Soru ve cevapların seviye eleştirisi?

Eskiden siteyi daha çok ziyaret ederdim, yani ilk zamanlarda. Fakat uzaklaşmak mecburiyetinde kaldım. Soruların seviyesi çok düşük geliyor. Kültür sanat diye bir bölüm ayrılmış ve sorulan soruların bir çoğunu rezalet gibi buluyorum. Bu konuda yalnız mıyım acaba! Ayrıca cevaplar da tatmin edici değil. Sözlük yazarlığına devam ediyorum ben de. Zaten yanlış yerde bulunduğumu düşünmeye başladım. Çünkü dayanamıyorum. Haksız mıyım, fazla mı abartıyorum? Görüşlerinizi belirtirseniz sevinirim.

0|0
2|4

En İyi Erkek Görüşü

• Her insan için erdem değişir, dün olsa buna farklı bir yorum yazardım bugün, dün yazacaklarımı harmanlayıp bir şeyler yazmak istiyorum... Soruların seviyesinin düşük gelme sebebi bana göre: Sizin benzer sorularla çok karşılaşmanız, hani klasikleşen şeyler basitleşir bazen insanın gözünde, ama insanoğlu hem çok basittir hem çok karmaşık sizin eskiden mantıklı bulup şimdi mantıklı bulmadığınız düşünceler yok mu hayatınızda bilmiyorum ama benim çok var seviye düşmüş olabilir ya da düşmemiş de olabilir bu görecelidir insanlar bir yerde yaşıyorlar bu yazdıklarını bir yerde görüyorlar yani ne yazıyorlarsa aslında insana dair ve ben dünden bu yana insanın her davranışının geçmişiyle ilişkili olduğunu düşünüyorum ve bunu insanlar kendilerine itiraf edemez itiraf ettiği zaman nasıl böyle bir şey yaptım diye kendine zulüm eder insan olduğumuzu unuturuz çünkü her şey ilgi alanlarımıza dair her şey insana dair bu yüzden her şey psikolojiye dair
    Benim çok sevdiğim bir arkadaşım var ilk görüşte herkes deli olduğunu sanır adam ODTÜ ' lü bir gün bir grup insanla bardağın cinsiyetini tartıştığını söyledi oğlum ne kadar işsizsiniz dedim ama o insanlar çok akıllı ve benim kestirip attığım bir çok şeyi ben yeni yeni sorgularken onlar aşmış oluyor Hayat çok büyük bir felsefe kazanı doğru görünenler yanlış, yanlış görünenler doğru olabiliyor
    Not:Saçma bulabilirsiniz Sizin yazdığınız paragrafa baktığımda çok başarılı şekil olarak. Benim ki çok kötü farkındayım ama kafamdan geçenleri bilseniz bu cümleleri yazabildiğime şükrederdiniz normalde bu yazdıklarımı şimdi düzenlemeliyim nokta virgül ne bilim bir sürü şey ama kusura bakmayın uğraşamayacağım.
    Bazen haklısınız bazen haksız... Abartan siz misiniz insanlar mı? siz mi çok düşünüyorsunuz saçma sapan sorular soranlar mı? bimiyorum ve benim her cümlemi kendinize göre çürütebilirsiniz.

1|0
    0|0
    • Benim şikayetçi olduğum noktalardan biri insanların buraya kısılıp kalmaları. Araştırılacak, öğrenilecek, keşfedilecek dünyaya ve insana dair birçok şey var. Ayrıca belirtmek isterim ki cümlelerinizi ve tasvirinizi oldukça beğendim. Haklısınız. Fakat dediğim gibi insanların -bana göre- kendi seviyelerini bu denli düşürmeleri alaşağı ediyor beni. Daha iyi olmalarını, daha çok düşünmelerini istiyorum. Düşüncelerinize büyük bir saygı besliyorum. Fakat göz ardı edilemeyecek kadar cinsel bir açlık, özgüvensizlik ve saygısızlık var. Bu, bu sitede alışabilecek problemler değil. Bir insan sanal dünyada kimin olduğu belli olmayan bir fotoğrafla egosunu tatmin edip özgüvenini kazanamaz. Ve buna çanak tutan bir çok insan var. Ne küçümsüyorum ne de yargılıyorum ama sorgulama ihtiyacı duyuyorum. Bana kalırsa gün gibi ortada bazı şeyler. Artı olarak görüş belirttiğiniz, ve aklımda daha çok soru işareti oluşturduğunuz için teşekkür ederim.

• Yazacak bir kelime bulmaya çalışıyorum, kendime veya size dair. İlginçtir ki yıllarca susmayan kalemim bu kez yazamıyor. Düşüncelerimi toparlayamıyorum. Sanki beynimin içinde küçük bir çocuk binlerce kağıttan uçak uçuruyor. Ve dün yazdığım birkaç satır misafir oluyor hafızama. "Korkuyorum. Delirmenin eşiklerinde sendeliyorum. Korktuklarımı yazıyorum. Yazmaktan korkuyorum. Gerçekler bir tokat gibi vuruyor tabanlarıma. Vurdukça tepiniyorum köhne mutsuzluklarda." Ne kadar anlarsınız, anlamak istersiniz ve en önemlisi ben ne derece anlatabilmişimdir düşüncelerimi cümlelerde? Hepsi birer soru işareti, cevapsız. Söylemek istediklerim çok fazla fakat kelimeler daha fazla.. Bu yüzden karışığım. Tekrar altını çizmeliyim ki düşüncelerinizi ifade etme biçiminizden çok etkilendim. Teşekkür ederim -uzunluğunun bir önemi yok- her cümlesiyle dolu dolu bir yorum yazmışsınız. Keşke ben de sizin kadar ifade edebilseydim düşündüklerimi.

• Ayrıca lütfen sırf beni mutlu etmiş olmak için bir eylemde bulunmayınız. Yine mutlu olmam için cevap verecek iseniz de vermeyiniz. İsteğim daha mutlu bir insan olmak değil. İnsanları düşünmeye itebilmek. Yeterince mutluyum. Öyle olmasam bile mutluluk gibi bir isteğim olduğuna kuşkulu gözlerle bakıyorum. Birçok yıkım yaşıyorum ardı arkası kesilmeyen. Tecrübe adını verebileceğim hatalar yaptım. Yazacak çok şey var. Söylediğim gibi birçok düşünce var ve çok daha fazla kelime.

Erkekler Ne Diyor 3

• Soruların cevapların kalitesi yerlerde, benceler kaliteli gözüküyor ama %95'inin çalıntı olduğunu anlamamak zor değil. Rezalet, dediğiniz gibi. Ama bu ülkenin gerçeği ne ki sanalı ne olsun? :) Bir mucize beklememek lazım.

Ciddiyet ve seviye arıyorsan, sözlüklerde de bulunmaman gerektiğini düşünüyorum. Oralar da yanlış yerler, insanlar eğlence derdinde. Ben bir zamanlar Cumhuriyet Forumu'na üyeydim, en ciddi gözüken forumdu ama bizim insanımızın içi bozuk, çoğu şeyi anlamamakta ısrarcı.

Ne kadar iyi niyetle paylaşım yaparsan yap, sanaldaki insanların derdi farklı fikirlerle yüzleşip "ufuk açmak" değil, kim güzel-yakışıklıysa ona yapışmak... Ya da en ucuzundan geyik muhabbeti etmek...

Bir insan 7'sinde neyse 77'sinde de o... Kimsenin görüşlerinde gram etki edemezsin, o yüzden keşiften, bilgilenmekten bahsediyorsun da bunların toplum bazında bir anlamı yok. Toplum çürüyeli çok oldu.

2|0
    0|0
    • Teşekkür ederim görüşünüz için, oldukça gerçekçi bir yorum katmışsınız. Fakat söylemeliyim ki çevremde bu anlamda bilgi alışverişinde bulunabileceğim insan sayısı çok az. Bu yüzden en azından sanal ortamda bu açlığımı gidermek istiyorum. Şu anki söylemlerinizi dikkate aldığımda pek mümkün gözükmüyor oldukça haklısınız.

• Benzer durumlardayız, üniversite sonrasında ben de bu tür alışverişlerde olacağım insan göremez oldum. İşin kötüsü, artık üniversiteler de çürümüş durumda. İnsan mütevazı kampüsünün turistik tesise çevrilmesine ve 2-3 konudan ibaret o öğrenci muhabbetlerine diyecek laf bulamıyor.

Alışveriş konusunda yapabileceğin şey %90 oranda vermek olur, pek bir şey alamazsın. Okunmazsın yani. İnternet eğlence için kullanılıyor.

• Evet haklisin kultur sanat bolumunde cok fazla film dizi tavsiyesi sorular var. Ne biliyim sanki bu bolum daha farkli olmali:(

1|0
    0|0
  • fazla abartıyorsun, sırf gündeme gelme çabasında olduğun ne kadar belli

0|0
    0|0
    • Lütfen şu siteden çıkıp çevrenize bakın ve ne kadar haklı olduğumu görün. Konuşulan çoğu şey oldukça gereksiz ve ihtiyaç dışı. Gündeme gelme çabasında olsaydım eğer fake bir fotoğraf bulur nasılım kısmında paylaşırdım. Emin olun çok da güzel gündeme gelebilirdim. ya da cinsel içerikli sorular sorardım. Bu sayfaya uğrayanlara oranla çok daha fazlalar. Ben sitenin daha da iyi olabileceğine, olması gerektiğine dikkat çekmeye çalıştım. Görüş belirttiğiniz için teşekkür ederim.

• iyide sizene sitenin iyi veya kötü oluşundan sermayemi alıyosunuz burdan anlamadım niye böyle misyon edindiğinizi

• Bir çıkarımın olması gerekmiyor efendim. İnsanların daha iyi olmasını temenni ediyorum.

Kızlar Ne Diyor 2

• Herkes kendi ilgisini ceken alanda yogunlasiyor.. bilgim yoksa ilgimi ceksede yorum yapmiyorum sirf laf olsun diye.. ama cok fazlada sey beklememek lazim siteden..

0|0
    0|0
    • Daha iyi olabileceği ya da olması gerektiği taraftarıyım. Yoksa da zaten sitede kalma yanlısı değilim.

• Ben yeni üyeyim burada bir soruya cevap vermek için üye oldum sonra siteye bakkayım dedim sorulara vs ama gerçekten sorulan ahlak dışı sorular seviye düşüklüğü dönen muhabbetler o kadar düşük ki diyecek söz bulamıyorum üyeliğimi silmeyi bile düşünüyorum...

0|0
    0|0
    • Kesinlikle çok haklısın. Ben site daha iyi olabilir mi diye soru paylaşıyorum gel gör ki bunda bile art niyet arayan insanlar var. Seviyenin yükseltilmesi gerekiyor.

• Aynen bence site yönetiminin de bu işe bir el atması lazım...

Yükleniyor...