Dünyanın En Büyük Uçak Mezarlığı'nı Gördünüz mü?

Dünyanın En Büyük Uçak Mezarlığı'nı Gördünüz mü?
Merkezde, THY Tarafından 1985 Yılında Hurdaya Ayrılan Boeing 707-321B Tipi “Başak” Adlı Uçak Kaderini Bekliyor.

49 Yıllık Başak Adlı Uçağa Temizleme Aracı Çarpmış ve Arka Kapı Hasar Görmüştü. Uçağa Takılmak İstenilen Kapı Uyum Sağlamayınca ‘Başak’ Seferden Çekilmişti.

1965 Üretimli Boeing 707-321B Tipi Başak Adlı Uçak İlk Olarak Pan Firması Adına Uçuşlara Başladı. 1978 Yılında İse THY’ye Kiralanarak TC-JBS Kuyruk Tescili Aldı. Uçak 1985 Yılına Kadar THY Filosunda Uçtu. 1985 Yılında İse Hurdaya Ayrılıp, Uçak Gemiyle ABD’ye götürüldü.

abd’nin Arizona Eyaletindeki Tucson Kentinde 10 km karelik Devasa Bir Alanda, Çöl Güneşinin Altında Sıra Sıra Dizili Askeri Uçaklar, Uçsuz Bucaksız Kargo Uçakları, Bombardıman Uçakları, Herkül, F-14 ve Tomcat Savaş Uçaklarından Oluşan Dünyanın En Büyük Uçak Mezarlığı Olarak Bilinen Bölgede Tam 4400 Tane Uçak Cesedi Var..

#SerKan1923

@mehcab @aerolite @Hüzün_Kovan_Kuşu @NeOlsun55insonu @Sonra_danGurme @UntilTheGrave

@adıyook @AsetonAşkına @Asmalı-mescit @benaslındayoğumm @Kızılcıkk @minik_şirine @omubenmi @pizzaşığı @RenkliRuya

0|0
8|6

En İyi Kız Görüşü

En İyi Erkek Görüşü

• Bu alanda Ne tactical oyunlar oynanır yaw, ne dersin.. bu arada paintboll, airsoft falan biliyor musun serkan.

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 7

• İlginçmiş

0|1
    0|0
  • görmüş oldum

0|1
    0|0
  • Vay canına

0|1
    0|0
  • Aaa gerçekten müthiş gözüküyorlar orayı ziyaret edebilmeyi isterdim tabi edilebiliyorsa

0|1
    0|0
  • Çok güzel görünüyor. 😃

0|0
    0|0
  • Güzel gözüküyorlar, oraya gitmeyi isterdim.

0|0
    0|0
  • İlginç.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 5

• Onları onarıp onarıp bizim gibi ülkelere gazlıyorlar işte..

0|1
    0|0
  • Görmüştüm kanks

0|1
    0|0
  • Bunu görmüştüm ama uçakların arızalı olduğunu bilmiyordum.

0|1
    0|0
  • Yakın olsaydı bir tane alır restoran açardık

0|1
    0|0
  • kaç milyar dolarlık mal var Ian orda :D

0|1
    0|0
Yükleniyor...