Sizce islam dinini anlatan bir film çıksa sinemada insanlarin bakış açısı değişmezmi?

Sinema filmi yaklaşık 2 saat sürüyor ve bu film tüm dünyanın insanları tarafindan izleniliyor bir kaç ay içerisinde. Sizce böyle dinimizi en iyi şekilde anlatan bir film olsa, tüm dünya izlese, dünyaya barış gelirmi? müslümanlar çoğalır mı? Müslümanlara karşı edilen eziyet durdurulur mu?

0|0
9|20

En İyi Erkek Görüşü

• Kutsal mucizeler filmi var. Ama film yaoilinca butun dinlsri ortak noktalari Kur an dan bilimsel kanitlarila aciklanmali. Bilim ve Kur an zitmis gbi aksettiriliyor oysaki cogu yerde kesisiyor. Birsuru bilimsel teoriye kanit var Kur an da.

1|0
    0|0
    • O filmi izledikten sonrra bu soruyu sormak istedim :)

• Aynen keşke müslüman ülkeler birleşip bir şey yapsa
      Keşke kalplerimiz islam aşkı ile dolsa

• Keske insallah..

En İyi Kız Görüşü

• tek bir film ile mümkün değil ama çok iyi bir film yapılsa çok iyi olur

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 19

• Bu tür sinema filmleri Hollywood ve Hollywod-zedelerce engelleniyor.

"Cennetin Çocukları", "Baran", "Söğüt Ağacı", "Cennetin Rengi" gibi nice güzel filmler çekmiş olan Üstad Mecid Mecidi'nin; İslam'ın barış dini olduğunu isbat edecek filmi olan Hz Muhammed (2015) filmini ele alalım mesela. Oscar sansür ugulayıp İran'ın bu filmini reddetti. Peygamberle alay eden filmleri yapıyor ve yayınlıyorlar ancak Peygamberimizin çocukluk dönemiyle ilgili olan bir İran filmine tahammül edemiyorlar. Batı rejimleri böyle iki yüzlü işte. Bu yüzden İslami sinema batıda sansürlendiği için seyirci bulamıyor. Sadece Batı değil bunu yapan. NATO ve AB aşığı AKP yönetimindeki ülkemizde de durum aynı. Çünkü bahsettiğim film geçen sene 29 Aralık'ta sinemalara gelecekti. Ancak AKP bu filme sansür uyguladı, yerine Noel konulu Hristiyan filmlerini sinemalarda ve TV'lerde gösterdi.

Her neyse. İslami gayret, hamiyet ve telaşınız çok güzel. Allah bu endişe ve gayretinizi eksik etmesin hiçbir zaman.

Ve izniniz olursa -kendim altyazı hazırladığım- bir-iki film önermek isterim:

<a target="_blank" class="media-link" href="http:http://www.yenikaynak.com/elma-ve-selma.htmll="nofollow">http://www. yenikaynak. com/davul-dengi-dengine. htmlollow">http://www. yenikaynak. com/altin-ve-bakir. html

http://www. yenikaynak. com/davul-dengi-dengine. html

http://www. yenikaynak. com/elma-ve-selma. html

İyi akşamlar. Selametle.

1|0
    0|0
  • Aslında neden olmasın çokta güzel olur. Fakat bu islamiyeti anlatınca çalkalanma çok olur. İslamiyet Dini arasında mezhepler vs çok. Birşey yaparsın o derki sen müslüman değilsin bu der yaptıgın yanlış.
    Dünyadaki müslüman toplum sürekli olumsuz eleştririyor birbirlerini. Halbuki kutsal kitabımızda yazar yaradan bize şah damarımızdan daha yakındır, o herşeyi görür. Kutsal kitabımızda şükretmenin ve niyetin çok önemli olduğundan bahseder ki ibadetin önemli olduğunu bahsettiği kadar. Fakat bugün iyi bir insan ol yardımsever insan ol ama namaz kılma... büyük bir kesim seni müslümandan saymaz. Biraz uzattım ama anlaiıldığı üzere film çok ses getirecektir. Bence çekilmesi çok güzel olur. Sorun çok güzel ve kaliteli tebrik ederim

1|0
    0|0
  • Bizimkiler anlamaz öyle şeylerden , hem. türkler film çekmesini beceremez , anca neysee. . . o işi araplar felan iyi yapar savaş sahnesine kadar

1|0
    0|0
  • "Terör dini" olarak lanse edilen bir dinin filmini kimse izlemez ve yalan dolan olarak düşünür maalesef acı gerçek

1|0
    0|0
  • haddinden fazla zor

1|0
    0|0
  • Dinimizi en iyi şekilde biz mi anlatıcaz? Daha doğru şekilde yaşayamazken kimse? Asıl Müslümanlık bu değil. O yüzden dünya hakkımızda az bile düşünüyor.

1|0
    0|0
  • Değişmez islamin icindeki pislikleri ve terorizmi bitirmedikçe.

1|0
    0|0
  • Isteyen ogrenir filme gerek yok

1|0
    0|0
  • İşid video çekip çekip paylaşıyor zaten sen ne yapsan nafile

1|1
    0|0
  • Vardı bir film kanks. Benim adım Khan, adlı film izlemiştim baya etkileyiciydi kanks

1|0
    0|0
  • islam dinini anlatan film her akşam ana haber bülteninde izliyoruz zaten

1|0
    0|0
  • My Name İs Khan bence gayet iyi.

1|0
    0|0
  • Cagri filmi vardi:)

1|0
    0|0
  • My name is khan

1|0
    0|0
  • Guzel dusunce keske yapilsa sayilari cogalsa

1|0
    0|0
  • Hiç zannetmiyorum

1|0
    0|0
  • izlenmezmi ilk giden olmaya çalışırım

1|0
    0|0
  • Sene olmuş 2016 millet uzayda sigara kahve yapıyo sen bu imkanlar içerisinde islamı yaymaya çalışıyosun herkes doğruyu yanlışı biliyo, okuyo sen rahat ol

0|0
    0|0
  • Müslümanlar tecavüzle çoğalıyor... Çoktan sonu gelmeliydi

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 8

• Önemli olan bir filmde müslümanları Nasıl yansıttıkları değil önemli olan müslümanların kendilerini gerçekte Nasıl yansıttığıdır ve bir film onların bakış açısını değiştirmez. İşid gibi terör örgütleri sayesinde bir şansımız olduğunu da düşünmüyorum açıkcası

1|0
    0|0
  • gerçekleri anlatırsa islamafobi iyice yayılır tabi

1|1
    0|0
  • bir kisiye sirf musluman oldugu icin eziyet eden biri filmden etkilenir mi bilemicem ama olabilir fikrin iyimis :)

1|0
    0|0
  • bizim ülkemizde bu kadar cahil insan varken istediğin kadar islam la ilgili bilgilendirici film izlet bunların kafası hiçbir şekilde almaz

1|0
    0|0
  • Herkes bir anda inanir mi o filme anlatilan herseyin dogru oldugunu dusunurler mi sence

1|0
    0|0
    • Önemli olan herkesin inanip müslüman olması değil önemli olan bakışların değişmesi

• Bence bakis acilari degismez bir kisim filmin yalan olduguna inanir bir kisim tum dogrulara ragmen yinede dinimizi kotu gorur

• Anladim yorumun için sağol

• olumlu olur

1|0
    0|0
  • Sanmiyorum.

1|0
    0|0
  • müslümanlara eziyet mi ediliyor allah için? adam akıllı otur da düşün. asıl müslümanlar geri kalan herkese eziyet ediyor al işid de bunun bir örneği.

dur bekle şimdi ne diyeceğini biliyorum
    "onlar gerçek müslüman değil"

0|0
    0|0
Yükleniyor...