Genel kültür ve bilgimi geliştirmek istiyorum nasıl ve nerden başlamalıyım?

Bu konu hakkında tavsiyeleriniz nelerdir. Teşekkürler şimdiden..

0|1
5|14

En İyi Erkek Görüşü

• gazeteleri köşe yazılarını takip et

0|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• İngiliz dili ve edebiyatı okuyarak :)
    Genel kültür, her anlamda kültürel aktivite yapmakla artırılır arkadaşım, yeni şehirler gezmerek, her yaştan insanla konuşarak, tecrübelerini dinleyerek, bol film izleyerek, evinde varsa boş zamanında alıp eline bir ansiklopedi, beğendiğin yerleri forumda paylaşarak, alıp bir harita hangi ülke nerdeymiş, bu ülkelerin geçim kaynağı neymiş, dini neymiş araştırarak, facebook başında oturmayarak, twitterda ntv, ntvmsncb, cnn gibi haber kanallarını takip ederek, çevrene daha dikkatli bakarak.. daha sayıyım mı?
    Birazda yaş ve tecrübe konusu görüp geçirmek ile ilgili. Nerede farklı bir insan var kaçırma yani iyi bir çevre edin farklı düşüncelerden arkadaşlar çok okuyan, çok gezen, teknoloji bağımlısı gibi bunlarla sohbet et bolca şey katacaktır sana.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 13

• Bilim teknik dergileri Atlas'lar Vikipedi sitesi telefondan bilgi yarışması oyunu her türlü kitap okumak yardımcı olur..

0|0
    0|0
  • Bol bol kitap okuyabilirsin. Bilim ve tarih dergileri de okunabilir. Ayrıca belgesel de izleyebilirsin. Bunlar yararlı olacaktır.

0|0
    0|0
  • Öncelikle kitap okumaya ağırlık vermelisin. Ama tek düze kitaplar yerine gelişimine fayda sağlayacağını düşündüğün kitaplardan başlamalısın. Bunun dışında görsel ve yazılı basını da takip edersen olur bu iş..

Sosyal ağları unutma..

0|0
    0|0
  • Genel kültürünü geliştirmek istemeyi bırak.. Olay da teknikte basit; bir şey aklına takılır, merak edersin, sorar ya da araştırırsın. Ne kadar çok şeyi merak edersen o kadar gelişirsin, ben zeki olayım, kültürlü olayım hevesiyle olmaz bu iş...

0|0
    0|0
  • Kitap oku film izle begelsel izle bide benim fikrim gazetelerdende degisik genel kültür bilgileri alabilirsin

0|0
    0|0
  • Günlük haberleri ve gazeteleri takip etmen lazım.

0|0
    0|0
  • bunlar zart diye olacak işler değil genel kültür için açık ve net her konuya merak olmalı ve bir süreç içerisinde merak edilen konulara baştan sonra göz atmalı.

0|0
    0|0
  • Oku sadece oku. Kitap gazete dergi ne bulursan bul oku. Bu yeter.

0|0
    0|0
  • Bunla ilgili nette bir sürü bilgi yarışması tarzında soru cevaplayabileceğin siteler var onlardan baya bir faydalanabilirsin ya da bir kitapçıdan kitap alabilirsin.

0|0
    0|0
  • kitap ve belgesel

0|0
    0|0
  • Oku oku daha çok oku

0|0
    0|0
  • Kanka google açmaya sor

0|0
    0|0
  • benimle çıkmaya başla en az 3 - 4 saat entelleküel sohbet garantim var. yapmazsam namerdim.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 4

• Gir bir online kitap alışverişi olan yere kitapları incele ve okumaya başla, klasikleri ve türk klasiklerini oku. Ama bana sıkıcı gelir dersen modern klasiklerden başlayabilirsin. Onedio, evrimağacı gibi sitelerde takıl. Gezi bloglarını, tarih ve kitap bloglarını incele. Kendine bir hedef koyup yap o zaman devamı geliyor. Belgesel izleyebilirsin cosmos gibi bir belgeselden başlayabilirsin en başından anlatır.

0|1
    0|0
  • kitap okuyun. zira bu bizim insanımız için zor herkesin evde kitaplıgı vardır ama sorsan hiç okumamıştır sıkıntı orda..

0|0
    0|0
  • kitaplarla

0|0
    0|0
  • Genel kültür soruları coz

0|0
    0|0
Yükleniyor...