İnsan kendi ataları arasında ayrımcılık yapar mı? (ANKET no:19) ?

Üzülerek belirtmeliyim ki en çok Fatih Sultan Mehmed ile Mustafa Kemal Atatürk arasında ayrımcılık yapılıyor. Öncelikle her ikisinin bizim atamız olduğunu ve bizim gururumuz olduklarını unutmamamız gerekir.

Ayrıca Osmanlı Devleti mi yoksa Türkiye Cumhuriyeti mi kıyaslamasını yapanlar da var. Osmanlı Devleti o zamanlar da güçlüydü. Son zamanlar da ülke yıkıldı yıkılacaktı fakat Allah bize Mustafa Kemal Atatürk gibi bir komutan hediye etti. Ülke tamamen yıkılmaktan kurtuldu.

Dolayısıyla Konstantin'in aşılamayan surlarını aşan ve ülkeyi yükselme devrine sokan bir padişahla, ülkeyi yıkılmaktan kurtaran ve ülkeyi yeniden dirilten bir komutan aynı kefeye koyulamaz. Her iki atamızın dönemindeki şartlar da birbirinden farklıdır. Bu yüzdendir ki Tarih, günümüz şartlarına göre değerlendirilmemelidir.

Sonuç itibari ile her ikisi de bizim atamızdır ve aralarında bir ayrımcılık yapıp, küçük düşürmek biz Türk milletine yakışmaz.

#Bakınız: Kendi ataları arasında ayrımcılık yapıp, ötekini aşağılayan bir insan, aslında kendi tarihini bilmeyen cahilin tekidir.

• Katılıyorum.
    75% (9)100% (4)81% (13)Oy Ver
  • Katılmıyorum. Şöyle ki;
    25% (3)0% (0)19% (3)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim
Güncellemeler:
güncel

0|0
0|2

En İyi Erkek Görüşü

• Kendi tarihimi yeterince araştırdım. Sırf çocukluğumdan lise bitimine kadar kendi tarihimle uğraştım. Ancak Orhun kitabelerinde kağanlarım kendi milletini çok iyi tanımıştır. Benim milletim halende onların öğütlerine aldırış etmez. "Onların ipek kumaşları güler yüzlerine kanar" misali kandılar da kandılar. Sonra erdem ve fazileti kaybettiler. İhanete uğradılar. Tang hanedanlığı göktürk kağanımızı esir aldı. Oysa onların gönderdikleri beyaz tenlere ve ipek kumaşla kanmak yerine Koguryo veya Tang hanedanlığının diğer düşmalrıyla anlaşmış olsaydık Tang hanedanlığı bunun bedelini ağır öderdi. Sonra Türkler dağıldı.

Sırf kendi keyifleri ve arzuları yüzünden. İslam'a geçtikten sonra bazı boylar Anadolu'ya geldi. Artık abbasilerin altındaki şehirlerde yaşamak yerine yeniden bağımsızlığımızın peşine düştük. Yine fethettik. Yine fatihler çıkardık. Ancak ondan sonra yine kandık. Yine dağıldık. Şu an ise durumumuz içler acısı.

Şimdi Orhun kitabelerinin önünde o kağanlarımın yazdıklarına bakıp uzun uzun düşünmek vardı.

0|1
    0|0
    • Sanırım tüm bunların nedeni, Türkler'de siyasal birliğin uzun süreli sağlanamamasından kaynaklı.

• Yani ayrım yapmak yersiz. Önce kendimizi sorgulayacaz.

• Bizler kendi kültürümüze en başından beri değer vermedik. Ama o zamanlar Tang hanedanlığı dediğim çinliler o zaman bile içlerine katılan diğer azınlıkları çinlileştirir. Öyle bir kültüre sahiptirler. Birde göçebe bir kavim çok uzun süre duramaz ayakta. Yerleşik bir hayata geçecek, bir devlet düzeni olacak ki uzun süre ayakta kalacak. Mesela Osmanlı bunu çok güzel yaptı. Öbür türlü Şu an burda olsak şuanki gibi olamayacaktık.

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlar görüş yazmamış.

Erkekler Ne Diyor 1

• Katılıyorum. Ve her yerde özen göstererek bir Türkün Atam degil Atalarımız kelimesini kullanmasını öneriyorum. Ortada bir ferrari ve 1 milyon dolar varken gidip birini secermi mantıklı bir insan. Tarihimizin zenginligi ile övünmek varken gereksiz yere taraf belirlememiz bizlere karsi gereksiz cephe oluşturacaktır. Bu vatan ve millet ugruna ter dökmüş herkesin kiymetini bilmeliyiz.

0|1
    0|0
Yükleniyor...