İnsan kendi ataları arasında ayrımcılık yapar mı? (ANKET no:19) ?

Üzülerek belirtmeliyim ki en çok Fatih Sultan Mehmed ile Mustafa Kemal Atatürk arasında ayrımcılık yapılıyor. Öncelikle her ikisinin bizim atamız olduğunu ve bizim gururumuz olduklarını unutmamamız gerekir.

Ayrıca Osmanlı Devleti mi yoksa Türkiye Cumhuriyeti mi kıyaslamasını yapanlar da var. Osmanlı Devleti o zamanlar da güçlüydü. Son zamanlar da ülke yıkıldı yıkılacaktı fakat Allah bize Mustafa Kemal Atatürk gibi bir komutan hediye etti. Ülke tamamen yıkılmaktan kurtuldu.

Dolayısıyla Konstantin'in aşılamayan surlarını aşan ve ülkeyi yükselme devrine sokan bir padişahla, ülkeyi yıkılmaktan kurtaran ve ülkeyi yeniden dirilten bir komutan aynı kefeye koyulamaz. Her iki atamızın dönemindeki şartlar da birbirinden farklıdır. Bu yüzdendir ki Tarih, günümüz şartlarına göre değerlendirilmemelidir.

Sonuç itibari ile her ikisi de bizim atamızdır ve aralarında bir ayrımcılık yapıp, küçük düşürmek biz Türk milletine yakışmaz.

#Bakınız: Kendi ataları arasında ayrımcılık yapıp, ötekini aşağılayan bir insan, aslında kendi tarihini bilmeyen cahilin tekidir.

  • Katılıyorum.
    A seç
  • Katılmıyorum. Şöyle ki;
    B seç
Cinsiyetini belirt, oyunu kullan:
KızımErkeğim
Güncellemeler:
güncel

0|0
02

Senin görüşün var mı?

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlardan ilk görüşü sen paylaş ve
1 Xper puan fazladan kazan!

Erkekler Ne Diyor 1

Yükleniyor...