Sizce dünya sinemasının görmüş olduğu en güzel kadın oyuncu kim?

benim için: Liv Ullmann. Bergman'in kadınları arasında en önemlisi. yani Bergman sinemasının. 1960-70 li yılların İskandinav sineması. güzellik metalaştırlmazdı bu filmlerde bugünkü gibi. Liv Ulmman ın güzelliği ne ön plana çıkarılmaya çalışılır, ne de o bunun için çaba harcardı. doğaldı her haliyle. yine de onu izlediğinizde mimklerinden, davranışlarına kadar tüm sadeliği ile her şeyine aşık olabilceğiniz kadar güzel bir kadındı. Hollywood metalaştırdığı Marliyn Monroe ları ile ün yaparken,, gerçek sinemacılıkla uğraşan ve dünyanın görmüş olduğu en güzel kadın oyuncu (bana ve beni gibi düşünen yüzlerce insana göre), sinema tarihinin en önemli isimlerinden biri ile :Bergman ile güzelliği değil yeteneği ile var oluyordu sinema sanatında.
sizce dünya sinemasının görmüş olduğu en güzel kadın oyuncu kim?

aslında tam bence olurdu bundan ama bu sitede benceler hep torpille yayınlanıyor. ne gerek var dedim.

0|0
4|6

En İyi Erkek Görüşü

• Krzysztof Kieslowski'nin Dekalog film serisindeki kadınlar.
    Bir de Üç Renk film serisindeki kadınlar.
    Üç Renk serisinin en etkileyici olanı; "Üç Renk: Beyaz" olanıydı bana göre.
    Krzysztof Kieslowski ve Zbigniew Preisner ortaklığı, tarifsiz bir derinlik ve melankoli oluşturuyor bende.

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Evet ben de bu ismi duydum ilginç sima sahibi gözler çok akıllı bakıyor.

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 5

Kızlar Ne Diyor 3

• Audrey Hepburn

1|0
    0|0
  • Onuda tanirim pirlanta gibi cocuktur hahshsc. Hayvan gibi film izlerim ama karakterlerin gercek isimlerini bilmiyorum sorry

0|0
    0|0
  • Grace Kelly, Bridget Bardot, Marilyn Monroe

0|0
    0|0
Yükleniyor...