Günümüz filmleri vs eski filmler?

Yeni nesil film ve dizilerde kurgu ve animasyonlar cok etkileyici olmakla beraber konu derinliği ve psikolojik özellikler gittikçe azalıyor. Sizce neden? Örneğin "Pacific Rim" "Pixels" "Star wars" animasyon efektler ve aksıyon olarak kusursuzlar ama konu bütünlüğü olarak hiç birini beğenmedim mesela. Hiç biri 80ler 90larin efsanelerini geçemiyor. Acaba insanların görsel beğenisi içerik ve psikolojik etkilerden daha on plana çıktığı icin midir?

0|0
1|4

En İyi Erkek Görüşü

• Öncelikle evet tam olarak olarak son cümlede dedigin sebep hocam. Cevap bu.
    Maddi beklentiler manevi beklentilerin üzerine cikmis durumda.
    Bir de dipnot eklemek istiyorum senin sorun da benim sorum da (ben şiirle ilgili sordum) ayni kategoride ve sorularimiz 2 şer yanit almislar. Cinsellik ve nasilim sorusu olsaydi tabiki 50-60 yanit alirlardi. Yani anlayacagin biz dogru sorularla yanlis yerdeyiz :-)

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 3

• Özellikle 2007-2008 yıllarındaki Hollywood'daki büyük yönetmen grevlerinden sonra sinema sektörü baya bir sekteye uğradı. O zamanı hatırlayanlar var mı bilmiyorum o senelerde Hollywood'daki bir çok senaryo yazarı, yönetmen greve gitmişti. Bu da Hollywood'un verimliliğini baya düşürmüştü. 2008 yılından önce her sene en az 5 çok iyi yapım çıkıyordu, bu sayı şimdi bir ikilerde.
    O yıllardaki grevlerden sonra yönetmenlerin, senaryo yazarlarının, oyuncuların çoğunluğu dizi sektörüne kaydı. Yapımcılar için de diziler şu anda çok karlı işler. İnsanların çoğu da zaten sinemadan dizilere kaydı. Hal böyle olunca eskisi gibi iyi yapımlar nadir çıkıyor artık. Diziler revaçta.

1|0
    0|0
  • İnsanların değiştiğine en büyük örnek bu işte.

0|0
    0|0
  • psikolojik filmlerde var aslında. sen de demek ki animasyon ve efektli filmleri çok izliyorsun :)) ondan dolayı psikolojik filmlerin farkında değilsin sanırım :)

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

• Mad max öyleydi sırf tom hardy için izlemiştim. Konunun bütünlüğünden uzaklaşıcagını biliyordum

0|0
    0|0
Yükleniyor...