Okuduğunuz kitapları sadece 1 kez mi okudunuz/okuyorsunuz?

Benim için sadece bir kez okumak hiçbir kitap için yeterli gelmiyor. Sanki bir kere daha okursam, hiç bilmediğim bir hazine bulacakmışım gibi hissediyorum.
Bu hislerimde da genellikle yanılmıyorum.
Her seferinde tekrar tekrar okumak istiyorum ve daha elimdeki kitap bitmeden, bir sonraki roman için sabırsızlanıyorum.
Bu duyguya sahip olmamı sağlayan yazarlara, ve onların eşsiz kitaplarına sonsuz teşekkürler.

Size bu hissi uyandıran kitaplar ya da yazarlar var mı?
Okuduğunuz kitapları sadece 1 kez mi okudunuz/okuyorsunuz?

Güncellemeler:
..
...
000
,,.,

2|2
17|20

En İyi Erkek Görüşü

En İyi Kız Görüşü

• evet bazı kitapları bir kere okumak yetmiyor sanki insanın tekrar tekrar okuyası geliyor

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 19

• Aradan zaman geçmesi lazım.
    20 yaşında bir kitaptan aldığınla 25 yaşında aldıkların çok farklı oluyor.

Anna Karenina defalarca okuyabiilirm.
    Beyaz Diş defalarca okudum.
    Great Gatsby okulum gereği okudum ama yine olsa yine okurum.
    Ve bunlar gibi onlarcası

1|0
    0|0
  • Ben aynısını Simyacı'da yaptım. İki defa okudum, vakti gelince üçüncüye okuyacağım.

Mesela bir oyunu da 25 kere bitirmişliğim var :D :D

1|0
    0|0
  • kitap film beğenilenler tekrar okunur ve izlenir

1|0
    0|0
  • Roman 1 kez, akademik kitap ise 2-3 kere tekrar okurum ve ihtiyacım olduğunda raftan tekrar alıp incelerim.

1|0
    0|0
  • Sadece bir kitabı 3 kere okudum onun haricinde diğer kitapları birer defalığına okudum.

1|0
    0|0
  • Her kitap için değmez ne tür kitaplar okudun mesela en son hangi romanları okuyosun bende okurken 2. defa okurum dedigim oluyor ama o kadar cok roman var ki 2. defa zaman kaybı olur

1|0
    0|0
  • KItaplar guzelse, tekrar okurum ama kesinlikle 3 ay olmali arasinda..

1|0
    0|0
  • Evet

1|0
    0|0
  • 1 defa okunacak kitaplar var ömrünün sonuna kadar başucu yapabileceğin kitaplar var

1|0
    0|0
  • türlerin kökeni, darwin ve sonrası, faust, olasılıksız

1|0
    0|0
  • 15 - 20 kere okuyorum

1|0
    0|0
  • Ben surekli devinim yapiyorum

1|0
    0|0
  • hiç 2. kez okuma ihtiyacı duymadım

1|0
    0|0
  • İki üç kere okuduğum çok kitap oldu

1|0
    0|0
  • Okumuyorum böyle bir derdim olmuyo

1|0
    0|0
  • Uykucu anlasildi senin olayin :) romanlari tekrar okumam ama tarih kitaplarini 2ciye okurum

1|0
    0|0
  • iki defa okumak iyidir anlayamadıığın fark etmediğin es gectiğin yerleride ikincide bulursun..

1|0
    0|0
  • beğendiğim sevdiğim beni etkileyen kitapları defalarca okuduğum oluyor.

1|0
    0|0
  • 1 kere bazen yarıda bırakırım :)

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 16

• Çok beğendiğim bir kitapsa sonunu bile bile yine yeniden okuyorum. Gerçekten de ikinci okuyuşumda daha da farklı şeyler hissediyorum/ anlıyorum. Keşke bitmese diye yalvarmalara ya da diğeri ne zaman çıkacak nasıl olacak diye kıvranmalara başlamam da cabası :)

1|0
    0|0
  • Akademi kitaplarımsa tekrar tekrar açar okurum; romansa aradan en az bir yıl geçmeli; şiir kitaplarım şarap içtigim günleri sayar; yeraltı edebi kaynaklarım ise kitaplığımın en üst raflarındadır (canım sıkıldı mı açar, istedigim bir sayfasından başlarım okumaya)

1|0
    0|0
  • Okuduğum kitabı bir daha okumam, ayrıldığım kişiye tekrar dönmem, izlediğim filmi bidaha izlemem.

2|0
    0|0
  • Kitaba göre değişir. Ben çok az kitabı iki kere okudum..

1|0
    0|0
  • Arada tekrar okuduğum kitaplar var Peçorin kahraman mesela hep hüzün bırakır kalbimde.

1|0
    0|0
  • Iki kez okudugum olmustur

1|0
    0|0
  • sadece olasılıksız adlı kitabı iki kere okudum onun dışında başka hiçbir kitabı iki kere okumadım, okumak da istemem, bu ünvan sadece o kitaba ait olsun istiyorum ^^

1|0
    0|0
  • birden fazla okuduklarımda var

1|0
    0|0
  • Çalıkuşu- bu kitabı defalarca okudum ve hala okumakdan bıkmadım her seferinde ayrı bir sevda...

1|0
    0|0
  • Okuma yazma bilmiyorum

1|1
    0|0
  • Bazi kitaplarimi birkac sene arayla okurum her okudugumda farkli anlam cikaririm

1|0
    0|0
  • Eskiden 2 3 kere okurdum

1|0
    0|0
  • Şu ana kadar okuduğum tum kitaplari tekrar tekrar okudum

1|0
    0|0
  • bir kez okudum

1|0
    0|0
  • Defalarca okurum