Bir kitapta kahraman kadın olursa mı dikkatinizi çeker/okuma isteği uyandırır yoksa erkekse mi?

Bir kitap bir kadının azından anlatılırsa mı güzel yoksa erkeğin ağzından anlatılırsa mı?

Yoksa benim için farketmez mi diyorsunuz?

• Kadın
    24% (8)24% (5)24% (13)Oy Ver
  • Erkek
    24% (8)14% (3)20% (11)Oy Ver
  • Farketmez
    52% (18)62% (13)56% (31)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim

1|0
11|9

En İyi Erkek Görüşü

En İyi Kız Görüşü

Erkekler Ne Diyor 8

• Erkek egemenliği bu noktada da kendisini gösteriyor. Mesela sevdiğim bir kitabın kahramanını kiz olarak düşündüğüm zaman garip hissediyorum. Erkek olmasaydı bu kadar güzel olmazdı diyorum. Erkek kahramanlara alışmışız.
    Şu an okuduğum kitap gözlemci bakış açısıyla anlatılmış. Kahraman erkek veya kadın diyemiyorum. Yazar aşk konusunu bir cinseyete bağlı işlememiş hem kadının duygularını hem erkeğin duygularını ele almış. En iyisi bu sanırım

1|0
    0|0
    • Ben erkek bakış açılı çok az roman okumuşumdur.
      Erkekler bakış açılılar daha az diye biliyordum.

• Kitabın anlattığı konu benim için daha önemlidir.
    Kadın yazar olsa daha bir okunur gibi bir düşünce sadece beyin kapasitesi gelişmemiş insanlar için geçerli bir durumdur.
    Ben hem bayan hemde erkek yazarların kitaplarını okuyorum.
    Hatta aynı konu üzerine anlatım olanları varsa daha bir ilgimi çekiyor , iki farklı cinsiyet sonuç itibari ile iki farklı bakış açısı demek.
    Buda bilgi sahibi olmak için büyük bir ( + )

0|0
    0|0
    • Siz yanlış anlamışsınız sanırım. Yazarın cinsiyetini sormuyorum. Kitabın içindeki kahramanın cinsiyetini soruyorum.

• He pardon , yine farketmez hikaye kurgu önemli :)

• bir onemi yok

0|0
    0|0
  • Karşı cins dikkat çeker genellikle ama karakterin kişiliğiyle de alakalı bir durum.

0|0
    0|0
  • küçük yaşta olan deli psikopat bi' tatlı kız tarafından anlatılsa süper beğenirdim.

0|0
    0|0
  • Fark etmez okumuyorum çünki

0|0
    0|0
  • Kitaptaki kahramanın ne yaptığı benim için daha önemli. Kitaba daha fazla bağlanıyorum o zman

0|0
    0|0
  • Öyle bir alışkanlığım yok kitap okumuyorum

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 10

• Aslında her ikisininde bakış açısının olduğu kitaplar. İki bakış açısınıda merak ederim ben :)

1|0
    0|0
  • Fark etmiyor konusundan etkilendiysem kadın da anlatsa erkek de anlatsa okurum hiç bırakmadan. Çoğunlukla kadın dilinden okudum.

0|0
    0|0
  • Guzel anlatim ve akicilik onemli

0|0
    0|0
  • Erkek merak uyandırır.

0|0
    0|0
  • Kitabın konusuna bağlı

0|0
    0|0
  • Konu sürükleyici olsun yeter