Sanat'a siyaset dahil mi sizin için?

Sanatçıları siyasi görüşüne göre değerlendirirmisiniz? Mesela Mustafa Ceceli. Kendisi Ak Partili, ve çoğu İnsan sırf o yüzden sevmez kendisini. Akp yandaşı değilim, Erdoğan'ı sevmem ama Mustafa Ceceli efendiliği, sesi ile bir numaradır bende. Görüşü beni ilgillendirmez. Aynı şey Ahmet Kaya içinde geçerlidir..

Sorunun altına 2 gündür full dinlediğim bir Parçayı bırakıyorum ve görüşlerinizi bekliyorum :))

0|0
9|14

En İyi Erkek Görüşü

• Ak partili olması bir sanatçıya bakışı belirlememeli.
    Burada sorun Ak partili olduğu için bir çok belediye ve devlet imkanından faydalanıp konserler vermesi ve paralar kazanmasıdır.

Eğer devletin yönetimi CHP de olsa CHP li sanatçılara bu imkanlar verilecekti.

CHP de aynısını yapardı diyerek Ak parti savunulması ise komik olur.
    Kim yaparsa yapsın kendinden olana devlet imkanlarını sunup diğerlerini kara listelere almak pek namuslu adamın yapacağı iş değildir.

0|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Sanatçı dediğin şarkılarına siyaseti karistirmamali ekmeğini yediği vatana ihanet etmemeli. Bu konuda Mustafa Ceceli'ye pek sozum yok ama ahmet kaya için şunları okuyabilirsiniz (alıntıdır)
    Yıl 1999. Almanya'nın Münih Kenti'nde 'Barış, Demokrasi ve Özgürlük Festivali' İsimli etkinlikte Abdullah Öcalan posterinin altında on binlerce pkk yanlısına (ki elde taşınan pankart ve bayraklar onu gösteriyor) bugün için öldüğü iddia edilen Ahmet Kaya konser veriyor.

“DOST APO’YU ÖZLEDİK!”

Kaya kendisini izlemeye gelen kalabalığa “Kürdüz Biz” isimli şarkısını seslendirirken “barışı özledik” sözlerini değiştirerek “o dostu özledik” ve tekrarında ise “Apo’yu özledik!” diyor.
    Şarkının sözlerini “Apo’yu özledik” şeklinde değiştirdikten sonra dinleyicilerinden zafer işaretleri ve “biji serok apo” sloganları atarak alkış alması onun 3 defa daha aynı sözlerle aynı şarkıyı tekrarlamasını sağlıyor. SANATI BİZİ İLGİLENDİRİR DİYENLERİN BU GÖRÜNTÜLERDEN VE BU ŞARKISINDAN HABERİ YOK!
    İşte o konserde ki şarkı kaydı:
    Ahmet Kaya-Almanya Konseri
    Kürdüz ölene kadar
    Vallahi biz dostu özledik
    Kürdüz ölene kadar
    Vallahi barışı özledik
    Kürdüz sonuna kadar
    Vallahi APO ’yu (Terörist başı Abdullah Öcalan) özledik
    Kürdüz sonuna kadar
    Vallahi biz dostu özledik
    Bunları okumak bile yeter ama internetten araştırırsanız bu konu hakkında daha çok bilgi edinebilirsiniz..

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 13

• Bende duman falan dinliyorum. Alakası yok sanat ve siyasetin.

0|1
    0|0
  • Onun siyasi görüşüne kurban olsun o köpekler. Adam muhafazakar, efendi ve islamci bir adam. Gayet tabii islamı yücelten partiyi destekleyecek. Desteklemeyenler utanmalı, Mustafa değil.

0|0
    0|0
    • Ayrıca Duman, Mor ve ötesi gibi gruplar ve onlarca şarkıcı oyuncu dilediği gibi hükümete saydırırken onlar için soru sorulmuyor da, devletini seven adam için mi soru soruluyor? Acayipsiniz.

• sanatçı sanatını yapsın yalıyosada gizli gizli yalasın açıktan yalamaya gerek yok. Bak Orhan Gencebaya

0|0
    0|0
  • Konu sanat ise bu yaratıcılığa bağlıdır. Her şey dahil olabilir. Mustafa Ceceli'yi sevmem pek. Siyasi görüşüyle alakalı değil.

0|0
    0|0
  • siyaset ne sanata dahıl olmalı ne de şiire edebıyata cunku kırletır sıyaset onları... ceceliyi bende severım ayrıca

0|0
    0|0
  • hayır, pop dinlemediğim için sıkıntı yok :/

0|0
    0|0
  • İnsanları inandıklarıyla değil, yaptıklarıyla yargılarım. Ceceli benim kulak zevkime hitap ediyorsa dinlerim. Ciğeri beş para etmeyip sesi on numara olan çok şarkıcı var. sesi 5 para etmeyip pırlanta gibisi de var.

0|0
    0|0
  • tabii ki sanata dahil degil
    boyle bısey soz konusu degıl
    tabii.. sanatı yalnıs bilenler icin farklı

0|0
    0|0
  • Sanatın içinde bizzat ideoloji olmasın tabi. Öyle olacaksa ya konuşma yapsın ya da köşe yazarı olsun. Ancak bunun yanında sanat toplum içindir. Mesaj sanatın üzerine çıkmadıktan sonra her sanat eserinde toplumsallık olmalıdır.

0|0
    0|0
  • Herkes menfaatçi herkes güçlüden yana hepsi korkak. Mustafa ceceliyi sevmem. Sanata , spora siyasetin karıştırılmaması lazım.. Herkes özgür ancak haksız olan babanız dahi olsa karşısında susmayın.

0|0
    0|0
  • Sanatcı yetenegini sergilerken fikirleri yüzünden eleştiremessin

0|0
    0|0
  • Mustafa akp li değilde Acunun yolundan gitmeye ugrasiyor. Bkz halicte rte ye kitap imzalatan ünlüler

0|0
    0|0
  • İsteyen istediği partiye oy verebilir başkasına göre ne?

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 8

• değildir

0|0
    0|0
  • Umrumda değil ne yaptıkları şarkıyı beğenirsem dinlerim.

0|0
    0|0
  • bugün dinledim ve bayıldım bu şarkıya:)

bir sanatçı/edebiyatçı vs vs gibi kişilerin ortaya koyduğu eserleri siyasi görüşlriyle ile değerlendirmek kadar büyük bir ahmaklık olamaz ama burası turkıye ne yazık ki..

0|0
    0|0
  • Kimseyi siyasi görüşüne göre ayirmadigim gibi bir sanatçıyi bundan dolayı ayırmam.

0|0
    0|0
  • Sanata siyaset dahil olmamalı.

0|0
    0|0
  • Bana ne ki siyasi görüşünden? Ben şarkısını dinlerim

0|0
    0|0
  • Herkes istediği partiyi tutar bunu karar vermek onlara düşmez.

0|0
    0|0
  • Kısmen mesela pkk yanlısı santciyim diye geçinen bir çok kişi var onları sevmem

0|0
    0|0
Yükleniyor...