San Kabilesi (Vahşi Hayvanları Evcilleştiren Tek Kabile)'ni Duydunuz mu?

San Kabilesi (Vahşi Hayvanları Evcilleştiren Tek Kabile)'ni Duydunuz mu?
Namibya'da Yaşayan Naankuse Bölgesindeki San Kabilesinin Yerlileri Vahşi Hayvanları Eğitmeyi Başarmış. Yavruyken Buldukları Bir Çitayı Evcil Bir Kediye Çeviren Kabile, Ava Bu Çitayla Gidiyor. Ellerinde Zehirli Oklar ve Yanlarında Çitalarıyla Çıktıkları Avlardan Daima Elleri Dolu Geliyor. Okladıkları Yabani Hayvanları Çitalar Yakalıyor. Doğaya Büyük Bir Saygı Duyan San İnsanları, Karınlarını Doyuracak Kadar Av Yapıyor. Bir Hayvanı Avladıklarında Kesinlikle Başka Bir Av Yapmıyor.

Not: San kabilesinin Aslan, Sırtlan Gergedan Gibi Hayvanları Evcilleştirip Avlarında Kullandıkları Bilinmektedir.

#SerKan1923

@mehcab @aerolite @Hüzün_Kovan_Kuşu @NeOlsun55insonu @Sonra_danGurme @UntilTheGrave

@adıyook @AsetonAşkına @Asmalı-mescit @benaslındayoğumm @Kızılcıkk @minik_şirine @omubenmi @pizzaşığı @RenkliRuya

1|0
9|6

En İyi Kız Görüşü

En İyi Erkek Görüşü

• İstanbuldaki hayvanları da eğitseler çok iyi olacak.
    San kabile reisini istanbula belediye başkanımı yapsak acaba..

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 8

• Guzel bilgi, tesekkurler

0|1
    0|0
  • Duymadım geçen tvda bişi seyretmiştim sirk hayvanlarıyla ilgili bir tanesi bakıcısına karşı geliyo bir değer aslan ona katılıyo bakıcıya saldırıyolardı

0|1
    0|0
    • Onlar bakıcıya, bakıcı file, sonra hepsi maymuna..😊😁😄😂😆

• Haklısın o daha da zor..

• @alemimben 😄teşekür ederim

• Çok ilginç

0|1
    0|0
  • Bu kabileye şapka çıkartılır

0|1
    0|0
  • ben duymadım bilgi için teşekkürler

0|1
    0|0
  • ilginç

0|1
    0|0
  • Aslanları falan kocaman hayvanları eğitiyolar 😱😱

0|0
    0|0
  • Hayır duymamıştım, sayende öğrenmiş oldum.
    Teşekkürler.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 5

• Bizde de öyle ayı ve kurtu ehlileştiren çok insan var..

0|2
    0|0
  • Eğer belgesel izliyorsanız ayı, aslan , leopar vs. gibi vahşi hayvanları yavruyken alıp eğitenler olduğunu görürsünüz. Hatta videonun birinde bir araştırmacı 10 yıl önce kafesten kurtardığı yavru aslanı yeni alanında ziyarete gidiyodu aslan adamı sanki kediymiş gibi karşıladı annesi babasıymış gibi davranmışdı. Hayvanlarda kendisine iyilik yapanı unutmuyolar.

0|1
    0|0
  • Avda köpek kullanmaktan çok daha iyidir. Şu dördüncü fotoğraftaki adamın köprücük kemiği de ne garip öyle. Gözüme takıldı, yay biçiminde sanki.

0|1
    0|0
  • Asırlardan gelen tecrübe ola bilir...

0|1
    0|0
  • Hayvanları sevip sayarsanız onlar da karşılığını muhakkak vereceklerdir.

0|0
    0|0
Yükleniyor...