Biz neden dünyada varız?

hergün düşünüyorum da biz neden dünyada varız bir sabah oluyor hemen akşam oluyor sonra bakmışsın 50 yasına gelip yaşlanmışsın bunları düşündükçe her anımız bir yalanmış gibi geliyor sizce neden

0|0
2|5

En İyi Erkek Görüşü

• İlk önce amacın tanrıya hızmet oldugunu dusundum ama sonrasında kıtaplarda yazan tanrının varlıgı ınandırıcı gelmemeye basladı, Kuranı iki kez, incili de 1 kez okudum. Kıtaplardakının dogruyu yansıttıgını dusunmuyorum ama bır Tanrının varlıgına ınanıyorum. Burda su tarz yorumlar vardı mesela, dıne ınanmıo onune gelene verır, yatar kalkar, kızlık onemlı degıl onun ıcın. Hey dostum sız nerde yasıyorsunuz :D aynı antıgı turıstler ıcın de dusunuyolar, bunlar gevur, sevısır falan.
    Kucuklugumden berı aynı soruyu ben de kendıme sorarım, sen de buna devam et!
    Suanda amacım kendıme, topluma yararlı bır bırey olmak. Kendıme yapılmasını ıstemedıgım seylerı de baskasına yapıyorum. Bır de sunu soylıım, dıne ınanan ınsanların da tarafıma yaptıgı baskıları hos karsılamıyorum, sadece muslumanlar ıcın degıl, hrıstıyanlar da bunu yapıyor. Ulkemızde bırsuru mısyoner var. Ben onlara saygı duyuyosam onlar da benım gorusume saygı duymalı. herkesin hayatına kimse karışamaz dııp sonlandırıyorum.
    Her anın sana nede yalan geldıgını anlayamadım, arkana donup baktıgında (kı yasın buyudukce daha ıyı anlarsın bunu bence) guzel anıların, guzel yasanmısların olması ınsanı mutlu edıyor. örn:Ne kadar da zengın olsan, bu hayatı paylasacak bırı olmadıgı surece (sevgılı arkadas vs), bır anlam ıfade etmıyor!

1|0
    0|0
    • teşekkür ederim bilgileriniz için

En İyi Kız Görüşü

• imtihan için dünyadayız.

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 4

• İnsanlar uykudadır, öldükleri zaman uyanırlar. [Aclûnî]

“Size kalsa, dünyada kaç yıl kaldınız?” Onlar, “Bir gün, ya da bir günden daha az bir süre kaldık. Hesap tutanlara sor” derler. MU'MİNUN-113

Ben, cinleri ve insanları sadece bana ibadet etsinler diye yarattım. Zâriyât / 56

Bu dünya hayatı ancak bir eğlence ve oyundan ibarettir. Ahiret yurduna gelince, işte gerçek hayat odur. Keşke bilselerdi ! ANKEBUT-64

Elbette, en bahtiyar odur ki, dünya için âhireti unutmasın, âhiretini dünyaya feda etmesin, hayat-ı ebediyesini hayat-ı dünyeviye için bozmasın, mâlâyâni şeylerle ömrünü telef etmesin, kendini misafir telâkki edip misafirhane sahibinin emirlerine göre hareket etsin, selâmetle kabir kapısını açıp saadet-i ebediyeye girsin.

1|0
    0|0
  • Haz için

1|1
    0|0
  • Dünya yalan gerçek olan ölümden sonra

1|0
    0|0
  • Allah i tanımak için ve ona ibadet etmek icin varız.. Bunu bilmediginde, bom boş yasarsin.

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

• Sen gizlene bil diye. :)

0|0
    0|0
Yükleniyor...