Fizikçi var mı aramızda?

Aramızda fizikçi varmı? Varsa birsey sormak istiyorum 😊
Yerçekimsiz bir ortam oluşturmak için, kapalı bir alanın içindeki havayı boşaltmak yeterlimidir?

0|1
6|3

En İyi Erkek Görüşü

• hayır yer çekimi havadan bağımsızdır eğer havasız ortamda yerçekimi kaybolsaydı uzayda hiç bir gezegen güneşinin yani yıldırıznın etrafında dönmez savrulur giderdi.

1|0
    0|0
    • Anladım👍 çok iyi açıklamışsınız teşekkürler :)
      Fizikçimisiniz? burada yorum yapanların çoğu hiçbirşey bıimesede bilim adamı gibi konuşuyorlar ya sinir oluyorum😁
      Birde bişey daha sorucsktım :D yerçekimsiz ortam yapmak için kapalı bir alana hercekiminden daha fazla basınçtı sanırım verilebiliyormuş

• havayı boşaltmakla yer çekimi yok olmaz ki sallamış resmen :D

• Ya hayır o başka şeylerde söyledi de ben anlamadım 😂😂 hiç bile anlamadım, anlatamadımda

Erkekler Ne Diyor 2

• Değildir. Ortam da ki havadan cismin etrafın daki statik havanın daha hafif olması gerekir.

1|0
    0|0
    • anlamadım, açıklarmısn?

• Yani havasız ortam atmosfer ortamından hafif değildir. Ancak helyum gibi bazı hafif elementler atmosferik yer çekiminden daha hafif olabilir.(Yalnız o Eig verdiğiniz arkadaş yanılıyor olayı yanlış anlatmış size). O hal de yer çekimsiz ortam oluşturmak için atmosferik (Atmosferik diyoruz çünkü düünyamız da yerçekiminden hafif katı element bulunamadığından) yerçekiminden hafif bir elementle bir cismin etrafın da statik bir aura oluşturup (Buna balonumsu çember de diyebilirsin ) yerçekiminden izole edebilirsin.

• Yaratiriz :)

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 6

• Yerçekimsiz ortam havadan çok nesnenin ivmesiyle ilgili. G ye yani yerçekimine eşit ivmeylee iniş yaparsanız kısa süreli Yerçekimsiz ordam elde etmiş olursunuz aslında. Buna örnek olarak bazı eğitim alanlarında rusyada bir okulda da vardı, eğitimciler uçakla çıkabileceği kadar yükseğe çıkıyor daha sonra bir anda aşağı bırakıyor. İvmesi bir süre yerçekiminkinden büyük olduğu için yerçekimsiz bir ortam oluşuyor. Ama yabi sonradan uçak düzelip doğrusal gitmeye başlıyor herşey düzeliyor falan.. :) ^-^

1|0
    0|0
    • o yöntemi biliyorum , yaklaşık 10dk sürüyor :) ama açıklamayı tek tek yaptığınız için teşekkürler

• Fitness yapiyorum

0|0
    0|0
  • hayır tabıkı yeterlı değildir;)

0|0
    0|0
    • ahh canım yaa çok teşekkür ederım <3
      keşke sende netten bıraz araştırsaydın , yercekımını ;)
      ama ınternetı söyleyerek ufkumu açtın:D , harcanıyorsun sen :( :'(

• tatlım-canım ne ya? çok samimietszsin

• Yetmez

0|0
    0|0
  • Fizigim iyidir 90-60-90 ne oldu sor bakalim?

0|0
    0|0
  • Hayır tabiki

0|0
    0|0
Yükleniyor...