Kaka kelimesinin anlamını, karafatma anlamını, anladiy sam arap olim bizim dilimize nasıl geldiğini biliyormusunuz?

Yahudilerin islama ve müslümanlara verdiği zarar saymakla bitmez, geçen gün arkadaşım 3-4 isim söyledi bunların yahudiler tarafından üretilip müslümanların diline pelesenk edildiğini söyledi, bunları kullanmamaya dikkat edelim diye

Kara Fatma (Hz Fatıma r. a tesettürü için, malum bir böceğede verilen isim)

Kaka ( Ka'kâ r. a. hazretlerine duydukları öfkeden dolayı yahudiler çocuklarını lavaboya götürürken, yapılan pis işlerinde hep kaka lafını kullanmaya özen göstermeleri)

Anladıysam Arap olayım (Efendimize ve onun milletine hakaret etmek için uyduruldu)

Malesef milletimizin dilinden bu sözler eksik olmuyor, bir çoğumuz bu kelimeleri bilinçsiz kullanıyoruz bu konuda söylemek istediklerinz varmı?

0|0
1|2

Kızlar Ne Diyor 1

• ŞARKILARDAKİ KÜFÜR SÖZLER:
    1-Kahpe kader
    2-secde ettim taparcasına
    3-Bir sana taptım bir de Tanrıya
    4-Madem unutacaktın beni neden yarattın
    5-Kuluna kul oldum severek taptım
    6-Alıştım kaderin zulmüne artık
    7-Rabbim adaletin bu kadar mı?
    85- Kasten “Lâ havle ve lâ kuvvet” demek küfür alametidir. Çünkü Bu Allah’ın kudretini inkâr anlamına gelir. Doğrusu “Lâ havle ve lâ kuvvete illâ billâh” demektir ki “Allah’tan başkasında kuvvet ve haretket ettirme gücü yoktur.” demektir.

0|1
    0|0
    • "Darısı Başın (m) a" sözü (inanış) Şirk içermektedir.
      İslam öncesinde bereket, rızık, talih, kader ; gayb yegane yaratıcı ve hukum koyucu olan Allah’tan (c. c.) değil de, böyle batıl inançlar ürünü çeşitli tanrılardan olduğuna inanılıyordu.

• Kızmayın saka yapiyorum. Haklısınız.

• Bu konuda da bilgi sahibi yaptığınız için teşekkür ederiz.

Erkekler Ne Diyor 2

• Bunları bir kere daha duydum ama doğruluk paylarını bilmiyorum. Birde kafamı karıştıran şey az da değil yüzyıllardır bu kelimelerin dilimize yerleşmiş olması. Hiç kimse mi bu kelimelerin kökenlerini araştırmamış? Yoksa Osmanlı döneminde yahudilere önemli mevkiler verildiği için bu kelimelerin girişinde onların da payı mı var? Cevap bunların hepsi olabilir.

0|1
    0|0
    • Yani şu kaka muhabbeti ben biraz araştırdım doğruluk payı var fakat insanlar bazı konuları geçmişe dönük bu kadar rahat araştırma imkanları olmadığı içindir diye dusunuyorum

• sana daha yakın bir örnek veriym. Gerçi kelimelerle ilgisi yok bunun ama insanların diğerleriyle alay etmek için neler yaptığına örnek olabilir. İlkokuldayken bayramlarda uygun adım yürüyüş yapılırdı. Üst sınıflardan iki kişi bize bayramda yürürken sol p. venkler diyeceksiniz dedi. Eve gittim yaşım daha 8 9 felan babama bunun anlamı ne dedim bir şamar yemişdim :D Sonra ne demek olduğunu anlattı tabi. Senin dediğin örneklerde o dönemlerde yaşamış insanların bu tarz kelimelerin böyle anlamlara çekileceğini bilmemesi de ilginç geldi bana.

• Buna ilaveten, mekke'de umumi olarak bir arada bulunan tuvaletlerin genel ismine de ebu cehil isminin verildigini birçok kisi bilmiyordur. Hatirlatmak istedim -.-

0|1
    0|0
Yükleniyor...