitti :( :(

0|1
    0|0
  • cok var öyle kitaplar..

0|0
    0|0
  • Kürk Mantolu Madonna da yaşamıştım bunu :)

1|1
    0|0
  • Evet oldu tabiiki 😊

0|0
    0|0
  • Kızlar Devam
    37

Erkekler Ne Diyor 25

Yükleniyor...