Sizce , Osmanlı İmparatorlugunun en başarılı padişahı hangisidir?

Osmanlı'nin en başarılı yıllarını gecirmesini saglayan padisah sizce hangi padisah dönemidir
Bazıları en genis sinirlara ulasmamizi saglamis, bazilari İstanbul'u fethetmis , bazilari Akdeniz'i Türk gölü haline getirmistir vs ve peki sizce hangisi Turk Tarihine en cok katkiyi saglamistir?
Bunlarin disanda eklemek istedikleriniz varsa gorusleriniz bekliyorum.

• Fatih Sultan Mehmet
    43% (6)67% (12)56% (18)Oy Ver
  • Kanuni Sultan Suleyman
    36% (5)11% (2)22% (7)Oy Ver
  • Yavuz Sultan Selim
    7% (1)11% (2)9% (3)Oy Ver
  • Yıldırım (II.) Beyazid
    0% (0)0% (0)0% (0)Oy Ver
  • Sultan Abdulaziz
    0% (0)0% (0)0% (0)Oy Ver
  • II. Abdulhamid
    7% (1)11% (2)9% (3)Oy Ver
  • Genc Osman
    7% (1)0% (0)4% (1)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim
Güncellemeler:
Yanlışlıkla Yildirim Beyazid'e 2. Yazmisim , Yıldırım Beyazid 1. Beyaziddir arkadaslar.

0|0
1|7

En İyi Kız Görüşü

En İyi Erkek Görüşü

• II. Abdulhamid
    Tarihi pek bilmeyenler ya da sadece üc bes tane ismi ve önemli olayi bilenler icin cok uzak bir isimdir bu büyük padisah.
    Ama biraz merak edip okuyabilirsek, ne kadar zor bir zamanda görev aldigini ve ne kadar hayati isler basardigini görürüz.
    Fatihin istanbulu almasi, kanuninin topraklari en genis alan yaymasi falan elbette büyük islerdir.
    Ama bence gercek liderlik, zor zamanlarda ortaya cikar. Ulu önder Atatürk gibi...
    Iste II. Abdulhamid de böyle biridir...

0|0
    0|0
    • Evet katiliyorum. Eger ki Abdulhamid olmasaydı, batılı devletleri o kadar oyalamasaydi , bu devletler Osmanliya coktaaan girmisti. Gerçekten cok zeki bir padisahmis ama kendi sanssizligi su ki Osmanlı'nin en kotu zamanina denk geldi. Bizim icin o zaman da gelmesi iyi oldu ama ben kendimi bu büyük Sultanin yerine koyuyorum , hakkaten çok üzülürdum niye en şaşalı donemde devleti idare etmedim diye

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlardan En İyi Görüş seçilmiş!

Erkekler Ne Diyor 6

• sultan 2. abdülhamıt han dır. bır çok tarıhçide 2. abdülhamiti kabul eder. çünkü ülkenin en zor döneminde ülkeyi ayakta tutmuş ve birçok icraatleri vardır ki projelerden bahsetmiyorum bile

0|1
    0|0
  • Bilmeyenler sultan süleyman der ama Yavuz Sultan Selim' dir en iyisi

0|1
    0|0
  • Kanuni Sultan Suleyman

0|1
    0|0
  • FSM, İstanbul'u fethettiği için değil.

0|1
    0|0
  • Şıklar çok komik, Yıldırım beyazid 1. beyaziddir, 2. değil. Ayrıca, genç osman başarısız bir padişahtır, Genç Osman'ı koyduğun ankette 2. Mahmut'u koymamışsın. 2. Mahmut olsaydı onu seçerdim, olmadığı için Fatih Sultan Mehmet dedim.

0|0
    0|0
    • Biliyoruz biz de bilmesek sormazdik yanlışlıkla yazmisiz kardes olur o kadar;) hastanede muayene yaparken sordum 2. abdulhamid aklimdaydi o sira 2. Beyazd demisim
      Genc Osman'i da hem yaptigi islahatlardan dolayi koydum hem de ilk defa yeniceri ocağını kaldirma girisiminde bulundugu icin koydum
      2. Mahmut da olabilirdi onu da sen bir anket yaparsan orda sorarsin hem komik de olmaz;)

• Fatih Sultan Mehmet 1453

0|0
    0|0
Yükleniyor...