Acıbadem kurabiyesi ile ilgili problemim var, fikir verir misiniz?

Ya bu kurabiye piştikten sonra yada pişme esnasında çatlamıyor mu? pPastanelerde öyle oluyor.. Ben yaptım dümdüz oldu, sırrı mı var onun ya?

0|0
5|6

En İyi Erkek Görüşü

• tam benlikbi soru..

1 kg toz fındık.

1600 gr toz şeker.

750 gr yumurta beyazı.

iyice karıştır...

çok kısık ateşte 40 dakka kavur.

sonra 5 damla limon sık. soğumaya bırak.

daha sonra düylü torbayla dök...

135 derecede pişir..

yapamayacağınızı bildiğim halde verdim tarifi. herkes yapamaz bunu.

ben ömrümü verdim ömrümü...

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 5

• sen ne hamarat kızmışsın yaaa, o sadece pastanade yetişen bir bitki zannediyordum

0|0
    0|0
    • yok allah için mutfakta harikalar yaratırım da belli ki bunun için haftalarca deney yapçam =)

• ===> www.g o o g l e.com/search/acıbadem kurabiyesi tarifi/enter

1|0
    0|0
    • İlle uğraştırıcan meybi. Düzgün linkle dfghgfdfgh

• link

..

"Burda bademleri biraz hamura bastırmakta fayda var. Fırında kabarması ve çatlaması için iyi bir sonuç veriyor..."

demek ki neymiş? biraz araştırmacı ruhlu olmak gerekiyomuş.

• bir inat uğruna son linke kadar herseyi okudun dimi =) neyse sağol, istemeden de olsa yardım etmiş bulundun =)

• adam ömrümü verdim olmuyor diyor bence gidip pastaneden almak en mantıklısı ozaman : )

0|0
    0|0
  • nickin güzel cevap :)

1|0
    0|0
  • Çoğu kadın için internet yemek tariflerinden ibarettir

0|0
    0|1

Kızlar Ne Diyor 5

• yyaaa sen getir ben yerimmm:))sorun yok onda

0|0
    0|0
  • o evde de mi oluyormuş?

tarif ver de çatlamasa da nasiplenelim :D

0|0
    0|0
    • 150gr bademi robotta çek un haline getir.. sonra 3 yumurta akını beyazlaşıncaya kadar çırp, üzerine yarım su bardağı şeker, 1 kaşık un ve çektiğin bademi ekle çırpmaya devam et.. hamurun olduğundan emin olunca kaşıkla, yağlı kağıt serili tepsiye koymaya başla. bu tarifle 10 tane çıktı.. ha bir de 140 derecede ısıtmış ol fırını.. uzman arkadaşımız en üstte daha güzel tarif vermiş, bu idare eden cinsten =)

• tamm canım emeğine sağlık yazmışsın :) uygun bir fırsatta deneyecğm :))

• Allah yardımcın olsun canım =) fırında uzun süre tutma bir de, onu eklemeyi de unutmuşum =)

• ben sadece yerim

0|1
    0|0
  • tat guzelse sorun yok demektir ya

0|0
    0|0
  • üzerine koyduğun bademleri hamurun içine doğru bastır...tarifini verirsen ölçüleri söyleyebilirim...

0|0
    0|0
    • bademi un haline getirdim, yumurta akıı beyazlaşıncaya kadar çırptım, kas yaptım =) içine az bir un, şeker ve un haline gelmiş bademi döktüm ve kas yapmaya devam ettim =) tam istediğim kıvama ulaşınca da önceden 140 derecede ısıttığım fırına attım.. dümdüz oldu =)

Yükleniyor...